İçeriğe geç

Küçük oğlum Ali

Neynep’e mektubumun sonunda sana da bir şeyler yazacağımı söyleyeli 4 sene olmuş. Hayat işte böyle rüzgarda savrulan yaprak gibi geçiyor oğlum. Bu koşuşturmacada en zor mesele ise neyin gerçekten önemli olduğunu bulmak. Bulsan da yetmiyor üstelik; ona hak ettiği zamanı ayırabilmelisin. Benim sizden daha önemli bir şeyim yok. Ama zamandan yana bendeki hakkınızı çalan da bitmeyen işlerimdir Aliciğim. Affet (ama her özrümü de hemen kabul etme. Çünkü insanoğlu bahane üretme konusunda kainattaki en başarılı varlıktır).

Ben hayatı çok dolu yaşadım, çok olay ve insan görüp – geçirdim. Hepsini süzüp sana tavsiyeler vermek; saatlerce, günlerce anılarımı anlatmak isterdim. Ama elimden geldiğince yapmayacağım.

Hatta tavsiye için tek bir hakkım olsa hiçbir tavsiyeye kulak asmamanı salık verirdim.

Yaşamın kendisi en büyük çelişkidir Aliciğim. İnsan düşündükçe kahrolur. Çoğu zaman kendini hayatın akışına bırakıp yuvarlanmak daha kolay ve emniyetli gelecektir. Ama bu sana verilen akla ihanettir oğlum. Canın acıyana kadar düşünmediğin her gün ömründen kayıp gitmiş bir yıldızdır.

Hayatı o sonu gelmez sorularındaki tarz ile sorgulayarak keşfet. Merak edene kaynak da bol, cevap da. Hazıra sakın alışma yavrum. Hazıra konmayı bekleyenler başkalarının keyif ve lütfunun esiri olur; kendine layık görünenle avunur. Sen kimseye muhtaç kalma. Kendi yolunu çiz ve gönlünce ilerleMerak insana verilmiş en büyük hediyedir. Bitmek bilmeyen bir iştahla her şeyi merak etmeye devam et. Ölüm, merakını kaybettiğin gün başlar. Hayat yaşamasını isteyene ve bilene cömerttir. Kendini hiçbir güzellikten mahrum bırakma.

Doğduğunda sahip olduklarını gözün kapalı sahiplenme. Dilin, ülken, şehrin, evin, ailen ve bunun gibi içine doğduğun pek çok şey biyolojik piyangoda (kader de diyebilirsin) sana vuran ikramiyedir. Çoğu insan ailesinin, çevresinin dinini, siyasi görüşünü, futbol takımını benimsemeyi görev bilir. Sen öyle olma oğlum. Hayata gözlerini Pakistan’da topraktan bir evde ya da Danimarka’nın önde gelen ailelerinden birinde açmış da olabilirdin. Gurur duyacakların kendi özgür iradenle seçtiklerin olsun. Kendini birilerine ya da bir yere ait olmak; yaranmak zorunda hissetme. O yükselme değil; alçalma yarışıdır. Tek başına kafi ve tamsın. Bunu unutman için çok çabalayacaklar. Kazanmalarına izin verme. Kendini akıntıya bırakma sakın.

IMG_2584

İnsanoğlu kibirlidir ve hak etmediği ölçüde ciddiye alınmayı, saygı duyulmayı bekler. Ama takdir görmeyi gerçekten hak edenlerin yüzüne bile bakılmaz oğlum. Tek maaşla dört çocuğunu okutup adam eden mutlu ailelerin ne belgeselini gördüm ne de heykelini. İnsanın en cimri davranıp en aptalca dağıttığı duygular sevgi ve saygıdır Aliciğim. Oysa sahip olduğumuz pek çok şeyin aksine duyguların sonu yoktur ve içimizde kaldıkça bizi zehirlerler. Her insanın saygı duyulacak bir yanı vardır; sen esirgeyenlerden olma oğlum.

