Hakkımda

Ben M. Serdar Kuzuloğlu. (E-posta adresim: [email protected])

1995 yılında girdiğim medya sektöründe birçok farklı görev üstlendim. Meslek hayatım boyunca trendleri ve teknolojiyi takip edip okuyucu, dinleyici ve izleyicilerime aktarmaya çalıştım. Bu çabamı hala, her fırsatta sürdürüyorum.

Posta, Fanatik, Milliyet, Finansal Forum, Radikal ve Cumhuriyet gazetelerinde yazdım (ayrıca Cumhuriyet hariç hepsinin web sitelerinin kuruluşunda görev aldım).

Yanı sıra PC WORLD,  ComputerWeek, .net, Paprika dergilerinde düzenli köşe yazarlığı yaptım.

Radyo Kozmos ve NTV Radyo’da uzun yıllar program yaptım.

Technology Channel, Business Channel ve TRT Haber ve TRT 1’de TV programları hazırlayıp sundum.

Yeni Nesil Hizmetler Direktörü olarak çalıştığım Doğan TV Holding’de grubun tüm markalarının dijital kurulumlarını tamamladım, stratejilerini belirleyerek yönettim.

MYK Medya adıyla kurduğum dijital ajansta yirmiyi aşkın iç yapıma sahip internet televizyonu Televidyon, birçok ilke imza atan teknoloji haber portalı Yahoyt, lokasyon tabanlı sosyal ağ Kaybolduk.biz ve Türkiye’nin ilk nostalji temalı video sitesi Alkışlarla Yaşıyorum gibi hala gururla andığım bir dizi projeyi hayata geçirdim.

Halen başta blogum olmak üzere her fırsatta yazmaya; öğrendiklerimi paylaşmaya devam ediyor ve kurucuları arasında yer aldığım İstanbul Bilgi Üniversitesi / Next Academy’de ‘Sosyal Medyada İletişim ve Pazarlama’ başlıklı yüksek lisans dersini veriyorum.

Bir yandan da 2014 yılında bu blogda başladığım Haftanın Özeti serisinin taşındığı Dünya Halleri sitesinin Yayın Yönetmenliği görevini sürdürüyorum.

Bütün bu uğraşlardan kalan zamanlarda danışmanlık yapıyor, konferanslarda fikirlerimi paylaşıyor, bir dizi dijital projede yatırımcı ve girişimci olarak yer alıyorum.

Meraklısına biraz daha bilgi

İsmimdeki M harfi, Mehmet’e karşılık geliyor. Soyadım da Kuzuoğlu değil, Kuzuluoğlu hiç değil; Kuzuloğlu. Doğum günüm 22 Ağustos. Evliyim. Ali ve Zeynep adlı ikizlerin babasıyım.

Sosyal Medya Uzmanı ya da İnternet Fenomeni DEĞİLİM. Hiçbir zaman böyle iddialarım olmadı.

Blogda gözünüze çarpan ‘İnternet Ekipler Amiri’ unvanı bana arkadaşım Sezyum‘dan yadigar. Komik bulduğum için kullanıyorum (bunu ciddiye alanları daha da komik buluyorum).

Dünyanın en meraklı insanıyım. Öğrendiklerimi etrafıma aktarma konusunda sonsuz bir hevesim var. Bütün çabam etrafıma faydalı olabilmek için. Dolayısıyla en özendiğim şeylerin başında bu blog ve diğer mecralarda yer alan yazılarım geliyor (aklıma takılan, hoşuma giden ve paylaşmaya değer bulduğum diğer ayrıntıları sosyal medya hesaplarımdan da takip edebilirsiniz).

İletişim seçenekleri

Zamanımın neredeyse tamamını yiyip bitiren iş yükümden dolayı mesajlarınıza çok geç cevap verebilirim. Lütfen kusura bakmayın, sabırlı olun. Bir asistanım, yardımcım yok. Bütün işlerimi tek başıma yapıyorum. Ama -cevap gerektiren- bütün mesajları er ya da geç yanıtlıyorum.

