Hakkımda

Ben M. Serdar Kuzuloğlu. (E-posta adresim: [email protected])

1995 yılında girdiğim medya sektöründe birçok farklı görev üstlendim. Meslek hayatım boyunca trendleri ve teknolojiyi takip edip okuyucu, dinleyici ve izleyicilerime aktarmaya çalıştım. Bu çabamı hala, her fırsatta sürdürüyorum.

Posta, Fanatik, Milliyet, Finansal Forum, Radikal ve Cumhuriyet gazetelerinde yazdım (ve Cumhuriyet hariç hepsinin web sitelerinin kuruluşunda görev aldım).

Yanı sıra PC WORLD,  ComputerWeek, .net, Paprika dergilerinde düzenli köşe yazıları kaleme aldım.

Radyo Kozmos ve NTV Radyo’da uzun yıllar program yaptım.

Technology Channel, Business Channel, TRT’de TV programları hazırlayıp sundum.

Yeni Nesil Hizmetler Direktörü olarak çalıştığım Doğan TV Holding’de grubun tüm markalarının dijital kurulumlarını tamamladım, stratejilerini belirleyerek yönettim.

MYK Medya adıyla kurduğum dijital ajansta yirmiyi aşkın iç yapıma sahip internet televizyonu Televidyon, birçok ilke imza atan teknoloji haber portalı Yahoyt, lokasyon tabanlı sosyal ağ Kaybolduk.biz ve Türkiye’nin ilk nostalji temalı video sitesi Alkışlarla Yaşıyorum gibi hala gururla andığım bir dizi projeyi hayata geçirdim.

Halen başta blogum olmak üzere her fırsatta yazmaya; öğrendiklerimi paylaşmaya devam ediyor ve kurucuları arasında yer aldığım İstanbul Bilgi Üniversitesi / Next Academy’de ‘Sosyal Medyada İletişim ve Pazarlama’ başlıklı yüksek lisans dersini veriyorum.

Bir yandan da 2014 yılında bu blogda başladığım Haftanın Özeti serisinin taşındığı Dünya Halleri sitesinin Yayın Yönetmenliği görevini sürdürüyorum.

Bütün bu uğraşlardan kalan zamanlarda danışmanlık yapıyor, konferanslarda fikirlerimi paylaşıyor, bir dizi dijital projede yatırımcı ve girişimci olarak yer alıyorum.

Meraklısına biraz daha bilgi

İsmimdeki M harfi, Mehmet’e karşılık geliyor. Soyadım da Kuzuoğlu değil, Kuzuluoğlu hiç değil; Kuzuloğlu. Doğum günüm 22 Ağustos. Evliyim. Ali ve Zeynep adlı ikizlerin babasıyım.

Sosyal Medya Uzmanı ya da İnternet Fenomeni DEĞİLİM. Hiçbir zaman böyle iddialarım olmadı.

Blogda gözünüze çarpan ‘İnternet Ekipler Amiri’ unvanı bana arkadaşım Sezyum‘dan yadigar. Komik bulduğum için kullanıyorum (bunu ciddiye alanları daha da komik buluyorum).

Dünyanın en meraklı insanıyım. Öğrendiklerimi etrafıma aktarma konusunda sonsuz bir hevesim var. Bütün çabam etrafıma faydalı olabilmek için. Dolayısıyla en özendiğim şeylerin başında bu blog ve diğer mecralarda yer alan yazılarım geliyor (aklıma takılan, hoşuma giden ve paylaşmaya değer bulduğum diğer ayrıntıları sosyal medya hesaplarımdan da takip edebilirsiniz).

İletişim seçenekleri

Zamanımın neredeyse tamamını yiyip bitiren iş yükümden dolayı mesajlarınıza ÇOK geç cevap verebilirim. Lütfen kusura bakmayın, sabırlı olun. Bir asistanım, yardımcım yok. Bütün işlerimi tek başıma yapıyorum. Ama –cevap vermemi gerektiren– bütün mesajları er ya da geç yanıtlıyorum.

Sosyal medyaya sandığınızdan çok daha az zaman ayırabiliyorum. Dolayısıyla o taraflarda yazdıklarınız gözümden kaçabilir. Benimle iletişim kurmanın en doğru ve garantili yolu e-posta.

Cevaplayamadığım mesajlar

  • E-posta ile soru(lar) yollayarak yapmak istediğiniz röportajlar.
  • Konuşma davetleri (detaylı bilgiler burada).
  • Üniversite teziniz, okul ödevleriniz ile ilgili yardım talepleri (Paçayı zor kurtardığım okul yıllarına yeniden dönmek istemiyorum).
  • Teknik destek (bilgisayarınıza format atmayı ya da telefonunuzu root’lamayı e-postayla öğretmek kolay değil. Yakın çevrenizde mutlaka anlayan birileri vardır).
  • Bedava danışmanlık talepleri (girişiminizle ilgili hayal ve hedefleriniz bir e-posta cevabına sığacak türdense bence uğraşmasanız da olur).

Daha detaylı bilgiler için

Ama hiçbirinin beni ve fikirlerimi bu blogdaki yazılar kadar anlatacağına inanmıyorum.