İnsanoğlu riyakardır Ali. Söylediğiyle yaptığı, sorduğuyla beklediği birbirini nadiren tutar. Etrafında dürüstlükten, doğruluktan, ahlaktan, namustan dem vuranlar eksik olmayacak (bir insanın dilinde en çok ne yer etmişse ondan yoksundur; bunu zamanla öğreneceksin). Namustan bahsedip namussuzlara, ahlaktan bahsedip ahlaksızlara secde eden, kapısında el açan o erdem simsarlarını görünce şaşıracaksın. Şaşırmayı sakın bırakma oğlum. Bıraktığın gün onlara dönüşürsün.

Para insanın turnusoludur Ali. Azı da çoğu da gerçek yüzleri ortaya çıkarır. Paranın esiri değil; sahibi ol gülüm benim. Zannedilenin aksine insanlar diğerlerinin sahip olduğu servete değil; onu harcama şekline gıpta eder. Bu yüzden aynı miktarda varlığa sahip olsa da kimilerine ‘zengin’ kimilerine ‘öküz’ ya da ‘görmemiş’ derler. Sen olacaksan zenginlerden ol oğlum. Kızgın milin ucundan kıçına damgayı yedi mi istese de ayrılamaz sürüsünden öküzler.

Ve inanması zor gelse de para sanıldığı kadar da önemli değildir benim güzel oğlum. Bir seviyeden sonra da anlamsızlaşır. İnsanın yiyip-içebileceği; gezip-görebileceği şeyler sınırlıdır. Oysa keyif dağının zirvesinde parayla asla alınamayacak şeyler gezinir.

Nobel Ödülü’nü düşün mesela. İsveç’te parlak, görkemli bir sarayda dünyanın en seçkin insanlarının alkışları arasında Kral’ın elinden alınan bir madalyayı parayla satın alabilir misin? O gurur ve mutluluğa hangi servetle ulaşabilirsin? Ömrünün en güzel yıllarını kan-ter içinde antremanlarda tüketen bir sporcunun kupayı kaldırdığı an gözünde belirten ışıltıdan daha büyük bir kazanç var mıdır? Hayatı boyunca abisi dışında kimseye tek bir tablo satamadan sefalet içinde ölen Van Gogh’un tabloları bugün milyonlar ediyor. Ama Van Gogh boşa bir hayat yaşamadı oğlum. Mesele tek bir resim bile satamadığın halde dahi inadını koruyabilmektedir.

Sürüden kopup birkaç adım gerilersen büyük resmi görmen kolaylaşır.

IMG_2933

“Uyanık ol!” diye bir laf var Aliciğim. Söze böyle başlayınca evladına öğrettiğin her tür namussuzluk, ilkesizlik ve günah damla sakızı gibi bembeyaz oluyor. Sana çakallık mı öğreteyim benim saf oğlum Ali? Hak yemeyi, yalanı, gıybeti, sahtekarlığı, fentbazlığı, uyanıklığı öğrendiğin adama baba diye bakabilir misin? Benden sana başka türlü şeyler hatıra kalsın isterim.

Hepsi bir yana; ‘varsın boyun olmasın bir söğütünki kadar. Yaprakların bulutlara erişmezse bir zararın mı var?‘.

Merakını ve saygını asla kaybetme. Her ne olursa olsun işine aşkla sarıl ve ÇOK çalış. Hayat sandığından daha uzun ve umduğundan daha kısa. Neyin ne zaman, nereden, kimden geleceğini bilemiyorsun. Umudunu koru.

Başkaları için yaşama oğlum. Hele bizler için asla. Sen benim koca kafalı, saf, temiz yavrumsun. Canımın yarısı, bedenimin suretisin. Ve hep öyle kalacaksın. Ne yaparsan yap, kim olursan ol, ne düşünürsen düşün, neye dönüşürsen dönüş sana olan sevgim hiç azalmayacak. Aynen kızkardeşin gibi seni hep o yumuk ellerini öptüğüm, canını acıtma tedirginliğiyle sıkı sıkı sarıldığım, boynunun kokusunu içime çektiğim anlarla hatırlayacağım.