Sosyal medyaya sandığınızdan çok daha az zaman ayırabiliyorum. Dolayısıyla o taraflarda yazdıklarınız gözümden kaçabilir. Benimle iletişim kurmanın en doğru ve garantili yolu e-posta.

Cevaplayamadığım sorular

  • Üniversite teziniz, okul ödevleriniz ile ilgili yardım (Paçayı zor kurtardığım okul yıllarına yeniden dönmek istemiyorum).
  • E-posta ile yapmak istediğiniz röportajlar (röportaj yazılı yapılmaz)
  • Teknik destek talepleri (bilgisayarınıza format atmayı e-postayla öğretmek kolay değil. Yakın çevrenizde mutlaka anlayan birileri vardır)
  • Bedava danışmanlık talepleri (girişiminizle ilgili hayal ve hedefleriniz bir e-posta cevabına sığacak türdense bence uğraşmasanız da olur).

Daha detaylı bilgiler için

Ama hiçbirinin beni ve fikirlerimi bu blogdaki yazılar kadar anlatacağına inanmıyorum.

29 Comments

  1. […] Sayın Kuzuoğlu anladığım kadarıyla aslen gazeteci ve ana ilgi alanı teknoloji. Kendisinin bu yönde geliştirmiş olduğu bir kariyeri var ve aynı zamanda kurduğu ya da yönettiği önemli siteler var. Bu sitelere biraz göz attım, bir internet gezgini olarak oldukça başarılı buldum. Siz de M. Serdar Kuzuoğlu hakkında daha çok şey öğrenmek isterseniz mavi renkli bağlantı yazısına tıklayın. M. Serdar Kuzuoğlu […]

  2. […] Yazınsal tembelliğin zirvesinde olan biri olarak, Bilgi MBA programında dönem başlayalı aylar oldu, iki tane değer konuğumuz geldi geçti. Biz iki kelam yazamadık. İlk konuğumuz Sevgili Oğuz Bayram idi. Oğuz, bizlere Proje Yönetimi 2.0 ın hem teorik hem de pratik derinliklerinde yolculuğa çıkardı. Proje Yönetimi 2.0 View more presentations from obayram. Geçtiğimiz hafta konuğumuz Sevgili Nuri Çankaya idi.  Nuri, bizlere Marketing 2.0 kavramının gelmişini geçmişini ve geleceğini örneklerle anlattı. Marketing 2.0 anlatılırken Nuri’nin Microsoft deneyimleri de ilgi ile takip edildi. 07.12.2009 haftası ise konuğumuz nev-i şahsına münhasır bir kişilik M. Serdar Kuzuloğlu. […]

  3. […] Gozimo, Serdar Kuzuloğlu, Ercan Balcı, ve Devrim Altaylı’nın ortağı olduğu yeni bir girişim. Bir internet tarayıcısı eklentisi olarak çalışıyor. Üyelik, onay gerektirmiyor. Chrome, Firefox, İnternet Explorer ve Safari’de çalışacak. Tarif etmem gerekirse Gozimo, internet siteleri arasında onların kendi başlarına asla kuramayacağı bir bağ kurmak. Bir site içerisinde yer alırken diğer sitelerin içerik ve bilgilerine de aynı anda ulaşmanızı sağlayabilen bir eklenti. Servis hala beta aşamasında, ama eli kulağında beklemekte son verilen bilgiye göre 15.08.2013 tarihinde kullanıma açılacak. Kullanımında önce elime beta versiyonu geçti ve deneme fırsatı buldum. Bu yazıda kullanıcı deneyimlerimi paylaşacağım. Bol resim içeren bir yazı olacak, en iyi bu şekilde anlatılabilir diye düşündüm. Gelelim Gozimo’nun yapabildiklerine. […]

  4. […] vereyim sonrasında keyifle muhabbetini edelim. Efendim, ulaşmak isterseniz blogun sahibi Serdar Kuzuloğlu’nun Twitter, Facebook, Google + ve blogunun RSS abonelik sayfaları. Ayrıca blogun takip et […]

Comments are closed.