IMG_2613

Tavsiyeleri boş vermeni tavsiye ederken bile nerelere gelmişiz bak. Bu sözler kulağına hoş gelebilir ama sen yine de bildiğin gibi yaşa oğlum. Unutma ki her erkek evlat, babasının yarım kalan hikayesidir.

Canım yavrum Ali; seni çok seviyorum ve her zaman seveceğim.

Kategori:Kişisel

88 Yorum

  1. Kemal Kemal

    Gözlerim yaşardı be Amirim… Ben de oğluma göndereyim bunu…

  2. Allah sevginizle, ailecek yaşamanızı nasip etsin Serdar Bey. İnsanı anlayan merhametli, dürüst yönünüz hep sizinle olsun.

  3. Sıcak sobanın elini yakmasını sana ne kadar anlatsada birileri, ona değmeden anlayamazsın / öğrenemezsin. Hayatta denemekten sakın vazgeçme varsın başarız ol ama dene!

    Çok güzel bir yazı olmuş Serdar hocam tebrikler.

  4. Eyvallah abi…Hayalimdeki ve ilerde olmaya çalıştığım ebeveyni hissettim yazını okurken…Herşey gönlünce olsun Serdar abi…

  5. Tamamen tavsiye içeren yazının ana konusunun ” tavsiye için tek bir hakkım olsa hiçbir tavsiyeye kulak asmamanı salık verirdim.” olması çok güzel olmuş 🙂

  6. Titanik ve Avatar’ın ünlü yönetmeni James Cameron’un çok güzel bir sözü var. “Failure is an option, fear is not!”. Benim oğluma vereceğim en büyük tavsiye budur. Her sevdiğimiz veya denediğimiz şeyde başarısız olma olasılığımız her zaman var. Fakat denemekten asla korkmamız lazım. Nacizane beni felsefem bu.

  7. “her erkek evlat babasının yarım kalan hikayesidir.” bu evlada haksızlık değil mi? her evlat KENDİ hikayesini kendisi baştan yazsa keşke

    • Rusen Demir Rusen Demir

      Aynen sonu böyle bitmeseydi keske 🙂 cocuguna olan düskünlügünü gizleyememis

  8. Amirim ne yaptın yahu! Uzun zamandır bu kadar samimi bir yazı okumamıştım.. İçimi ısıttı 🙂 Yüreğine sağlık…

  9. Yalçın Yıldırım Yalçın Yıldırım

    Amirim bu yazıyı saklayıp (eskiden keser saklardık, şimdi de linkini saklayacağız, ama inşallah kaybolup gitmez ileride) şu anda 2.5 yaşında olan oğlum Can’a okutacağım. Veya kim bilir belki yazıyı çalar, Ctrl+H “Ali” -> “Can” yaparım 🙂

    Para konusundaki söylediklerine ek olarak, benim veciz bir lafım vardır: “Para mutluluk getirmez, ama parasızlık mutsuzluk getirir”. Dolayısıyla gerektiği kadar kazanalım, gerisi boş…

  10. sevda sevda

    “Ölüm, merakını kaybettiğin gün başlar ” bu cümleye eklediğiniz link 25 yaşındaki bir insan için çok düşünmeyi gerektiyor gerçekten de

  11. Ahmet Ahmet

    Amirim, çok iyi geldi. İyiki varsın

  12. Gayreti asla bırakma, rahata hiç alışma oğlum!

  13. Yellow Store Yellow Store

    güzel yazı, yüreğine sağlık

  14. olcayto olcayto

    Nazar değmesin, maşallah size.

  15. Müthiş bir yazı olmuş abi. Emeğine,yüreğine sağlık. Darmadağın etti beni gün ortasında.
    Gün ortasında okumayın , uzun düşüncelere daldırır gibi uyarı olsaydı en başta 🙂 .

  16. sinemaybal sinemaybal

    Yaşadığım sürece dönüp dönüp yeniden okuyacağım bir yazı olmuş.

  17. Bora Bora

    Bir erkek evlat sahibi olarak yazınızı çok beğendim.
    Ellerinize ve duygularınıza sağlık

    Bugün okuduğum diğer güzel bir sözü de paylaşayım bu vesile ile

    Eğer mutlu olmak istiyorsanız, bu kolay.
    Başkaları kadar mutlu olmak istiyorsanız, bu imkansız.
    Çünkü biz, başkalarını olduklarından daha mutlu zannederiz.
    Michel de Montaigne

  18. Harika, elinize sağlık..Benim de 6 yaşında oğlum var ve benzer şeyleri düşünüp sizin gibi ifade edemiyordum 🙂 teşekkürler

  19. uzun zamandır okudugum guzel yazılardan biri..eline salik ustat..

  20. osman osman

    Serdar Bey, Yazınız çok güzel olmuş. Çok doğru ve samimi öğütler var.

  21. mus+afa mus+afa

    abi yemin ediyorum gözlerim yaşardı. Bu duyguların bir babadan oğluna yazılması inanılmaz biz dışarıdan insanlar için.

  22. Hasan Gökhan ŞAHİN Hasan Gökhan ŞAHİN

    Kendim için çok şairane ve ilham verici buldum. Teşekkürler

  23. Ali Ali

    Amirim çocuk özlemi duymama neden oldun, ne yaptın sen

  24. hK hK

    Sertaç bey çok güzel yazmışsınız tebrikler 😉

  25. Serdar Bey, yaklaşık 1 yıldan beri sizi takip etmeye çalışıyorum. Özellikle haftanın özetini okuyorum. Ancak; bu yazınıza hayran kaldım. Bu yazınızı okuyan, yaşı ne olursa olsun hiç bir babanın ya da baba adayının ilgilenmemesi ya da etkilenmemesi mümkün değil. Yüreğinize sağlık. Sizi kutluyorum. Sizin gibi bir babası olduğu için, Ali çok şanslı. Umarım sizi anlayabilecek yeteneklere sahiptir. Yazı için, okuyuculardan katkı beklemeniz, ne kadar tevazu sahibi olduğunuzun da bir göstergesi. Serdar Bey siz, bu ülke için çevresini aydınlatan sınırlı sayıdaki kandillerden birisiniz. Allah, size sağlıklı ve uzun bir ömür nasip etsin. Saygılar, selamlar. Emekli öğretmen Mehmet ÖZDEMİR

  26. SuNDaY SuNDaY

    Abi ne yaptın sen yaaaaa.

  27. Selim Küntay Selim Küntay

    “her erkek evlat babasının yarım kalan hikayesidir.” diyorsun ya… Çok doğru bir tespit. Nefis bir yazı olmuş. Evlat için de babanın desteğini arkasında hissetmesi önemli olsa gerek. Kalemine sağlık, bunları bizlerle paylaştığın için de teşekkürler…

  28. Süleyman Süleyman

    ali’ye ithaf edilen yazının binlere genci/yaşlıyı etkilemesi çok mutluluk verici. babamdan tavsiye alır gibi okudum, varolun.
    bu söz çok etkileyici: “her erkek evlat babasının yarım kalan hikayesidir.”

  29. Cemalettin Malgaç Cemalettin Malgaç

    Ellerin, ağzın dert görmesin, yüreğin solmasın Serdar Bey. Örnek aldığım insanlardan birisin, senden not ettiğim, feyz aldığım çok şey var, bunlar için de ayrıca teşekkür ederim.

  30. Mehtap G. Mehtap G.

    Harikulade bir yazi olmus, zevkle okudum. Bizimle de paylastiginiz icin tesekkürler!

  31. “Her erkek evlat, babasının yarım kalan hikayesidir”, Mevlana’nın oğlu Sultan Veled’e söylediği “Benim bu âleme gelmem, senin dünyaya gelmen içindi” sözlerinin tercümesi gibi, şahane. Harika bir miras bu yazı amirim, hepimiz için. Teşekkürler, saygılar…

  32. Barış Onur Barış Onur

    Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Çoğu insanın aklına gelip kelimelere dökemeyeceği şeyleri ustalıkla dile getirmişsiniz. Oğlunuzun hayatta çok iyi bir rehberi olacak buna şüphe yok..

  33. Üreten ve bu uğurda emek harcayan çok güzel bir yüreğin var amirim, adaşım Ali çok şanslı bir evlat 🙂 Keşfedilecek güzel günlere doğru sevgi ile kalın.

  34. Alp Alp

    Sevgili Serdar, annem derdi ki “evlat sahibi olmadan evlat duygusu nedir bilemezsin oğlum” çok doğruymuş, 7 yaşında bir oğlu ve 18 aylık bir kız çocuğu babası olarak güzel duyguları çok iyi anlaıyorum. Ali’nin bahtı açık olsun, 2016 yılı sana ve ailene güzellikler getirsin.

  35. gökhank gökhank

    amirim çok güzel bir yazı. Senin ali ve neynep in gibi benimde ali ve ayşe m var. Bende küçük bir ahşap sandık ve birkaç küçük şey ile birlikte böyle bir mektup bırakmayı hayal ediyorum. Ama bunu gerçekleştiremesem bile senin mektuplarını akılları biraz daha erdiğinde onlara okumak isterim…

  36. İsmail Şen İsmail Şen

    Harika bir yazı, sadece evlatlara değil insan olan herkese lazım…

  37. Levent Erdoğan Levent Erdoğan

    Önceki bir yazınızda yer alan aşağıdaki ifadenin çok doğru olmadığını görüyorum:

    “Yoksa ne kadar okursam okuyayım bir Schopenhauer; ne kadar yazarsam yazayım bir Pamuk ya da Anar olamayacağımın gayet de farkındayım.”

    Çok güzel bir yazı, tebrikler.

  38. Yazınızı sinsire sinsire okudum. Metroda açtım, metrobüste devam ettim. Bitiremedim yüreğim sizladi. Bir gün sonra kalanını okudum. Çok güzel seyler yazmışsınız. Ben de nasihat etmeyeyim diye başlayıp bir saat nasihat ediyorum kardeşlerime, siz de tavsiye vermeden duramamissiniz 🙂

  39. Ali bir gun 40 yasinda ve mutlu bir adam olarak uyanacak.
    Seven sevilen. Basarili. Başarmış. Bir kez daha basarabilecek oldugunu bilen biri olarak. Guclu. Bilgili.
    Babasini ozleyecek.
    Iyi bir baba, hayati tam yapiyor.
    Babami ozluyorum. Beni bu kisi yaptigi icin mutesekkirim.
    😉 cok tatli yazi. Tesekkurler Ali adina.

  40. ilkay ilkay

    Zannimca siz benim tanismadigim ama cok sevdigim bir arkadasimsiniz.saglikla,huzur icinde buyuduklerini,yas aldiklarini gorun dilerim.bu yazinin altina ne yazsam çiğ kalacak sanki.olen babanin ogluna yazdigi mektuplardan sonra okudugum en guzel baba evlat temali yaziydi.elleriniz dert gormesin de daha nicelerini yazin emi.

  41. yunus yunus

    Sizin gibi bir babam olsaydı keşke.

  42. Ağzınıza sağlık eşimle birlikte okuduk ve çok duygulandık☺️

  43. MONTANA MONTANA

    Always do the right thing hesabı……………

  44. Mustafa Furkan Mustafa Furkan

    Merhaba Abi,

    Sizi takip ettiğimden beri size duyduğum yakınlığın, bir şeylerin farklı bir şekilde geliştiğinin farkındaydım ve tanımlamak için de eşimden yardım alıyordum açıkçası. Bu gün geniş anlamıyla sonuca vardım.

    Yazıya gelince Lokman hekimin nasihatlerle dolu yazısı, -Bir ADAM yetiştirme fabrikası olan ve gördüğü gençlere ilk olarak “Sen hiç AŞIK oldun mu?” sorusunu soran- Fethi Gemuhluoğlu’nun Oğlu Ali’ye yazdığı mektuptan sonra okuduğum “En Güzel” mektup. Sizden içinizdekileri biraz sıkıştırıp bir dosya halinde, damıtılmış bir saf bileşik şekilinde verin denilse bu şekilde veremezdiniz sanırım. Çünkü en değerlinize verebilridiniz bunu ve biz -şimdilik- minik Ali sayesinde aldık bu yoğun nasihatleri. Size sadece şunun için teşekkür etmek istiyorum o da “İyi Bir İnsan” olduğunuz için. Bu söz sanırım düşününce ahlakta evrensel kümeyi temsil ediyor. Bu size çok yakışıyor.

    Selam ve sevgi ile…

  45. Bi’ abimden nasihat alır gibi adeta gönlümden hissederek okudum. Ne güzel sizin gibi bir insanı bilmek, tanımak.

  46. mustafa kemal mustafa kemal

    İki evlat sahibi bir baba olarak gözlerim dolu dolu.her babanın evladına onu koklaya koklaya anlatması,aşılaması gereken insanlık tohumları bunlar. sen ölme serdar,çok yaşa,torunlara da mektup yazmak nasip olur inşallah.

  47. Kafamin takildigi kesit…

    “İnsan düşündükçe kahrolur. Çoğu zaman kendini hayatın akışına bırakıp yuvarlanmak daha kolay ve emniyetli gelecektir. Ama bu sana verilen akla ihanettir oğlum. ”

    Bazen insanlarin tek basina yapamiyacagi seyler vardir ve hayatlari cakisir (ask gibi) tamamen kendi kontrolunde degildir. O zaman hayatin akisina birakmak surecten keyif almak daha mantikli geliyor tabi yine dusunmeyi birakmiyorum. Onun disindaki sadece kendi kontrolume ait olan hersey icin dusunuyor, mucadele ediyorum hayatin akisina birakmiyorum hayatin kendisini istedigim gibi sekillendirmeye casliyorum.

    Ben mi tam anlayamiyorum? Yoksa yanlis mi yapiyorum. “hayatin akisina birakip yuvarlanmak” bazi kosullarda iyidir. Sanirim sadece dusunmeyi birakmayin demek istediniz. Degil mi?

  48. Mehmet Yilmaz Mehmet Yilmaz

    Amirim süper bir mektup olmuş, bana yalnız olmadığımı hissettirdiğiniz için teşekkür ederim.

  49. Babam bana yazmıs gibi okudum her seyi tek tek not ettim.Guzel tecrubeler Allah hepimize Serdar abinin oglu Aliye anlatıklarını hayatımızda koymayı nasip eder.

  50. Gökhan A. Gökhan A.

    bizi böyle yetişen çocuklar kurtaracak. süper.

  51. harika. çok teşekkürler. henüz oğlum yok ancak babama yollayacağım bir yazı olmuş.

  52. Recep KARAMANLI Recep KARAMANLI

    Amin

  53. Kapasite Kapasite

    Şeyh Edebali’nin Ey oğul diye başlayan öğütleri gibi olmuş. Keşke her baba evladına böyle nasihatlerde bulunsa. Allah utandırmasın.

  54. mstcss mstcss

    Çok tatlı bir çocuğunuz var, maşallah.

  55. Hüseyin Hüseyin

    “Canın acıyana kadar düşünmediğin her gün ömründen kayıp gitmiş bir yıldızdır.” ++

  56. pazarlama pazarlama

    güzel bir yazı olmuş duygulara seslenen.

  57. İnsan baba olunca farklı oluyor benimde bir oğlum var.

  58. FİKRET KARA FİKRET KARA

    DOSTUM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSIN BİZLERİN DE HİSLERİNİ PAYLAŞMIŞSIN ADETA.HAYATI VE İNSANLARI ÇOK İYİ ANALİZ ETMİŞSİN,BUNU DA EVLADINLA VE BİZLERLE PAYLAŞMIŞSIN.YAŞIM 40 AMA YAZINDAN BENDE FAYDALANDIM.BENİMDE 2 ÇOCUĞUM VAR 1 KIZ 1 ERKEK ONLARA MİRAS BIRAKACAĞIMIZ ASLINDA EN GÜZEL ŞEYLER DE BİZİM BİLGİ VE TECRÜBELERİMİZ OLACAKTIR.GERÇEKTEN YÜREĞİNE ELLERİNE SAĞLIK.

  59. Ne kadar içten yazılan bir mektup. Allah her babaya böyle bilinçli bir şekilde yol gösterebilmeyi nasip etsin inşAllah. Takdir ederek severek tüm yazılarınızı okuyorum teşekkürler.

  60. Sigara Sarma Makinası Sigara Sarma Makinası

    Kısa bir yazı bekliyordum ama uzun okuyunca sıkmayan bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık hocam. Yakışıklı kardeşime de başarılar

  61. Ergin Ergin

    Sevgili Serdar Bey
    Güzel Oğlunuz Ali’nize
    Ne de
    Güzel Yazmışsınız…
    Ali’nin iyi yetişip iyi bir adam olacağını düşünebilmek hiç te zor değil.
    İyi Yetiştirilmiş
    Güzel İnsanların çoğalması umut ve dilekleri ile

  62. Seçkin Şahan Seçkin Şahan

    Gerçekten güzel bir yazı. Yüreğinize sağlık

  63. Ali Mutlu Ali Mutlu

    Yazınızı okumaktan büyük keyif aldım. Allah herkese sağlıklı bir evlat nasip eder inşallah Ali ne güzel isim bu arada bu güzel yazınızdan dolayı size teşekkür etmek isterim.

  64. Demek yazıldı böyle bir mektup, Müthiş derim.

  65. A. Berker Erkol A. Berker Erkol

    Bir adamın, babanın oğluna bırakabileceği en anlamlı ve en duygu dolu miras; bu satırlar olsa gerek. Sağ ol, var ol; sen çok yaşa Serdar amirim!

  66. Serdar Serdar

    Amirim çok güzel yazmışsın, yüreğine sağlık

  67. Emine Karlı Emine Karlı

    Ben aksini düşünüyorum. Çünkü bir önceki cümlede “Bu sözler kulağına hoş gelebilir ama sen yine de bildiğin gibi yaşa oğlum.” diyor. Bu cümle ile, kendi hikayesini yazmasını ve Akabinde söylediği “yarım kalan hikaye” benzetmesini silip atmasını istiyor.

  68. Ömer Hüseyin Ömer Hüseyin

    Az önce bitirdiğim yazıyı -şu yirmi bir yaşımın ortasında- , gecenin bir yarısı rahmetli babamın karşısına geçip, çayını tazeledikten sonra bana verdiği bilgilerden kabul ediyorum Serdar abi, vâr olun!.. Allah ağız tadınızı gün be gün arttırsın, iyi geceler

  69. yavuz seymen yavuz seymen

    çok güzel yazmışssınız. ellerinize kaleminize sağlık

  70. Buram Buram

    Çok beğendim ve duygulandım Serdar hocam. Ali sizin gibi bir babaya sahip olduğu için çok şanslı!

  71. özen sayım özen sayım

    yıl olmuş 2020. gözüme toz kaçtı. Emeğinize sağlık.

  72. Mehmet Arif Mehmet Arif

    Çok iyi çok çok iyi. Oğlunuzla olan fotoğraflarda da o gurur o mutluluk gözlerinizden belli. Aile olarak güzel sağlıklı mutlu bir ömrünüz olsun. Bu arada yorumları okuduğunuzu biliyorum. Sizinle tanışıp sohbet etmek isterim.

  73. Buket Buket

    Etrafında dürüstlükten, doğruluktan, ahlaktan, namustan dem vuranlar eksik olmayacak (bir insanın dilinde en çok ne yer etmişse ondan yoksundur; bunu zamanla öğreneceksin). Namustan bahsedip namussuzlara, ahlaktan bahsedip ahlaksızlara secde eden, kapısında el açan o erdem simsarlarını görünce şaşıracaksın. Serdar Abi sen ne güzel bir adamsın.

Görüşlerinizi paylaşın: