Hayatımın en zor, en acılı 3 günü

Hiçbir ölüm zamanlı değil. Ama bazılarını kabullenmek, hazmetmek biraz daha zor.

(Kimi konuşarak, kimi yalnız kalarak, kimi düşünerek, kimileri de başka şeyler yaparak rahatlar. Ben sıkıntılı anlarımda yazarak rahatlıyorum. Bu yazının da amacı bu. Okursanız aklınızın bir köşesinde bulunsun)

Kanser bize hep uzaktı.

Kutuplarda can veren foklar, okyanusta sızan petrol, Adana-Pozantı karayolunun 16. kilometresindeki trafik kazası, Japonya’daki deprem gibi.

Ne beter bir illet olduğunu, ne canlar yaktığını, ne ocaklar söndürdüğünü bilirdik de bilmezdik. Acısını hisseder ama tam olarak nedir, ne değildir kestiremezdik.

Meğer yaşayarak öğrenmemiz gerekiyormuş.

Babam sağlığına dikkat edenlerdendi. (Teknik olarak kayınpederim oluyor ama ona hep baba dedim. Öz babam kadar sevdim. O da beni kendi çocukları kadar sevdi. O babam, ben de oğluydum)

Kilometrelerce yürür, içki-sigara içmez, spor yapar, az ve sağlıklı yerdi. Hiçbir stresi, sıkıntısı, borcu, harcı, derdi yoktu. Göbeği bile olmamıştı hiç ama gözle görülür şekilde kilo vermeye başlamıştı. Az yemesine bağladığımız bu durum zamanla kalıcı hale geldi. Canımızı sıkmaya başladı.

Bir gün aniden gözleri görmez oldu! Gözüne pıhtı yerleşmiş. Sebebiysi kansızlık. Doktorlar bu yaşta bu tip kansızlığı hayra yormadı. Tahlil üstüne tahlil derken acı haber geldi: pankreas kanseri! Hem de en kötü türünün en son evresi.

Son evre dediğime de bakmayın; dünyanın en hızlı seyreden kanser türlerinden biri. Yani en fazla birkaç aylık dönemden bahsediyoruz. Teşhis ve tahlil döneminde günler bazında erimeye başladı. Tam o esnada geçirdiğim motor kazasını bu yüzden ailemden kimseye söyleyemedim. Acil serviste tek başıma rontgenden MR’a giderken ailem hastanede babamın yanında koşturuyordu.

Doktorlar hep kibarca yapacak bir şeyin olmadığını söylüyor, uğraşıp hastayı iyice yormamamızı istiyordu. Mantık da böyle söylüyordu ama babanız ölürken mantık yürütmek kolay olmuyor. Allah kimseyi o duruma düşürmesin.

Eşim birkaç hafta içinde bulabildiği bütün doktorlara, uzmanlara danıştı. İlk doktor 6 ay ömür biçmişti, diğerleri birkaç ay. Birkaç ay insana uzun geliyor böyle bir durumda. Koskoca birkaç ay! Pek çok şeye yeter…

Babam hastanede yatmak istemiyordu. Saygı gösterdik. Sadece sürekli düşen kan değerleri için bir-iki defa hastaneye kan nakline götürdük. Aynı dönemde yemek yemeyi reddetmeye başlamıştı. Teşhisten üç hafta sonra yataktan kalkamaz haldeydi. İlerleyen günlerde su içmeyi de reddetmeye başlayınca serum bağlattık.

O ara sol tarafına felç geldi.

Geçen hafta, 13 Eylül sabahı ziyaretine gittim.

Babam zayıflamanın da ötesine geçmiş, belinin üstünde kelimenin tam anlamıyla ‘bir deri, bir kemik’ kalmıştı. Belinin altı; yani ayakları ise ödemden davul gibi şişmişti. Hep yatıyor, konuşamıyordu. Zorla nefes alıyor, ısrarla bir şeyi sorunca basit tepkiler veriyordu. Hepimizin tek merakı acı çekip çekmediğiydi. 3 kere sorduğumuzda ‘hayır’ der gibi başını salladı. Sevindik. Gülümseyemedik ama ÇOK sevindik.

Hep işaret ediyor, elinin tutulmasını istiyordu. Bir süre de ben tuttum. Elleri BUZ gibiydi. İçimden bile söylemeye dilim varmadı ama sahiden bir ölü eli gibiydi (insan tenindeki o ölüm soğukluğunu bilen bilir).

Bir şeyler söylemeye çalıştım, bana bakar gibi oldu. O an rahmetli anneannemde gözlediğim bir şeyle karşı karşıya geldim: gözünün feri gitmişti. Buna şahit olmanızı istemem. Gözlerde görmeye alışkın olduğunuz o parlaklığın yerini bulanık, soluk bir şey alır. Işıltıdan eser kalmaz, bakışlar bir şey ifade etmez.

Babam kafasını çevirip baktı ama beni gördü mü, elini tutan, onunla konuşanın ben olduğumu anladı mı bilemiyorum. Onu çok sevdiğimizi, elimizden geleni yaptığımızı, bizim için çok değerli olduğunu söyledim. Dua ettim. Elini öptüm. Hiçbir tepki vermedi.

Hep ağzından nefes aldığı için dudakları kurumuş, yara olmuştu. Ağzının içinde de yaraları seçebiliyordum. Nemlendirici kremler bile fayda etmiyordu.

Eve gelen doktorumuz yapılması gereken her şeyin zaten yapıldığını, yanında olup destek, moral vermekten başka yapacak bir şey kalmadığını söyledi. En fazla 4 hafta yaşayabileceğini ekledi. Sırada bilinç kapanması ve ölüm öncesi kanser ağrıları başlayacaktı. Ağrıların çaresi vardı; acı çekmeyecekti ama diğer hiçbir şeyin yoktu.

Kanser pankreastan karaciğere sıçramış, vücudun birçok yerine yayılmıştı çoktan.

Daha onlarca sene yaşaması beklenen koca babamız gözümüzün önünde eriyip gidiyordu. Ve hiçbir şey yapamıyordunuz. Para, dua, şans; hiçbir  şey fayda etmiyordu…

Planlar, küçük molalar

16 Eylül Cuma günü sabah fizik tedavi seansım o kadar acılı geçti ki ağlamamak için kendimi zor tuttum. Kafamı dağıtmak için kendimi biraz şımartmak istedim. Ağrılar içinde önce İstiklal Caddesi’ndeki Garanti SALT’taki iki galeriyi, sonra Tepebaşı’ndaki Sahaf Festivali‘ni gezdim. Ardından dakikalarca boş taksi bulamayınca elimdeki kitapların da koluma yüklediği ekstra acıyla Şişhane’den metroya bineyim dedim. Yolumun üstündeki İKSV dükkanına biraz göz attım, ufak tefek bir şeyler aldım. Tam o esnada uzun zamandır görüşemediğim bir arkadaşım aradı. Tünel’deymiş. Haydi dedik buluşalım; birkaç adım ötedeki restoranda oturduk. Güzel bir sipariş verdik.

Nispeten hafiflemiş acımı unutmak üzereydim. Güzel bir gün geçirmiştim. Gece de ağrıdan uyuyamamış, epey uykusuzdum. Biraz sonra evde mışıl mışıl uyuyacaktım. Ama motor kazam sayesinde aldığım en büyük dersi unutmuştum: hayatta en saçma şey plan yapmaktı.

Siparişler masaya geldikten birkaç dakika sonra eşim aradı. Babamızın damar yolunda problem vardı ve ne yapabileceğimizi soruyordu. Birkaç dakika sonra tekrar aradığında fenalaştığını ve yanına gideceğini söyledi. Yemeği yarıda bırakıp taksi bulmak için sokağa fırladım. Taksiye bindiğimde tekrar telefonum çaldı. Eşimin çığlıklarından söylediği anlaşılmıyordu ama ne olduğunu anlamıştım.

Babam o dakika son nefesini vermişti…

Berbat bir Nişantaşı trafiğinden çıkardığımız aracımızla bitmeyecek gibi gelen bir yolun ardından eve ulaştık. Babam hayatının son günlerini geçirdiği yatağının hemen yanında, halının üstünde, beyaz bir çarşafın altında yatıyordu. Sağlık ekiplerinin çabaları işe yaramamış.

Çenesi bağlı yüzünü açtılar. O kadar huzurlu görünüyordu ki üzülemedim. ‘Huzur içinde yatsın’ dedikleri oydu işte. Bir insanın yaşayabileceği en büyük dönüşümü geçirdiği iki ayın ardından artık eski günlerindeki kadar huzurluydu.

Acının prosedüre karıştığı anlar

Defin için Mezarlıklar Müdürlüğü’nü aradık. Belediye’den bir doktor geldi, bedenini tetkik etti, yeşil bir kağıda ölüm raporunu yazdı verdi. O kağıtla o güne dek yolunu bile bilmediğim Karacaahmet Mezarığı’ndaki ofise gittim. Nakil aracıyla eve döndüm. Bir çarşafı keserek yaptığımız kuşaklarla babamı bağladık. Komşuların yardımıyla merdivenlerden indirip önce tabuta, ardından araca yerleştirdik (boş tabutun bile ne ağır olduğunu yarı sakat kolla kaldırmaya çalışınca anladım). Gasilhane içindeki morgda bir ‘göze’ yatırdık.

Eskişehir’e gömülmek istemiş. Nakil için yine Belediye’nin bir aracını ayarladım. Bir de refakatçi. Gece yola çıktılar. Oradaki akrabalar da gasilhane, imam ve mezar işlerini ayarladı.

17 Eylül Cumartesi günü birkaç saatlik uykuyla direksiyon başına geçtim. Öğle namazının ardından babamı Eskişehir Asri Mezarlığı’na defnettik.

Birkaç saat sonra yine otomobille İstanbul yolundaydım. Gece televizyon programım vardı ve ben ekran başındaki insanlara 2 mutlu saat geçirtmekle yükümlüydüm. Benim için gerçekten çok zor bir program oldu. Sürekli babamın mezarı gözümün önüne geliyordu. Sağ kolum ister istemez yardım ettiğim tabut taşıma ve benzeri işlerden dolayı yayın boyunca dayanılmaz ağrılar içindeydi.

Programın ardından her zaman olduğu gibi ekiple toplantımızı yaptık, eksik, gediklerin üstünden geçtik, hataları not ettik ve biraz kafa dağıtmak için Karaköy’de bir kahveye oturduk. Sabahın ilk saatlerine doğru ilerliyorduk. Telefonum çaldı ve hala Eskişehir’de olan eşimden ikinci şokun haberini aldım.

Babamızın üzüntüsüne dayanamayan dayımız da kalp krizinden vefat etmişti!

Hemen eve döndüm. Bir duş aldım, üstümü değiştirdim ve bir taksiyle ucu ucuna yetiştiğim sabah 7 treniyle yine Eskişehir’e yola çıktım.

Durum felaketti. Babamın vefatıyla yıkılan büyükanneye kimse dayıyı söyleyemiyordu. Kimileri anlatılmasının gerektiğini, kimilerinin sonra paylaşmanın daha uygun olacağını öne sürüyordu. Babamın üzüntüsünü unutmuş, daha topluca bir dua bile edemeden dayımızın acısına düşmüştük. Bir yandan da büyükannemiz anlamasın diye üzülemiyorduk. Gelenlere, arayanlara da bu durumu tek tek tembihliyorduk.

Bir vefatın ardından yaşayabileceğiniz en garip durum anlayacağınız.

Pazartesi kılınan cenaze namazının ardından dayımızı da babamızın hemen bitişiğindeki mezara gömdük. İki gün önce başında dua ettiği mezarın yanına…

Büyükanneye alıştıra alıştıra söylemeye çalıştık. Daha yoğun bakım der demez çenesi titredi, tansiyonu 20’ye fırladı ve acil servise kaldırdık. Vazgeçtik.

Salı sabahı annem söyleyiverdi.

Bu 3 gün içinde yorulmadığım kadar yoruldum, üzülmediğim kadar üzüldüm. Yazacak o kadar çok şeyim var ki, onlarca sayfa böyle devam edebilirim. Bazı konulara ayrıca, başka yazılarda değineceğim zaten.

Ama bu yazının özeti şu olsun:

 • Hayat kestirilebilir bir şey değil. Onun için hiçbir şeyi ertelememeye çalışın.
 • Plan yapmayın. Planların tutması mucizevi bir şey. Tutanlar da aklınızı çelmesin sakın. Zira bir planın bozulması için milyonlarca sebep / ihtimal var. Hayatınızı mucizelere bağlamayın. Olduğu gibi yaşayın. Her şeye hazırlıklı olmaya çalışın.
 • Kanser, ama özellikle pankreas kanseri; ve özellikle bazı pankreas kanseri türleri sapasağlam görünen birini birkaç hafta içinde eritip bitirebiliyor. Bunu kabullenmeye çalışın. Her şeye hazırlıklı olun. Hastanızın kalan ömrünün günlerle kısıtlı olduğunu sakın unutmayın.
 • Ölüm kimi zaman, kimi hastalarda yaşama tercih edilir hale gelebiliyor. Yaşamasını istediğiniz insanların yerine kendinizi koymayı deneyin. O haldeyken sizin dileğiniz ne olurdu düşünün. Özellikle kurtuluş, geri dönüş şansı yoksa…
 • Hepimiz bir gün öleceğiz ama ‘sıralı ölüm‘ denilen şey önemli. Sıra bozulunca tahammül etmek zorlaşıyor.
 • Bir vefatın ardından yapılabilecek en iyi şey onun için dua etmek ve geride kalanlar olarak elimizdekilerle yaşamanın kıymetini bilmek, şükretmek.
Hepsi birilerinin canı, hepsi biriciği. Dağ, taş, on binlerce acıya evsahipliği yapıyor.

Allah hepsine rahmet etsin. Nur içinde yatsınlar.

(O günlerde yanımda olan, yardım eden, hal hatır soran, mesaj yollayan, arayan, başsağlığı dileyen; bu yazıya yorum yazan, destek olan herkese peşinen teşekkürler. Hepsine tek tek dönmek mümkün olmuyor. Cenazesi olan kişilere de bu toleransı göstermenizi tavsiye ederim. Umursamamazlık değil, yorgunluk, bitkinlik, yılgınlık…)

2 sene sonra bir ekleme: Pankreas kanserindeki en büyük sorun yüzde 85 oranında geç teşhis edilmesi. Aşağıda bununla ilgili bir TED sunumu var. İzlemenizi tavsiye ederim.Yayın Tarihi:

Kategori:


Yorumlar

297 yanıt

 1. Taylan Nice avatarı

  Başın sağolsun.Allah sabır versin….

 2. orçun avatarı

  başın sağolsun…. 2 kelime sadece, ama elim yazmadan edemedi. hissettim resmen.

 3. Mehmet Salih Getiren avatarı

  İşte bu yüzden Allah sevdiklerini erken yanına alır derler. Belki de sevdiklerinin ölüm acısını çekmesinler diye. Başınız sağolsun…

 4. Sui Mode avatarı

  Aynı acıları bizde 5 yıl öncesinde yaşadık. Sözlerin yazıların gerçekten kifayetsiz kaldığı anlamını yitirdiği anlar bunlar. Tüm ailenizin başı sağolsun ,mekanları cennet olsun.

 5. ubeyd f. belviranlı avatarı

  Başınız sağolsun. Ben de aynı duyguları rahmetli dedemin hastalığında yaşamıştım.İnsan sevdiğini o şekilde görünce gerçekten üzülüyor ve belki öldüğüne çektiği sıkıntılardan kurtulduğu için de sevinebiliyor. Tekrar başınız sağolsun.

 6. Enver avatarı

  Başınız sağolsun…

 7. Ferhat Ulucak avatarı

  Başın sağolsun Serdar abi, nur içinde yatsınlar…

 8. sertan avatarı

  Acılarınızı tüm içtenliğimle paylaşıyor, sabır diliyorum. Aslında yaşadığımız her bir gün, çok büyük bir şans ve çok değerli bir hazine.

  1. Rabiya Karabulut avatarı
   Rabiya Karabulut

   Yazınızı göz yaşlarıyla okudum allah rahmet eylesin .Şu günllerde bizde bu acıları yaşıyoruz.Ablamın eşi akciger kanseri ve son evresi heran her şey olabilir.BEN ANNEMİDE bu illet hastalıktan 47 yaşında kaybettim allah nurlar içinde yatırsın.Sözün,gücün,yüregin bittigi an allah sıralı zamanlı ölümler versin başka diyecek bir şey bulamıyorum herkese saglık diliyorum.

 9. Mete Türkdönmez avatarı

  Hayatta en çok korktuğum şey şu yaşımda ailemden herhangi bir kimseyi kaybetmektir. Hiçbir kayıba benzemezmiş çünkü..
  Babaannem anlatır annesinin ölümünü, “ölenle ölünmüyor” diyor ama “bir daha da gülünmüyor..” diye ekliyor..

  Başınız sağolsun.

 10. ahmet ertaş avatarı

  pazar günüydü anneciğimin 40 mevliti. karaciğer kanserine yenik düşmüştü.
  acınızı anlıyorum ve içtenlikle sabırlar diliyorum. Allah rahmet etsin.

  1. Neslihan avatarı
   Neslihan

   Mrb ahmet bey bnde annemi 2 hafta once karaciger metastazi sarilik bu hastaliktn kaybettim 57 yasindaydi hastanede yasadiklarimiz o caresizlik o sureç o kadar kotuyduki okdar aciki bunu tarif etmek mumkun degil.rabbim rahmet eylesin zizede sabir versin.cok zor ruh halim cok kotu icimde hep keşgeler pismsnliklar..onu birdaaha goremiycek olamak ona sarilamamak onun gozlerine bakamiycak olmak onsuz bir hayat … benimle ayni aciyi yasayan anlar beni ..

   1. Coskun avatarı
    Coskun

    Sizi o kadar ii anlıyorum ki benim babam da şuan yoğun bakımda kalin bagarsak metastazi akciğer kemik ve enfeksiyon ne yazilabilirki ne denebilirki En iyi ve doğrusunu bizi yoktan var eden ALLAH CC BILIR.

 11. Işıl Yılmaz avatarı

  Başınız sağolsun. Acınızı paylaşıyorum. Allah size ve sevdiklerinize sabır versin.

 12. Onur Şendere avatarı

  Açıkcası okurken zorlandım, gözlerim doldu. Seni tahmin edemiyorum bile…

  Allah sabır versin, başını sağ olsun…

  Mekânları cennet olsun…

 13. murat yılmaz avatarı

  Çok geçmiş olsun ve başın sağ olsun paşam. Allah sabır versin, tüm aile fertlerine.

 14. sirocco avatarı

  Başınız sağolsun, insanın başına gelmeden bazı şeylerin farkına varması çok zor oluyor.Televizyonda haber olan kazaları izlerken, önemsemeyip kanal bile değiştirirken, bir gün telefonda canımdan bile çok sevdiğim iki arkadaşımın kaza geçirip, hayatını kaybettiği haberini almıştım, sonrasında hayat hiç bir zaman eskisi gibi olmadı.Sevdiklerinizle hayatınızı dolu dolu geçirin, isteklerinizi ve planlarızı ertelemeyin, sonrasında her “keşke ” deyişiniz büyük acı veriyor.

 15. bettyblue avatarı

  Off.naptın sabah sabah? Gözlerimde yaşlar..Allah sabır verdin, dayanma gücü versin…Zor, çok zor…ölüm acısını ancak tadan bilir…

 16. Ugur avatarı

  Amirim, basiniz sagolsun.

 17. merve avatarı

  amirim başınız sağolsun..

 18. Beyza avatarı

  Öncelikle Allah rahmet eylesin… Geride kalanlara da sabırlar diliyorum.
  Ölümün o soğuk sesini en derinimde hissettiğimde 17 yaşımdaydım. Babamın, kanepedeki cansız bedenine kadar bile gitmeye güç bulamamış, oda kapısında kala kalmıştım… Ani bir kalp krizi sonucu, sapa sağlam dünyam devrilmişti.
  Yazınızı okurken gözyaşlarımı tutamadım. Dün aksam izlediğim A little bit of heaven filminin üzerine 2. bir yaşam dersi gibi oldu. Bir yerlerde okumuştum geçenlerde “hayat biz planlar yaparken yaşananlardır” diye. Sizin de dediğiniz gibi plansız yaşamlara… Sağlıcakla hoş ve mutlu kalın…

 19. zerrin avatarı

  Neynep’in babası.. O yazıyı okuduğumdan beri benim için en önemli yanınız bu oldu. Kazadan sonrada yazmıştım bilmem ulaştı mı ? Sonra bir iki gün önce aceleyle bir twit attım acıyı anlamamıştım sayfanıza girdiğimde ancak anlayabildim özür diledim ..Şimdi yine Neynep’in babasına seslenmek istiyorum Acılarınızı paylaşıyorum evet çok üstüste ve zorlayıcı dışardan hissedilebilecek kadar hissettim Yaşadığınız gerçekleri aktarmanız okuyanlara çok şey düşündürecektir bu da önemli..Lütfen Neynep ve aileniz için kendinize dikkat edin en azından hangi aracı sürüyorsanız uykunuza .. Hayat her an geri alınacak bir armağan gerisi boş ….

 20. Nihat İpekçi avatarı

  Allah rahmet eylesin. Nur içinde yatsın

 21. Salih avatarı

  Tekrar başınız sağolsun, Allah rahmet etsin. Geride kalanlara sabırlar..

 22. Mustafa Rıdvan Özdemir avatarı

  Programı izlerken de bahsetmiştiniz ama bu kadar dramatik bir hikaye çıkacağını doğrusu tahmin etmiyordum. Yukarıda belirttiğiniz gibi insan bilgi olarak farkında oluyor ama başına gelmeden idrak edemiyor. Aynı hissi 17 Ağustos depreminde yaşadığım için yazının o bölümü çok tanıdık geldi, harfi harfine aynı şeyleri düşünmüştüm.

  Allah kalanlara sağlık, sıhhat ve sabırlar versin. Bir gün hepimiz öleceğiz ama dediğiniz gibi Allah hayırlı ve sıralı ölümler nasibetsin. Son bir rica; lütfen motorunuzu satın çünkü sosyal medyasenın S’siyle bile alakası olmayan annem ve babam (67 ve 57 yaşındalar) sizi izlemeyi çok seviyor. Sağlıcakla kalın.

 23. Volkan Çelik avatarı
  Volkan Çelik

  Başınız sağlsun.

  Yazının notlarında, “fiziki” ve “ruhsal” acılar içerisinde de ayakta durabilmenin ne kadar önemli olduğunu görebilmek mümkün.

  Babanız huzur içerisinde yatsın.

 24. Can avatarı

  basiniz sagolsun, sabirlar diliyorum

 25. Ertan Hekimler avatarı

  Çok üzüldüm abicim. Allah sabır versin. Başınız sağolsun.

 26. Sernur Yassıkaya avatarı

  Öncelikle tekrar başınız sağolsun…Rabbim babanızın ve dayınıza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları Cennet olsun inşallah. Geride kalan aile yakınları da sabır ve baş sağlığı dilerim. satırlarınızda derin ve büyük acınız derinden hissediliyor. Dünyanın geçiciliği, hayatın faniliğine dair önemli değinmelerde bulunmuşsunuz. Her an’ın değerli olduğunu aslında aldığımız her nefes bize hatırlatıyor. Her ölüm sizinden vurguladığınız gibi erken. Ve herkesin biricikleri mevcut. O nedenle sevgiye, muhabbete hem vurgu yapmalı hem de sahip çıkmalıyız. Tekrar acınızı paylaşıyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

 27. Cemal Sevindik avatarı

  Ne denir bilemiyorum, başınız sağ olsun. Kelimelerin bitti nokta, kelimelerle ancak bu kadar güzel anlatılırdı. Gereksiz nedenlerle sıkıntı yaşadığım her an okuyacağım.

 28. Hayat Erkeği avatarı

  Allah yerlerini, bu dünyadayken olmasını istedikleri gibi bir yer etsin.

 29. Başak Taşpınar Değim avatarı

  Sevgili Serdar,

  Yazınızı okurken gözlerim doldu… Biz de geçen hafta amcamın kanser nedeniyle çok kısıtlı zamanı kaldığını öğrendik. Ölüm kaçınılmaz bir son elbet, ama insanın yüreciği acıyor her biten hikaye sonunda. Herhalde gülümseyerek hatırlanacak mutlu bir yaşam geçirmeye gayret etmeli, sıralı ve huzurlu ölüm dilenmeli, arkada kalanlara da sabır denmeli…

  Başınız sağolsun.

 30. çiğdem avatarı

  Allah mekanlarını cennet eylesin.. babamı kanserden kaybettim ve gerçekten yaşanmadan bilinmiyor o meretin acısı..
  rabbim kimselere yaşatmasın..

 31. Delfina avatarı

  Tüylerim diken diken oldu,çok üzüldüm.İki kere başınız sağolsun Serdar Bey,Allah geride kalanlara ömür versin inşallah.

 32. fatih avatarı

  Abi başın sağolsun. Allah rahmet eylesin…

 33. ısmaıl guner avatarı

  serdar bey sanal alemden ne kadar olur bu uzuntu olayları bılemem ama cok uzuldum ve tekrardan bas saglıgı hem babanıza hem de dayınız ıcın allah butun aılenıze sabır versın ve sızede

 34. Ekin Buyuker avatarı

  Diyecek söz bulamadım.. Başınız sağolsun, huzur içinde uyusunlar.. Allah geride kalanlara sağlık ve dayanma gücü versin abi..

 35. Emir Yusuf Emirmahmudoglu avatarı

  Hocam basiniz sagolsun.
  Yazdiklarinizi birakin yasamayi hayal bile edemiyorum su an. Cok zor gunler yasamissiniz hakkaten de. Umuyorum onumuzdeki gunler size, acilari unutturmak mumkun degil elbet ama hafifletecek seyler yasatir diyeyim.
  Saglicakla kalin.

 36. Alper BALCI avatarı

  Başınız sağolsun.
  Anlattıklarınız neredeyse benim de yaşadıklarımla aynı.
  Kayınpederim pankreas kanserinden tam da anlattığınız gibi eriyerek öldü.
  Daha hastalığına teşhis konulmadan yapılan bir tahlilin neticesini o öldükten sonra alabildim. Tahlil kağıdına bakan doktor “hastanızın bir şeyi yok, dinlensin” demişti.
  Bazıları bu kadar da bilgisiz olabiliyor.
  Ben de kayınpederimi İstanbuldan Hopa’ya cenaze arabasıyla götürdüm. Şöförün her mola verdiği yerde onun sağken içmeyi çok sevdiği Türk Kahvesi içtim.
  Kahveyi içerken “keşke geçmişte bunu karşılıklı da yapabilseydik” diye düşündüm.
  Dediğiniz gibi planlar anlamsız, elden gelenin en iyisini yapmaya çalışmak yeterli.
  Kendinize iyi bakın.

 37. mustafa iren avatarı

  Başınız sağ olsun. Allah rahmet eylesin.

 38. C avatarı

  Serdar Bey merhaba..

  Bu illeti size benzer bir sekilde ama 2 yıldır annem yaşıyor. En sevdiklerinizin başına gelmedikçe anlamayacağınız duygular.

  Ama insanoglu bir anlamda cok sefil bir varlık. Herşeyin aslında ne kadar değersiz ve önemsiz oldugunu buz gibi karşısında görse de gündelik dertlere dalması an meselesi.. Belki de beynin bir tür savunma mekanizması demek lazım buna.

  Tüm bu illüzyon ve şarlatanlıklar başını yastığa koyana dek varlar. İnsan bu muhakemeyi en sağlıklı orada yapıyor. Ta ki sabah saat çalınca calendara bakana ve o gün ne giyeceğini düşününceye kadar…

  Tam da bugun kemoterapisi var annemin. 3. seri başladı son 2 yılda. Sonra da peruk bakmaya gidecek kendisine.

  Onun hayata bağlılığı hem bana çok iyi geliyor hem de içimi tanımlayamayacağım bir şekilde parçalıyor. Konu ister istemez “bunu haketmek için ne yaptı” noktasına düğümleniyor. Cevabını bilemeyeceğimiz en büyük soru.

  Ama hislerime ve düşüncelerime mantıklı bir açıklama bulmaktan vazgeçtikten sonra hayat biraz daha kolay kendi adıma.

  Hem size hem bu derdi çeken tüm hastalara ve yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. Saat hepimiz için işliyor, tek mesele soylediğiniz gibi sıralı ve ağrısız bir son olması. Yoksa zamanlı ve rahat bir ölüm ben bilmiyorum..

 39. İlker OĞUZ avatarı

  Serdar abi,

  başın sağolsun belli ki kayınpederin senin için olduğu kadar özünde de değerli bir insanmış.

  Allah rahmet eylesin. Sevdiklerimizle doya doya bir ömür geçirelim. Böyle vakitsiz olmasın.

  İlker OĞUZ

 40. Süleyman Sönmez avatarı

  Allah rahmet eylesin Serdar Bey,

  Sürecinizi olanca acısıyla olduğu gibi yazmışsınız, okurken içim sızladı.

  Yaşam, gün geliyor, ölüm kapısına varıyor.

  İnancım, bana Canın ölümle Yaratıcısına döneceğini söylüyor. Ebedi huzura doğru yol aldığını söylüyor. Benzer bir süreci kayınvalidemin (Ben de Anne derdim ve çok severdim) yaşadım. Son nefesine kadar yanındaydım. Yaşamın gidişine şahit olmak çok ama çok zormuş. Ama Allah bir şekilde size sabır veriyor. Ayakta kalıyorsunuz eşinize, ailesine destek olmaya devam ediyorsunuz.

  Sağlıkla, yaşamla, ışıkla dolsun içiniz.

  Başınız sağ olsun.

 41. Varol AKSOY avatarı

  Gözlerim dolarak okudum son zamanlarda başınızdan geçenleri.. Başınız sağolsun Serdar Bey, artık ölüm haberi duymayacağınız güzel bir yaşam diliyorum ailenize..

 42. Ferah A.Tiric avatarı

  Oncelikle basiniz sagolsun… Programi kapatirken yaptiginiz konusma ister istemez benide merakta birakmisti icimden gecense bir hastalik olabilecegiydi fakat siz bu donemi atlatmis son gorevinizi yerine getirmissiniz.. Yaziyi okurken icim acidi ama hepimiz bir gun bir yakinimizi kaybetmeyecekmiyiz..allahtan size ve esinize sabir diliyorum. Dediginiz gibi allah herkese sirali olumler yasatsin. Babanizinda mekani cennet olsun. Sevgiler.

 43. Ertug Ayik avatarı

  Sevgili Serdar,

  Senin ve ailenin başı sağ olsun. Sevdiklerini kaybetmek her zaman çok acıdır, ama eminim üst üste gelince etkisi çok daha yoğun oluyordur.

  Bu zor günler de insanın sevdiklerine bir kez daha sarılıp omuz almasıyla hafifliyor.

  Sevgiler,

  Ertuğ

 44. Gökhan KESMEN avatarı

  Başınız sağolsun, huzur içinde yatsın.
  Fani dünya, herşey silik = (

 45. mürüvvet sevgier (merrybed) avatarı

  Serdar bey başınız sağolsun Allah kalanlara sağlık, sabır ve sıralı ölüm versin. sizin sözlerinizin üzerine yazacak cümlemem ve becerim yok. tam 1 sene önce kızımın tip1 diyabet olduğunu öğrendim. yaşamın insana ne getireceğini kestiremiyoruz ama herşeye rağmen hayat devam ediyor hemde inadına inadına inadına…

 46. kadir avatarı

  Başınız sağ olsun abi. Allah siz yakınlarına sabır, rahmetine kavuşanlara da mağfiret ihsan eylesin.

 47. Uğur Özmen avatarı

  Okuyunca 18 sene önceye gidiverdim. Babam aynı kansere yakalanmıştı. Dağ gibi adam 3 ay içinde eridi. Doktor 1 – 2 aylık ömrü var dedi.

  Daha 6 ay öncesinde bileğini bükemediğim adamı 2 elimle kavrayıp kabrine ben yerleştirdim.

  Dediğin gibi, “Hayat kestirilebilir bir şey değil. Onun için hiçbir şeyi ertelememeye çalışınHayat kestirilebilir bir şey değil. Onun için hiçbir şeyi ertelememeye çalışın”

 48. Ahmet Çalış avatarı

  İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn.

  Başınız sağ olsun. Merhumların mekanları cennet, kabirleri pür nur olsun..Geride kalan ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum.

 49. Dji avatarı
  Dji

  When we go, then we go.
  Basiniz sag olsun

  Cihan

 50. Pamir Tokgöz avatarı

  Başınız sağolsun, çok zor durumlarda kalınca anlıyor insan günlük şeylerin ne kadar boş olduğunu.

  “Not a shred of evidence exists in favor of the idea that life is serious”

 51. Ali avatarı

  Başınız sağolsun demekten başka bişey gelmiyor aklıma.Sıralı ölüm önemli.Yazınızı paylaşacağım izninizle.

 52. nihal avatarı

  yeni blog yazım anonsunuzu görünce heyecanlanmıştım her zamanki gibi ama kim bilebilirdi ki en acı günlerinizi paylaştığınızı bizimle, gerçekten çok üzüldüm başınız sağolsun, başta eşinize olmak üzere size ve tüm yakınlarınıza sabırlar diliyorum, mekanları cennet olsun..

 53. pınar avatarı

  Mevlana’ya göre insan, dünyada gurbettedir. Ölünce asıl vatanına kavuşacaktır. Bu yüzden Mevlana, ölüm gününe şebiarus (kavuşma günü) demektedir.Ben gerçekten buna inanıyorum.Hayatta kaç mutlu günümüz oluyor kaç huzurlu gün..Artık biri öldüğünde içim parçalanmıyor. Sadece onu özleyeceğim için onunla vakit geçiremeyeceğim için üzülüyorum.

 54. özge avatarı

  basınız saolsun…cok dokundu yazınız..bundan 7 yıl once bende babaannemı kaybettım hastanede kaldıgı son gece onunlaydım yaslı oldugundan yoğun bakımda almamıslardı normal bı odada kapalı bılıncle oksıjen tuplerıyle yatıyordu.sabah oldugunda hasta bakıcı geldı bana bakıp umıdı kesmemı ve oksıjen tpuyle sadece nefes aldıgını kısmı bı olu oldugunu soyledı ve oksıjen tupunu gozumun onunde kapattı 14 yasındaydım ve ben kalakaldım bana dedıgı sozler

 55. Mustafa Dizdar avatarı
  Mustafa Dizdar

  Abi gerçekten gözyaşımı tutamadım. Öncelikle başınız sağolsun. Yazının ortasında dayınızın da vefat ettiğini okuduğumda gerçekten soğuk bir duş etkisi yaşadım. Kahpe kader dedikleri bu olsa gerek…
  Ne diyeyim, toprakları bol mekanları cennet olsun inşallah.

 56. kagan avatarı

  “Lezzetleri kesip yok eden ölümü sıkça hatırlayınız..” Ölüm bu kadar burnumuzun dibindeyken onu ne kadar sık unutup yokmuş gibi hayatımıza devam ediyoruz. Halbuki her an yanıbaşımızda, başucumuzda.. Başınız sagolsun Serdar bey, duaya ve ölümün son değil başlangıç oldugu gerçeğine sığınmaktan başka yapacak çok fazla şey yok boyle durumlarda…

 57. umituymak avatarı

  ne acıdır tarif edilmez derler, öyleymiş ama bu yazdıklarınızdan sonra herkesin yaşadığı benzermiş dedim, bende annemi kaybettim kanser teşhisi ile; okuyup ağladım, olay örgüsü isimler hariç aynı neredeyse allah sabır versin,

 58. Bünyamin VICIL avatarı

  Daha bir saat önce Kayınpederimin babasının vefat haberini aldım. Neredeyse 3 aydır yoğun bakımlarda yaşıyordu. Daha düğünümüzü yapmadığım halde bayramda sırf kendisini ziyaret için Manisa’ya gittim. Hastanede yanında oturdum, elini tuttum, sohbet ettim. Aynen dediğiniz gibi bir deri bir kemik kalmıştı. Beni çok sevmişti, ben de Onu. Allah tüm ölülerimize rahmet kalanlarımızı sabır, sağlık, sıhhat, afiyet versin. AMİN

  1. Sibel avatarı

   Benim teyzem almanya da kemoterapi tedavisinde bu 3 ay akciger kanseri her ay iğne alıyor sesi heo gidiyor 🙁
   Bilmiyorum kaçıncı evre olduğu ne kadar yaşartir bu hastalık bilen varsa yazsın nolur 🙁

 59. Mutlu avatarı

  Başınız sağolsun. Hatıralar yaşacayacaktır.

 60. Batın avatarı

  Başınız saolsun
  Orhan Velinin bir sözü vardır sanırım bu durumları gayet net açıklıyor.
  “Ölüm Allah’ın emri, ayrılık olmasaydı.”

 61. Olcayto avatarı

  Yıllar önce ananemi (evet anneanne değil, anane) kaybetmiştik. Amnesia ile başlayan uzun ve acılı bir süreçti. Aynı dönemde annem de rahim kanseri teşhisi konmuştu. Ananemi toprağa indirirken hayatın ne kadar saçma olduğunu anlamıştım. Daha doğrusu hayatın değil, insanın. Ne saçma şeylere üzüldüğümüzü, dertlendiğimizi, kızdığımızı…Yani; senin şu andaki hislerini aslında o kadar iyi anlıyorum ki. İşin en fenası ise, unutuyorsun. Yıllardır dediğim bir şey var; “Ananemi defnettikten sonra geçirdiğim 1 haftayı tüm hayatıma yayabilsem keşke” diye, ama olmuyor, olamıyor, unutuluyor, hayat hiç bizim istediğimiz gibi olmasa ve kontrol ettiğimizi sansak da devam ediyor…

  Allah sizlere uzun ömürler ve sabırlar versin. Bir kez daha senin nezdinde tüm ailenin başı sağolsun.

 62. Blogcu Anne avatarı

  “Allah sıralı ölüm versin”

  Ölümden kaçış yok. Sıralısını dilemekten başka da yapacak bir şey yok.

  Geride kalanlara sabır ve metanet diliyorum.

 63. Ali Tokalak avatarı

  Serdar abi başın sağolsun, bu yazıya ne yorum yapılır ki? Her an öleceğimizi ve sevdiklerimizin de öleceğini bildiğimiz halde hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyoruz.

 64. Harun avatarı

  Gerçekten planlar falan bir yana , o meşhur türküde söylendiği gibi; ölüm varsa bu dünyada zulüm var.

 65. Kadir a avatarı

  Amirim, Başınız sağolsun. ALLAH rahmet eylesin.

 66. Abdurrahman avatarı

  Başınız sağolsun!

  Yazınız beni çok etkiledi, şu yönden söyleyebilirim ki ben önce eniştemi 1 sene sonrada teyzemi aynı hastalıktan(Siroz-karaciğer kanseri-) kaybettim, anlattığınız pankreas kanseri de buna çok yakın, halsizlik-iştah kaybı-zayıflama ve bunların sebebiyse dokularda su tutulamamasıymış. Karın boşluğunda su birikmesi hastalığın en kötü evresi, kısaca hasta ölümü acı çekerek bekliyor bu çok kötü bişey, Allah kimseyi böyle imtihan etmesin(Amin).

  Senna filmini izlemişsiniz, yarış esnasında hayatını kaybetti ki kendisi şöyle derdi:”Ölüm bana gelecekse direkt gelsin, hemen anında öleyim, sakat kalmak ya da yatarak ölümü falan beklemek istemiyorum!” bende aynı fikirdeyim, siz nedersiniz ?

 67. sadeceozgur avatarı

  biz de geçen yıl aynı illetten (pankreas kanseri) halamı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Sıralı ölüm temennisine katılıyorum. Allah size ve özellikle eşinize sabırlar versin.

 68. Mehmet avatarı

  Mekanları cennet olsun. Başınız sağolsun.. Teşekkürler yazıya döktüğünüz için..

 69. ert avatarı

  “Külli Nefsin Zaikatül mevt”. Mekanları cennet olsun.

 70. erdinç metin avatarı

  tüm ailenizin başı sağolsun. ateş düştüğü yeri yakıyor. şimdi her dokunduğu şeyde onu görmek ne acıdır. ben hatırlamak için vesileye çevirerek hafifletiyorum.

 71. ridvan avatarı

  Çok acı günler bunlar, gerçekten ailenize ve size sabır diliyorum…

 72. Engin avatarı

  Başınız sağolsun, sabırlar diliyorum…

 73. Egemen Mede avatarı

  Allah rahmet etsin, tüm sevenlerine de sabır ihsan eylesin inşallah.

 74. Zeliha Yula avatarı

  Sizi çok iyi anlıyorum çünkü 5 yıl önce bende babamı akciğer kanserinden kaybetmiştim. Başınız sağolsun…

 75. arzu pinar avatarı

  Başınız sağ olsun.

 76. Elife Karaaslan avatarı

  Serdar Bey başınız sağolsun, Ahmet rahmet etsin..

 77. Elife Karaaslan avatarı

  Serdar Bey başınız sağolsun, Allah rahmet etsin..

 78. Deniz Gözel avatarı

  Başınız sağolsun Serdar Bey…

 79. kurtulus arasan avatarı

  Allah Mekanlarını Cennet Etsin.Geride Kalanlarada Sabır Diliyorum…

 80. Arzum avatarı

  Başınız sağolsun Serdar Bey , ben de çok sevdiğim ve çok genç yaşta olan 2 yakınımı aniden kaybettim , tahammülü zordur bilirim , yine de size ve ailenize metanet ve sağlık dilerim..

 81. Halit Altunterim avatarı

  Allah rahmet eylesin, mekanları cennet, başınız sağ olsun. Geride kalanlara, size ve ailenize uzun sağlıklı huzurlu ömürler versin.

  Çok acı ve zor zamanlar. Sabırlar dilerim.

 82. Gülşah Altuğ avatarı

  Başınız sağolsun, vefat eden yakınlarınıza Allah’tan rahmet sizlere sabır dilerim.

 83. Leyla'nın Kahve Dükkanı avatarı

  Gözlerim dola dola okudum. İnsan sanki yaşıyor ! Allah hastalıkla boğuşan herkese yardım etsin. Hepimizin yakınlarında bir yerlerde mutlaka bu illetin bulaştığı birileri var. Allah kalanlara sabır versin. En yakın zamanda güzel haberlerinizi almak ümidiyle…

 84. lale avatarı

  Tüylerim ürpererek okudum. Eminim bi çok kişi yazıyı okurken kendi yakınını kaybettiği anı ve o anki ruh halini hatırlamıştır.
  Başınız sağolsun. Allah size ve ailenize sabır versin.

 85. çükka avatarı

  değerli kardeşim evvela başın saolsun vefat eden yakının için allahdan rahmet ve mağfiret ile muamele olunmasını niyaz ederim…Ve bizlerin hepimizin yaptığı bir hakikat vardır o da ölümü hiç hatırlamayacakmışcasına sanki bizim başımıza gelmeyecekmişcesine hareket etmemiz ve asıl yaşam tarz ve biçiminden ayratandan bihaber bir minval üzere yaşam sürmemizdir…Allah herkeze hepimize hidayet nasip etsin bencillk yapmak istemem ama özellikle bana

  1. Ebru avatarı
   Ebru

   Başınız sağolsun benim için bu yazıyı okumak çok zordu Babamı 2010 yılında pankreas kanserinden kaybettim herşey 1 yılın içinde oldu bitti amaliyat kemoterapi işe yaramadı ağrı acı içinde vefat etti ben kız evladıyım yaşım 41.. 2 çocuğum var ve daha yeni kanser tehsişi konuldu lenflerimde birden bire kitleler oluştu nasıl evrelerden geçiceğimin farkındayım ama bu son evreyi okumak sarstı ama elimde yapacak bir şeyim yok savaşı kazanmayı diliyorum kalan ömrüm geçen ömrümden hayırlı olsun diyorum..Allahtan tüm hastalara şifalar diliyorum.

   1. Elif Taşkın avatarı
    Elif Taşkın

    Selam. İyimisiniz?

 86. Uygur Eyimoğlu avatarı

  Hiçkimseye internetten başsağlığı dilememiştim ama sizi samimi ve temiz yürekli biri olarak hissettiğim için bu satırları yazmak istedim. Başınız sağolsun.
  Allah sabrınızı artırsın. Ölüm son değil başlangıçtır.

 87. HusmenDayi avatarı

  Siz, babam dediğiniz kayınpederinizi pankreas kanseri denilen illet nedeniyle kaybetmişsiniz. Ben de babamı, evimizin direğini, aynı sebepten ötürü kaybettim. 1 ay sonra 3. yıldönümü olacak. Ona asla birşey olmaz, çünkü o bizim babamız dediğiniz adamın gözlerinizin önünde erimesinin ne demek olduğunu iyi bilirim.
  Umarım acısıyla yaşamayı öğrenebilirsiniz. Çünkü acı asla kaybolmuyor.
  Vefat edenlere Allah rahmet eylesin. Sevenlerine sabır ihsan eylesin…

 88. Erkan Tüfekçioğlu avatarı

  serdar, başın sağ olsun, allah sabırlar versin. ard arda kayıplara gerçekten dayanması çok zor, bundan öte de denecek bir şey maalesef olmuyor ! 🙁

 89. Emre Akbaba avatarı
  Emre Akbaba

  Başınız saolsun, Allah geride kalanlara uzun ömürler versin.

 90. Ahmet Kara avatarı

  Başınız sağolsun, sabır diliyorum.

 91. Mustafa Çamaltı avatarı

  Başınız sağolsun üstad, ALLAH geride kalan size ve ailenize sabırlar versin…

 92. Bijen Arslan avatarı

  Allah size ve ailenize sabırlar ve uzun ömürler versin.. Bu tür acılar ne yazık ki yaşanmadan anlaşılması güç acılar.. Düşünmekten kaçınılsa da hepimizin er ya da geç yaşayacağı tarifi zor deneyimler..

  22 Eylülde annemi kaybedeli bir yıl oluyor.. Sapasağlamken, tatilde torunlarıyla olduğu mutlu anların birinde ani bir kalp krizi geçirdi ve yapılan müdehale sonrası yaklaşık 28 gün ağır komada kaldı.. O 28 gün kardeşlerim ve benim için 28 milyon yıl kadar uzun, acılı ve çok çaresizce bekleyişlerle geçti.. Üstelik iyileşme umudu olmadığı, yaşasa bile ancak bu biçimde bilinci kapalı kalacağı ve bunun yıllarca sürebileceği söylendi.. Annem için daha korkunç bir azap düşünemiyorum.. Çünkü hemşire idi ve en büyük korkusu hastane köşelerinde doktorların insafına kalmaktı.. İmanı yüksek bir insandı, dolayısıyla Allahın onu hastane ya da yıllarca bu biçimde kalsaydı bakımevi köşelerinden yanına aldığını düşünüyorum..

  Bu düşüncem yaşamayana tuhaf gelecektir belki ama insan hayatının biriciği olan ve ölümle pençeleşen o kişi “araf” halinden kurtulup, durumuna kendisi karar verebilse neyi dilerdi diye düşününce en doğrusunun böyle olduğunu çaresizce kabulleniyor..

  Yazınızda duygularınızı o kadar güzel anlatmışsınız ki ister istemez kendi yaşadıklarımı düşünerek ağladım.. Özellikle plan yapmanın anlamsızlığı, hayatı ertelememek gerektiği ve sıralı ölüm temennilerinize sonuna kadar katılıyorum..

  Allah kaybettiğimiz tüm sevdiklerimize gani gani rahmet etsin.. Tekrar başınız sağolsun..

 93. Arzu avatarı

  Başınız sağolsun, okurken boğazım düğümlendi. Ailenize sabır dilerim.

 94. aykut avatarı

  Babanız ve dayınıza Allahtan rahmet sizlere de baş sağlığı dilerim. Acınızı paylaşıyorum.

 95. Mustafa avatarı

  Başınız sağolsın abi. Allah sabır versin.

 96. Emrah Öztürk avatarı

  Başınız sağolsun. Allah sabır versin.

 97. gamze avatarı

  Serdar Bey okurken benim bile boğazım düğüm düğüm oldu ki, bu yaşadıklarınız kim bilir size ne kadar acı çektirmiştir? Başınız sağ olsun, Allah daha büyük acılar yaşatmasın. Ama yazınızda belirtmişsiniz ya, hayatta plan yapmayın diye, gerçekten öyle malesef. Biz bazen ne kadar karışık olduğunu düşünsek de hayatın, aslında gayet basit ve tek gerçek şeye dayalı hayatlarımız.

  Tekrardan başsağlığı ve sabırlar diliyorum, saygılarımla..

 98. Dt Erdal avatarı

  başın sağolsun abi. Allah sabır versin hepinize

 99. burak erdem avatarı

  başınız sağolsun. acınızı paylaşıyorum.

 100. turgay avatarı

  okurken ağlamamak için kendimi zor tuttum başınız sağolsun. Nur içinde yatsın.

 101. aziz avatarı

  başın sağolsun abi..Allah sabırlar versin..
  umarım gittikleri yerde rahat ederler..

 102. Ziya KULLUK avatarı

  Serdar bey başınız sağolsun. Yazınızı okuyunca benim de 4 sene önce yaşadığım acılarım tazelendi gözlerim doldu Allah sabır versin.

 103. omer faruk avatarı

  Serdar abi, yemin olsun gozumden yas geldi. Allah rahmet eylesin. Sizlere de sabir versin

 104. Mehmet Sait Yağlı avatarı

  Başınız sağolsun Serdar Bey, Allah ailenize ve size sabır versin.. 🙁

 105. Enes Gür avatarı

  Başınız Sağolsun Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet olsun

 106. Ömer avatarı
  Ömer

  Allah sizlere sabırlar versin. Yazıyı okurken duygulanmamak elde değildi. 🙁

 107. Emir Alp avatarı

  Başınız sağ olsun, gerçekten hayatın en acı gerçeği bu.

 108. Yaşar Tekeli avatarı

  Söylenecek fazla şey yok ne yazık ki. Dokunaklı bir yazı olmuş. Gittiği yerde mutlu olmasını dilerim. Başınız sağolsun.

 109. Miraç SEYİS avatarı

  Başınız Sağolsun.
  Allah sabır versin.

 110. Burak avatarı

  Allah sabır versin. Bazen insan bundan daha fazlasını yapamıyor, keşke dememek en güzeli ama keşke size, ailenize ve yitirdiğiniz akrabalarınıza yardımım dokunabilseydi demekten alamıyorum kendimi. Allah sıralı ölüm versin dediğiniz gibi, adınıza üzüldüm fakat devam etmek gerekiyor. Allah rahmet eylesin.

 111. Başak Ölmea avatarı

  Kanser… Duyanlar , “evlerden ırak olsun” der hemen. Çünkü; o hastalık bir eve girdimi herşey değişir, alt üst oluverir hayat! Annem kanser olduğunda 9 yaşındaydım… Aradan 18 sene geçti ve içimde hala o korku annem ya giderse… En azından sizin Babanız çok çekmemiş ve huzurlu bir şekilde sonsuzluğa ermiş.. Geride kalanlara sabırlar diliyorum.

 112. n.c. avatarı

  Uzun yillar buyuklerle hasir nesir biri olup bir an onlari kaybettiginizde, Duyulan buyuk aci ve yokluklarinin ne demek oldugunu bilen biri olarak; Olenlere Allah dan rahmet, Size ve esinizede sabir dilerim.Bu sebeble de tum rahmetli olmuslara burdan Fatiha ve dua yolluyorum, Nur icinde yatsinlar.

 113. clementıne avatarı

  basınız sagolsun ates dustugu yerı yakar ….

 114. Serkan avatarı

  Allah sabır versin Serdar Abi.

 115. Tayfun Kurt avatarı

  Başınız sağolsun. Allah sabır versin.

 116. Selim avatarı

  Basin Sagolsun Abi.

 117. Sinan Kurmuş avatarı

  Ailecek başınız sağolsun Serdar. Çok üzüldüm.

 118. Fatih Aşcı avatarı

  Başınız sağolsun. Allah sabırlar versin.

 119. Uğur Okumuş avatarı

  Başınız sağolsun , Allah sabır versin.

 120. Gamze Er Ö. avatarı

  Size ve ailenize sabır ve güç dilerim.

 121. Emre Kıyak avatarı

  allah sabırlar versin. başınız saolsun. dua ile …

 122. Ali Rıza Karaöz avatarı

  Ağbi Allah sabır versin. Mekanları cennet olsun.

 123. neme lazım avatarı

  Merhaba;
  Başınız Sağolsun,Mekanları Cennet Olsun.Şunu Belirtmek İsterimki :
  Her şeyin sonunun ölüm olduğu bu dünyada, yalnızca ölüm değer taşıyabilir ve Hiçbirşey size ait değildir,onlar sizinle birliktedir.Birşeyin size ait olabilmesi için onunda sizinle gelmesi gerekir.Ne Eşiniz,ne işiniz,ne arabanız,ne çocuklarınız nede takım elbiseniz ve yine ne de kefeniniz..onlar sizinle birlikteler,siz varsanız var bu gökyüzü,bu kuşlar,bu ağaçlar…siz yoksanız hiçbiri yok.Saygılar

 124. Yeşim Göken avatarı

  Bir sürü şey geçirdim aklımdan yazmak için,hepsi de manasız geldi…Acınızı hissedebiliyorum…
  Rabbim dayanma gücü versin,eşinize ve tüm ailenize sabırlar diliyorum…

 125. serust avatarı

  Başınız sağolsun. Biriciğim canım Annemi birkaç yıl önce göğüs kanserinden kaybettim. Şimdi ise Babamın mesane kanseri ile uğraşmaktayım. Kanserin artık K’sını dahi duyasım yok. Bu meretin de bir çaresi artık olmalı diye düşünüyorum. Plan konusunda size katılmamak mümkün değil. Günü birlik yaşamak da çok sağlıklı bir şey değil ama 35 sene sonra emekli olmak için debelenmek de mantık hatası gibi geliyor artık bana. Kimsenin evdeki hesabı çarşıya uymayacağı bu kadar aşikarken hele ki uzun vade de planlar yapmak stres ve yorucu bir hayattan başka insana bir şey sağlamıyor. Size ve sevdiklerinize tekrar sabır ve baş sağlığı diliyorum Serdar bey…

 126. Bilal avatarı

  Yazınızın tamamını okudum.Hüzünlendim ve biraz da gerçeklerin farkına vardım.Hayat bizlere güzelliklerin,eşi benzeri bulunmayacak nimetleri vermiş.Lakin bunun yanında acıları,hayal kırıklıklarını ve üzüntüleri serpiştirmiş.Ben tam anlamıyla güzelliklerle dolu bir hayatı olan kimse görmedim.Her şeyi sahiplenecek gibi yaşıyoruz ama ölümün bir sonraki randevumuzdan belkide bir sonraki yemeğimizden daha yakın olduğunu unutuyoruz.Unutmamalıyız.!
  Önlemi olmayan ve ” Her canlı ölümü tadacaktır ” gibi bir ilahi kudretin varlığına, elimizde olanlardan daha fazla inanmalıyız.Doğum,ölüm,kaza vb. olaylar kaderdir.Sadece nasıl geleceği farklılık gösterir.Sizin başınıza gelen sadece biraz daha trajik yoksa 20 yaşındaki genç birinin sırf ” VATANİ GÖREV ” adı altında sınırlarda kör bir kurşunla öldürülüp hayatına son verilmesinden daha kötü değil..! Saygılar ve başınız sağ olsun…

 127. hakan g. avatarı

  gece 4’te bu duygulu yazıyı okuduktan sonra, sabır dileklerimi paylaşmadan geçemedim. Allah rahmet etsin.

 128. eno23 avatarı
  eno23

  abi basin sagolsun, Rabbim sana ve ailene sabir ve saglik versin insallah..

 129. sertunc avatarı

  Başınız sağolsun Rabbim geride kalanlara Hayırlı ömür nasip etsin

 130. Kıvanç Görkem avatarı

  Hocam allah sabır versin, zor bir sene dönem olmuş, inşallah sonrası aydınlık olur.

 131. Alemşah Öztürk avatarı

  Başın saolsun dostum, gözlerim yaşlı okudum 🙁

 132. mete avatarı

  Başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin. Allahtan size sabır diliyorum.

 133. mucar avatarı

  Başınız sağolsun Abi. Allah sabır versin. Mekanları Cennet olsun

 134. Mustafa Ertürk avatarı

  başınız sağolsun okurken allahtan yanımda kimse yoktu ağlaya ağlaya okudum allah rahmet eylesin mekanları cennet olur işallah

 135. Berceste avatarı

  Allah size ve geride kalan tum acili insanlara sabirlar versin.

  Ben de bu yazdiginiz son sozleri tami tamina 6 sene once ogrendim! 6 sene once 19 Eylulde canimin can’i babami, bu sene de ayni gunde dayimi kaybettim. Ayni hastalik, ayni tur, ayni gun! Koca iki cinar, gun gun gozumunuzun onunde nasil eridi onu gordum. Tum bu dunyadan gocen sevdiklerimiz nur icinde, huzurla yatsin ve Allah bize de aciyi, aci ile unutturmasin.

  Hani saglikli yasamdan bahsetmissiniz ya… Biz ne kadar saglikli yasamaya calisirsak calisalim, etrafimizda karsinojen o kadar cok sey var ki! Cep telefonlari, aktaricilar, yer dosemeleri, BPA’li alisveris fisleri, ictigimiz suyu koyduklari BPA’li damacanalar, GDO’lu nisastalar ve onlardan yapilan sekerler, yedigimiz ictigimiz, gozumuzun gordugu her yerde karsinojen var. Bizi olduruyorlar, biz ne kadar saglikli gorunsek de, ne zaman basimiza ne gelecegi belli degil…

 136. Burçin Soybaş avatarı

  Başınız sağolsun. Çok üzüldüm. Allah, kalanlara uzun ve sağlıklı bir ömür versin..

 137. Nilgün Yürük avatarı

  Başınız sağolsun. Sabır diliyorum.

 138. Köksal Pulurluoğlu(Mr.P) avatarı

  Evlat başın sağ olsun demek adet olmuş ama ,Türk dilinde başka söyleyecek bir şey yok.Allah sabır versin….Hastaya da şifa……Selamlar.

 139. Serhat avatarı

  Başınız sağolsun.

 140. dahi avatarı

  Allah tahmet eylesin, mekanları cennet olsun..

 141. Ali Yasin Akalın avatarı

  Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır versin.

 142. Arif Çıplak avatarı

  Serdar Abi başın sağolsun, Allah rahmet etsin..

 143. Ahmet Bozca avatarı

  Size ve tüm şehit anne ve babalarına baş sağlığı ve sabır diliyorum.

  Hergün bir, iki gencimiz şehit oluyor ama sanki hiç kimse hiçbir şey yapmıyor gibi. Toplumumuz artık umursamaz oldu.

  Yazınızın son bölümünde ‘sıralı ölüm’ den bahsetmişsiniz. Bir sevdiğimiz büyüğümüz vefat edince bizden sonrakilerle kendimizi teselli etmeye çalışıyoruz.

  Ama kanımızdan kan, canımızdan can olan evlatlarımızın acısı hepsinden daha da acı.

 144. Sebnem Ergun avatarı

  Serdar,
  beni tamamen dağıttın bu yazınla.. 10 yaşımda babamı kaybettim ve yazdıgın pek cok sey o kadar tanıdık ki bana…..

  Allah sabır versin Zeynep’e,sana ve tüm aline..
  Göçenlerin tümü ruhu huzur içinde olsun..
  Metanet diliyorum…

 145. feyza K avatarı

  Yazdıklarınızı annemle birlikte okuduk, sevgili babamız şu an içeride (yan odada) mide kanseri ile mücadele ediyor. Son evre ve günleri sayılı. Çok benzer şeyler yaşıyoruz, acı ve çaresizliğin sözlük karşılığı haline geldik son 2 ayda. Ne gördüklerimizi ne de hissettiklerimizi unutmamız mümkün olmayacak fakat onların hatırasına en büyük saygının ‘hayatı ve kendini çok sevmek’ olduğunu düşünüyorum. Yüce Allah her nerde hasta ve yakını varsa yüklerini hafifletsin ve kimseleri böyle sınamasın çok zor.

  Başınız sağolsun.

 146. Nihal avatarı

  güzel anılarınızın acınızı hafifletmesini dilerim…1,5 yıl önce ben de eşimi pankreas kanserinden kaybettim.Ameliyat,kemoterapi,alternatif tıp vs vs.. 16 ay mücadele,sıkıntı,acı,ağrı,üzüntü…bence babanız hızlı bir süreçten dolayı şanslı…eşim çok uzun süre acı çekti…53 yaşındaydı…hiç kimse böyle bir ölümü haketmiyor ama elden ne gelir…

 147. Hande avatarı

  Ust uste acilar yasamis biri olarak oldukca metin anlatmissiniz. Her iki kaybiniz icin de hem sizin basiniz sag olsun, hem esinizin basi sag olsun. Allah sabirlar versin.

  Sevgiler,

  Hande

 148. Murat Ozkan avatarı

  Tüm ailenize sabır diliyorum. Çok zor bir durum.

 149. asi_kardelen avatarı

  Öncelikle başınız sağolsun..fakat yazınız yine topallıyor…gerek yazınızda , gerek ise yazının özü diyerek maddelediğiniz ayrıntılar içinde plan yapmamaya yönelik önerileriniz bana hiç inandırıcı gelmedi..bu öneriyi yaparken böyle davrandığını göstermeye çalışırken bir taraftada (defin işleminden hemen sonra) istanbula akşam gösterilecek program için yol alıyorsunuz..demem o ki zorunluluklar plan yapmamak mı oluyor, Türkiyede kaç insan plansız yaşayabiliyor, sorunlulukları bırakarak..eğer öyle olsaydı..ekonomik imkanları iyi olan siz defin işleminden hemen sonra istanbula dönüp yayına katılmazdınız…bu nedenle yazınız topal at misali yürümüş…zorunluklarada yaşamaya zaman kaldığında biz planı bırakıp elbette plansız yaşamaya başlayacaz…tekarardan başınız sağolsun…

 150. Oranos avatarı

  Başınız Sağolsun.Allah Rahmet Eylesin.

  Allah Sabır Versin.

 151. Volkan avatarı

  Rabbim vefat edenlere rahmet eylesin. Geride kalan eş dost akrabalarına da sabır versin.

 152. tosih avatarı

  başın sağolsun. yaşamayan bilemez. asla unutulmaz ama yakın zamanda daha az hatırlar hale gelmen dileğiyle.

 153. Süleyman Tarık Şahin avatarı

  Allah Rahmet Eylesin, sabır versin nur içinde yatsın, ailenize ve sizlere hayırlı uzun ömürler versin…

 154. Metin AKSU avatarı

  Çok çok geçmiş olsun. Allah mekanlarını cennet eylesin.

 155. M. Ergün Işıldar avatarı

  Başta eşiniz olmak üzere tüm yakınlarının başı sağolsun. Ölümün kendini sıkça hatırlattığı bu günlerde hayatın değerini yalın bir dille anlatmışsınız. Kaleminize sağlık.

 156. cenk tarhan avatarı

  Serdar Bey,
  başınız sağ olsun. Yaşamın sonlu olduğu ve sevdiklerimizden er geç ayrılmak zorunda olduğumuz, kaçamayacağımız bir gerçek.
  Babanız için elinizden geleni yaptığınız, son anına kadar onu yalnız bırakmadığınız için, içiniz rahat olsun en azından. sizin gibi bir evlat yetiştirmiş olmanın huzuru ile bu dünyadan ayrılmış..
  selam ve saygılarımla..

 157. Çağdaş İNCİ avatarı

  Serdar Bey başınız sağolsun, Allah babanıza rahmet eylesin. cennette huzur içinde olsun inşallah. Size va ailenize de sağlıklı ve mutlu uzun ömürler nasip etsin.

 158. betül avatarı

  başınız sağolsun serdar abicim 🙁
  Allah rahmet eylesin.
  nur içinde vefat etmiş nur içinde yatsın.

 159. Ümit Baykara avatarı

  Serdar bey, tam da aynı günlerde ben de babamı kaybettim ve aynı prosedürü yaşadım. Acınızı paylaşır ve geride kalan tüm sevdiklerinize uzun ömürler dilerim.

 160. Selcuk avatarı

  Başınız sağolsun, Allah kalanlara uzun ömür versin.

 161. Hüdai Ekinci avatarı

  Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin…

 162. Geçmiş Zaman Koleksiyoncusu avatarı

  Allah’tan (celle celaluhu) geldik, Allah’a döneceğiz, dönüyoruz: Başınız sağolsun, ölümün soğukluğunu hisettirdiniz. Ayrıca Allah tez zamanda kolunuza şifa verir umarım.

 163. lyz avatarı

  Öncelikle, Allah rahmet eylesin ve başınız sağolsun.

  Köy ve kasabada yaşasaydık her hafta 1-2 cenaze kalkar, bilmemkimin annesi ölmüş duydun mu, diye kulağımıza gelir, arada cenaze namazlarına katılır ve mezarlığa yolumuz düşerdi.

  Şehirlerde bir yakınımız (veya kendimiz) ölmedikçe mezarlıklara yolumuz düşmüyor ve ölüm sanki bu hayatın en büyük gerçeği değilmiş gibi yaşamaya alışıyoruz…

 164. efsa avatarı

  Başınız sağ olsun.

  Allahtan rahmet diliyorum yakınlarınıza.

  Ve geride kalan herkese bol sabırlar..

 165. SlingoMOM avatarı

  Başınız sağolsun 🙁

 166. Mustafa avatarı

  Başınız sağolsun.

 167. Samet YILMAZ avatarı

  Allah rahmet eylesin. Geride kalanlara allah sabır versin.

 168. ihsan avatarı

  Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olur İnşallah.

 169. umut avatarı

  başın sağolsun serdar abi. kanser ne illettir gerçekten insanın başına gelmeyince anlamıyor. babaannemizi 88 yılında kaybettik kanserden. ben daha o zamanlar 8 olduğumdan idrak edemedim. daha sonra amcamızı beyinde ur yüzünden kaybettik. aradan neredeyse 10 yıl geçti, kanseri unutmuştuk ama ilkokul öğretmeni annemin bir öğrencisinin bu illete tutulduğunu öğrendik, önce bir kere kurtuldu ama metastaz olmuş 8 yaşında bir çocuğu kaybettik, sanki kendi kardeşime bir şey oldu. yine yıllar geçti yine kanseri unuttuk dedik, abimin kayınpederi 2010’da kendini rahatsız hissediyor ve kendi arabayla hastaneye gidiyor ve bir hafta sonra akciğer kanserinden ötürü çoklu organ yetmezliğiyle hayatını kaybediyor. biz kanseri unutmak istiyoruz ama o kendini unutturmamak için her şeyi yapıyor. son olarak üniversiteden arkadaşımız, 1 eylül 2011’de rahatsızlanarak kendi başına hastaneye gidiyor, tetkiklerde kan değerleri abuk sabuk çıkınca lösemi olduğu anlaşılıyor ve hemen cerrahpaşa’ya yatırılıyor. 17 eylülde kaybettik kendisini. 82 doğumluydu 30 yaşında bile değildi. artık ne diyeceğimi bilemiyorum. ne olur unuttursun bu hastalık artık kendini. allah düşmanımın başına vermesin bu illeti. tekrar başınız sağolsun.

 170. Mustafa Alkan avatarı

  Allah gani gani rahmet eylesin. Geride kalanlara sabir ve uzun omurler versin.

 171. Muhammed AYDIN avatarı

  Başınız sağolsun serdar bey inan çok üzüldüm ve gözlerim doldu.. hemen kendi ailesi annesi babası gözlerinin önüne geliveriyor insanın. Allah babanıza rahmet eylesin. Mekanını cennet eylesin. Sizlerede sabır versin.

 172. Batu Tezyüksel avatarı

  Başınız sağolsun. Size ve ailenize sabır ve sağlıklı yıllar dilerim.

 173. Serdar ÇALIŞKAN avatarı

  Yazıyı okudum. Allah rahmet etsin. Hayatın hesabını verme düşüncesi..düşündürüyor günlerce beni.
  Yerin altında yerin üstünden daha çok insan var. Kalbini düzelten hayatını,ahiretini düzeltir.

 174. Burak Atky avatarı

  Başın sağolsun abi ilk defa bugün gördüm, yaşadıklarını babaannemin vefatına çok benzettiğimden biraz olsun hissettim yaşadıklarını.Söyleyecek söz yok allah rahmet eylesin kalanlarada sabır ve uzun ömürler versin.

 175. Furkan Gökçe avatarı

  Okurken gözlerimden akmaya çalışan yaşları durdurmak çok zor oldu. Zira babaannemi ve birçok tanıdığımı kanserden kaybettim. O kadar uzun zaman oldu ki, o kadar küçüktüm ki, yüzünü bile hayal meyal hatırlamama rağmen verdiği acı hala dayanılmaz. Allah tüm kanser hastalarına (ve diğerlerine) yardım etsin. Sizin ve yakınlarınızın başı sağolsun; Allah sabır versin.

 176. […] safhasını aktaran güzel bir derleme. Daha birkaç hafta önce kayınpederimi aynı hastalığa kurban verdiğim için ayrı bir dikkatle okudum.En çok ilgimi çeken, hayatını kendi ağzından aktaracak yazar […]

 177. Salih Seçkin Sevinç avatarı

  Başınız sağ olsun. Allah sabır versin. Yaşam enteresan, ölüm de enteresan. Nereden geliyor ve nereye gidiyoruz? Meçhul.

  Bunca hiçliğin içerisinde bu kadar “anlam”.

 178. Fuat Domaniç avatarı

  Serdar Bey,
  Sevgili babanız gittiği yerde huzur bulsun, başınız sağolsun.
  Biz de geçen sene 4 aylık benzeri bir süreçte yaşlılıktan kaynaklanan sağlık sorunları sebebiyle babamızı kaybettik. Acınızı, sıkıntılarınızı -nispeten- daha iyi anlayabiliyorum.
  En istemediğimiz şey olan ölüm hayatın tüm karmaşası içerisinde gerçekleşmesi -kesin- olan tek şey… Bunun karşısında, acıya katlanmak dışında yapabilecegimiz bence en iyi şey hayatımızı bencilliğe kapılmadan sevdiklerimizle doya doya yaşamak ve bizim için tabiiki çok önemli olan hayatlarımızın ve ölümlerimizin varolduğumuz büyüleyici sonsuzluğa ait olduğunu unutmamaya çalışmak…
  Vecihi’yi ve sürücüsünün sarfetmesi gereken sonsuz mesaiyi cok ihmal etmeyin ; )

 179. Görkem Ünel avatarı

  Merhaba Serdar Abi,
  Geç oldu biraz, başınız sağolsun. Eminim, bu yazınla ve hissettiklerinden ötürü sana müteşekkirdir.

  Saygılar

 180. Savas Avcu avatarı

  Başınız sağolsun. Allah sabır versin. Yazınızı okuyunca çok üzüldüm. Benim de dedem bu kanser yüzünden öldü. Gerçekten dağ gibi adam eriyip gitti. İnna lillah ve inna ileyhi raciun..

 181. Faruk Bayram avatarı

  Öncelikle başınız sağolsun. olayın manevi boyutu tahmin edilemeyecek kadar acı. buna birde sizin fiziksel durumunuz eklendiğinde fazlasıyla katlanarak büyüyen ve kaldırmanın cidden zor olduğu anlar acılar olmuş. yanlış anlaşılmasın ama okurken kendimi şanslı hissettim bir an. sıradan sıkıldığım bir günde okuduğum bu yazı sağlam bir ders oldu bana. şimdi ufakta olsa hayata nasıl bakmamız gerektiğini anlayabiliyorum.. tüm kalbimle tekrardan böyle sıkıntılı, acı ve üzün dolu günler yaşamamanızı diliyorum.

 182. Ahmet Bütün avatarı

  Merhabalar,

  Ben de hayatimin onemli bir doneminde, 3 yil ara ile, kanser sebebi ile, once babami sonra da ablami kaybettim. Babam henuz 48’inde, ablam ise yalnizca 27’li yaslarindaydi. İkisininde hastane sureclerinde yanlarindaydim. Yasadiklarinizi anlayabiliyorum. Benim icin iyilestirilmesi guc yaralar birakan bir donemdi. Hala da izlerini tasirim…

 183. Gökhan avatarı

  O ışıltısını kaybetmiş gözleri görmeye dayanamıyor insan. Ama babanızın ölünceki o mutlu ifadesini, “huzur içinde yattığını” görmenize sevindim. Bunun sebebinin sizin gibi bir aile sahip olması olduğunu düşünüyorum. Elinizden gelen herşeyi, hatta fazlasını yapmaya çalıştığınızı yazınızdan anlıyorum. Tabi sizin yaşadığınız o anı bilmiyorum yada sizinle aynı duygulara sahip olmam pek mümkün değil ama yazınız o kadar içten geldiki biraz olsun hissettim duygularınızı. Her ne kadar insanları ağlatsada üzsede ölüm hayatın bir parçası. Önemli olan hayatı iyi yaşamak iyi bir aileye ve arkadaşlara sahip olmaktır. Babanızın buna sahip olduğunu görmesinin ne büyük bir mutluluk olduğunu tahmin bile edemiyorum.

 184. Ş.Tayfun ERGÜN avatarı

  Başınız sağolsun. Sizi çok iyi anlıyorum. Zira Babamı 19 ekim de, annemi de 24 ekimde (5 gün ara ile) kaybettim.

 185. Serdar Güntepe avatarı

  biraz geç oldu sanırım ; başınız sağolsun.

 186. murat çınar avatarı

  Babam öldükten sonra erkek oldum. Hani derler ya daha dünkü çocuksun, daha annenin koyduğu isimle duruyorsun diye. İşte gerçek ismini baban ölünce alıyorsun. Bir nehir gibi verimli ve dingin, bir okyanus kadar da görkemli olmak zorundasın. Ama sonuçta da bir insansın. Kainattaki en muhteşem, bazen de en çaresiz yaratık.
  Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
  Sevgi ve saygılar

 187. Kamil avatarı

  İçerik olarak acıklı olsa da güzel bir yazı. Gecenin bu saatinde moral bozdu ama arada buna, o günleri hatırlamaya ihtiyacımız var.

 188. […] yayına çıkmak kolay değildi. (31 Aralık 2011 ne gününe geldi hatırlayan var mı?) Hele babamı toprağa verdiğim günün gecesi ekrana çıkıp (en zorlu iki konukla) insanları eğlendirmek sahiden zordu. Ya da hayatımı […]

 189. Zafer Ozcelik avatarı
  Zafer Ozcelik

  Yeni ogreniyorum, cok zor gunler gecirmissiniz, basiniz sagolsun Serdar! Sana ve tum ailene sabirlar dilerim. Babanin ve dayinin mekanlari cennet olsun, nur icinde yatsinlar…

 190. zeynep avatarı
  zeynep

  serdar bey basiniz sagolsun tarifi imkansiz acilardir ……Benim canim babam’da safra kesesi kanseriyle bogusuyor..Babam cok saglikli surekli yuruyus yapan yediklerine ictiklerine dikkat eden biriydi yazin yazlik sebze meyveleri kisin kislik meyve sebzeleri yerlerdi.disarda kanserojen diye pek yemek yemezlerdi.cok saglikli besleniyorlardi …hic bir zaman kilosu degismedi babamin herzaman ideal kilosundaydi bir gun karinagrisiyla acile gitmisler annemle tas var ameliyat olucak denmis ertesi gun kapali ameliyat oldu cikti babamizi aldik eve geldik cok iyiydi hizla iyilesiyordu 10 gun sonra patoloji sonucu gelmis doktor aradi duruim cok kotu dedi babaniz kanser cabuk yayilan kucuk hucreli kanser dedi dunyamiz basimiza yikildi o uzuntuyle 1 ayda 10 kilo verdim ne uyuyabildim ne yiyebildim babm her zaman bize hem baba hem abi hem sirdas hem arkadas oldu babami cok seviyorum babama kanser oldugunu hic soylemedik ve hala bilmiyor yuregimiz yaniyor cok uzuluyoruz yapilacak bisey yokdedi doktorlar kemoterapi aliyor safra kesesinden cikan urun iyi huylu oldugunu korunma amacli kemoterapi aldigini saniyor gunden gune gozumuzun onunde eriyor agrilari basladi kemo terapi ilaclari biraz agri yapiyormus diyoruz cok zor bu surecler….Allah kimseye vermesin….

 191. Emre avatarı
  Emre

  Serdar bey, anlattiklarinizin aynisini yasiyorum. Babam pankreas kanseri; icim alev alev yaniyor. Yemek yiyemiyor artik; su dahi icemiyor. Sadece rutin bir kontrol icin gittigimiz hastanede ogrendik ileri duzey pankreas kanseri oldugunu. Ne bir agri ne de bir belirti vardi. Bu surecleri nasil asacagiz; bilmiyorum. Sabir ve dua etmekten baska caremiz yok.

 192. hasret aktaş uslu avatarı
  hasret aktaş uslu

  allah rahmet eylesın nur ıçınde yatsın anlattıklarınızı suan bızzat ben yasıyorum annem 15 gunde erıdı gıttı gozlerımızın onunde suan termel donemde ve yapabılecegımız hıcbırsey yok allah herkeze sabır kuvvet versın gercekten cok zor allah dert verıp derman arartmasın tekrar basınız sag olsun saygılar:(

 193. Merve Çelik JüJü avatarı

  Allah Rahmet eylesin… Çok geç gördüm ve okudum yazınızı çok hüzünlendim,içime oturdu resmen tüm harfler.. Benimde abimin bir buçuk yaşındaki oğlu kanserle savaşıyor ve maalesef teşhis konulduğunda 4. evredeydi. Yaklaşık 8 aydır savaşıyor minik bebeğimiz ve kimse o kelimeyi duymak istemiyor… Sonunda ne olacak gerçekten hiç duymak istemiyorum ben.. Sadece içim acıyor o kadar işte… Allah hastalara şifa versin inşallah…
  Başınız sağolsun…

 194. Arda avatarı
  Arda

  Başınız sağolsun.

 195. filiz avatarı
  filiz

  başınız sağolsun…bizde annemin akciğer kanseri 4.evrede ve öğrendiğimizden beri 8ay geçti…enfazla 1yıl yaşar dedi doktorlarımız…şuan içerde yatak odasında iniltileri ile uyuyor….beyine de metastas yaptığı ve ışın almasının ardından aklı…bildikleri gelip gidiyor…henüz babamı kaybedeli 1yıl olmamışken bu durum….boşa koyduğumda dolmuyor…dolu da almıyor…gerçekten sadece yaşayan biliyor ve anlıyor…birgün içinde 4mevsim yaşıyoruz…para pul bazen çok şey ama bizim içinse hiçşey durumunda…aslında enbüyük dert çaresizlik!

 196. mustafa avatarı
  mustafa

  Allah’ın izniyle çektiği acılar günahlarına kefaret olup,tertemiz bir biçimde Allah’ın huzuruna gitmiştir…Allah inşallah şehitlik mertebesine ulaşanlardan eylesin…

 197. Duygu avatarı
  Duygu

  Tam da aynı duyguların içerisindeyken, yoğun bakım kapısında beklerken, acaba ne hissediyor diye düşünürken google’da yaptığım arama sonucunda gördüm yazınızı.. ve işin tesadüfüdür ki benim de içeride yatan şuan kayınpederim, babam… Beklemek mi zor, kalmak mı zor bilmiyorum Allah babanızın mekanını cennet etsin… Geride kalanlara sabır benim gibi bekleyenlere de dayanma gücü versin…

 198. Tuğçe avatarı
  Tuğçe

  Başınız sağolsun.Mekanı cennet olsun.Diyecek birşey bulamıyorum çok zor bir durum.Çok sevdiğim arkadaşımın pankreas kanseri olduğunu dün öğrendim .O kadar içki içme dememe rağmen içti.Doktor en fazla 1 ile 6 ay arası ömrünün kaldığını söylemiş.Üzülmekten ve dua etmekten başka elimden birşey gelmiyor.

 199. Münir şahin avatarı
  Münir şahin

  Allah rahmet eylesin, benzer bir durumun bende şafağındayım. Ne edeceğimi bilemez halde netten birşeyler öğrenmeye çalışıyorum. Kabızlık ve kilo kaybıyla gelen kolon kanserini geçtiğimiz Aralık ayında tespit ettik 21 aralıkta ameliyat ve devamında 22 gün hastanede yattı babam. ameliyattan bir ay sonrasında çekilen MR metastaz olğunu ameliyat sırasında da karaciğerde kitle gördüğünü doktor söylemişti. kitlenin yeri çok kötü bir noktada sektör 4 ve 8 arasında 30 cm kare civarında bir tümör, sonda 3 cm akcigerde ve 2 cm böbrekte. doktor ameliyatla kurtulma sansı binde bir diyordu karaciğerdekini çok kötü bir yerdeydi ve kemo terapi bir eziyetin adıydı 76 yaşındaki babam için duadan başka bir şey de kalmamıştı. ameliyat sonrası 5-6 ay iyiydi bir ay önce iyice kötüleşti. hep çabuk yorulduğunu söylüyordu doktorda bana karaciğeri işaret ediyordu. günden güne yatağa bağlı olmaya başladı. üç gün önce yanındaydım köyde, sürekli tuvalete kosturuyordu, kolon torbaya bağlıydı ama o hep makattan bir şey gelecek sanıyordu bazen bir sıvı geldiğin rahatladığını söylüyordu. tuvaletle yattığı oda arası en fazla 10 metre gidip gelesiye kendini zor yataga atıyor artık. Allah sabır versin, çekenlere çektirmesin, devasını versin, hasta sahibi olmak hasta olmak kadar zor iken hele birde yapacağınız bir şey yoksa, eliniz kolunuz bağlanmıssa.

 200. Gülşah avatarı
  Gülşah

  Az önce babama sarılıp yapma baba sakın bizi bırakma dirayetli ol nolur dedim ama gidiyor… belki son bir kaç gün belki daha da az…özafagus yani yemek borusu kanseri yani kanserin en beter en ağrılı türlerinden biri aylardır hastane kemoterapi radyoterapi….azaltmamak için çırpındığımız umudumuz tükendi bitti babamız yakışıklı komutanımız gidiyor yorgunum ağlayamıyorum birileri acımı duysun bir mucize göstersin istiyorum….

 201. Cihat Murat Yüksel avatarı

  başınız sağolsun… belki acınızı haifletmeyecek ama yineden yazmadan geçemedim…

 202. meltem avatarı
  meltem

  Okuyorum ve ağlıyorum. Benzer bir durumu yaşıyoruz, farklı bir kanser ve daha uzun süren bir ızdırap… Allah benim babamı da huzura erdirsin inşallah… Dayanılacak bir acı değil…

 203. baki avatarı
  baki

  ALLAH rahmet mekanını cennet eylesin şuan aynı sorunları yaşıyoruz 25.temmuz 2013 de ankara dışkapı yıldırım beyzıd e.a.hastanesi onkoloji servisinde halen yatırdık o doksan yüz kilo gelen babamız şimdi bir kuru kemik üzeri sadece deri örtülü bacak ve karın şiş ne yapacaığımızı bilemiyoruz ALLAH tan başka sığınacak bir kapı yok doktorlar iyileşmesinde sadece birer vesile doktorlar başka bir ilaç veriyoruz kemoterapiyi vermemiz hastayı kaybetmemiz olur diyorlar sürekli kusuyor içim ynıyor diyor şaşkın düşkün sabr ederek bekliyoruz.ALLAH imandan kurandan ayırmasın sizleri bizleri bütün inananları.

 204. rars avatarı
  rars

  Allah sizlere sabir versin goz yaslari icnde enette ne aradigimi bilmeden bu sayfaya geldi m bes ay nce ak ciger kanserinrinden kaybettik cok zor annemle her gun eve grdimizde ancak polyanacilik oynuyoruz bir birimize cok zor suan duygulari i yasadiklarimi anlatamiyorum ama patlamak uzerer volkan gibiyim alla rahmet eylesin nur icin de yatsinlar

 205. murat avatarı
  murat

  Aynı acıları yaşamak üzereyiz.Yaklaşık olarak 3.evre olduğu düşünülüyor.Ameliyattan önce 1-2 evre arası planlanmıştı.Okadar hızlı ilerliyorki,anlatmak mümkün değil.azönce ateşi çıktığı için hastaneye götürdüler.tıb uzmanlarının bize tek söylediği ömür biçmek.kimisi 1 yıl kimisi 5 yıl.ama ben realist biriyim ve onu 5 ay içinde kaybedeceğimizin farkındayım.Ölümü bilmek kolay da acı çektiğini bilmek ve ona yardımcı olamamak çok zor…

 206. […] Anavatanındaki törensel anmalara bakıp gazeteleri karıştırırken The New York Times’ta son günlerini anlatan bir makale dikkatimi çekti. Jobs’un yıllar boyu süren kanserle mücadelesinin son safhasını aktaran bu derlemeyi ayrı bir ilgiyli okudum. Zira daha birkaç hafta önce kayınpederimi aynı hastalığa kurban vermiştim. […]

 207. İlknur avatarı
  İlknur

  Basiniz sagolsun ayni seyleri su an kendi babam icin yasiyorum allah herseyin hayirlisini wersin insallah coook ama cooook zor

 208. özgür avatarı
  özgür

  karaciger kanseriyle ilgili bilgi ararken paylasımını gördüm ve okudum sen ne yasadıysan suan bende aynısını yasıyorum kardes dedem karaciger kanseri doktorlar yapacak bisey yok dedi gönderdiler eve ama gözümüzün önünde o acı cekmesi sızlamaları inlemeleri insanı mahvediyo biliyorum bikac günlük ömrü kaldı artık son günlerini yasıyo ama Allah kimseye böyle bi acı vermesin gözlerinin önünde bi insanın ölümünü izlemek insanı cok yaralıyo heleki elden bisey gelmeyince…

 209. […] Zeynep’in ölüm kavramına anlam veremediğim, hatta takıntıya diyebileceğim bir ilgisi var. Tam olarak ne olduğunu anlayabildi mi bilemiyorum. Ama kısacık hayatında ölümüne üzüldüğü iki kişi var: doğumundan önce kaybettiğimiz Barış Manço ve 4 yıl önce kaybettiği dedesi. […]

 210. nur avatarı
  nur

  hemşireyim gidişatı bilen biriyim.babam da pank. ca,aralık 2013 de teşhis koyuldu 6.5 cm tümör var dokunamadı cerrahlar, çok hızlı ilerliyor ateş iştahszlık elimizi kolumuzu bağlıyor.çook halsiz bırakıyor babacığımı… ve bugun sabaha karşı sağ tarafı felç oldu.hastaneden gönderdiler eve.serum taktım uyuyor şimdi.zaten bu zamanlarını da hastanede heba etmek istemiyorum.onunla kalmak elini tutmak konuşmak sarılmak koklamak acılarını hafifletmek istiyorum.tüm aileyi bilgilendirmek moral vermek bana düşüyor.bu da çok zor çoook…hep güçlü olmak zorunda kalmak çok zor.Allah herkese sabır versin,hastası olanlara bol şifa versin Rabbim.

 211. Hamza seyrek avatarı
  Hamza seyrek

  Basiniz sagolsun Allah sabir versin acini paylasiyorum cunku beninde annem mide kanseri ve ayni korkulari yasiyorum ama hazirlikliyim Allah yqrdim etsin tum hastalara

 212. 456123 avatarı
  456123

  BAŞINIZ SAĞOLSUN SANIRIM YAŞADIKLARINIZI ŞU AN EN İYİ ŞEKİLDE HİSSEDEBİLİRİM BABAMA 7 AY ÖNCE PANKREAS KANSERİ TEŞHİSİ KONDU WHİPPLE OPERASYONU GEÇİRDİ CERRAHİNİN EN BÜYÜK VE EN RİSKLİ ÖLÜMLE SONUÇLANABİLEN BİR AMELİYATI SORUNSUZ ATLATTI AMA SÜREÇ DEVAM EDİYORRDU RADYOTERAPİ ARDINDAN ZORLU GÜNLER KİLO KAYIPLARI VE KEMOTERAPİ SONRASINDA ÇEKİLEN PET SONUCUNDA KARACİĞERDE METASTAZ 5 AYRI NOKTADA YAŞADIKLARIM ANLATILABİLCEK BİR ACI DEĞİL GÜNDEN GÜNE ERİYİP GİTMESİ GÖZÜMÜNÜZN ÖNÜNDE ACI CEKMESİ TARİF EDİLEMEZ BİR ACI BU ZORLU SÜREÇ HALEN DEVAM EDİYOR ASLINDA YAŞAYABİLCEKLERİMİ ÇOK İYİ BİLİYORUM AMA KABULLENMEK HİÇ AMA HİÇ KOLAY DEĞİL BABAMDAN VAZGEÇMEK KAYBETMEK BUNU DÜŞÜNMEK ÇOK ACI Kİ HENÜZ 54 YAŞINDA BEN ONA DOYMADIM ODA BİZE ASLINDA NE DESEM NE YAZSAM NEYİ NASIL TARİF ETSEM DE BOŞ HAYAT ÇOK KISA SEVDİKLERİNİZİN KIYMETİNİ BİLİN KAYBEDİNCE ÇOK İYİ ANLIYORSUNUZ AMA FAYDA ETMİYOR…

 213. melek avatarı
  melek

  basınız sagolsun bu ıllet hastalıga kurban verenlerden bırıde benım abımı kaybettım cok genc tı ve evlı bır kız cocugu sahıbıydı rahmetlı 🙁 bugun cok samımı cok candan arkadasımın annesınınde pankereas kanserı oldugunu ogrendım 🙁 rabbım yar ve yardımıcımız olsun ınsallah hayatın cok kısa ve acımasız oldugunu boyle zamanlarda anlamak cok uzucu 🙁

 214. seda özdemir avatarı
  seda özdemir

  gerçekten zor bi durum .başınız sagolsun ….rabbimden gelene biz ne diyebiliriz);

 215. şebnem123456 avatarı
  şebnem123456

  bu yazdıklarınızın hepsını bende yasadım sız yazdıkca göz yaslarım aktı sadece ben deılmısım bunları yasayan benım babamıda bır yıl once kaybettık yurtdısında yasıyordu sabırla gelmesını beklerken hasta geldı cok solenecek bıse yok bu sinsi hastalıgın herhangı bır nedenıde yokmus allah kımsenın basına vermesın cok zorrrr:(

 216. ersan avatarı
  ersan

  başınız sağolsun….

 217. yavuz kaya avatarı

  gerçekten basın sagolsun kardesım senı anlıya bılıyorum cunkı su anda ayn bela benım babam ın basında var uc ayda 35 kılo verdı doktorlar omur bıcıyo buda zoruma gıdıyo benım babam benım ıcın cok ozel hep arkadaş dost gıbıyız ama su anda caresızce gozumun onunde erıyıp gıdıyo, Bulsun artık sunun caresını bulsunşar artık bızden sonrakı nesıl kurtulsun artık bu kanser denen lletten allahım ınsallah bı caresını verıcektır. 🙁

 218. Mehmet Dinçbaş avatarı
  Mehmet Dinçbaş

  Sizin namınızda tüm sevdiklerini kaybedenlere baş sağlığı diliyorum. Lütfen bu yazıyı okuyan herkes, kimya sektörleri tarafından zehirlenmeye son verin. Ürünlerin üzerinde yazan içerik bilgisi sorumluluk atmak içindir. Hangi zehirleri soluduğunuzun, yuttuğunuzun, deri emilimi ile bedene karışacağının açıklamasıdır. Kansere sebep olan kimyasal maddeleri kendimizden uzaklaştırmalıyız. Şampuan olarak daha iyisini elde edene kadar(zararsız), dalin kullanıyorum ve ılık su ile yıkanıyorum. Diş macunu olarak bal kullanıyorum. Temizlik ürünlerinin hepsini mom’s green kullanıyorum(ecocern sertifikalı). Cep telefonunu sadece gerektiğinde kullanıp üstümde taşımamaya çalışıyorum. Herşeyden mükemmel bir hassasiyetle kaçaçam ancak dünya korkunç bir şekilde kansorejenleşiyor. Yediğimiz gıdalar gdo, koruyucu vs kansorejen, bireysel temizlik ürünleri; diş macunları hele floride ,( sodium laurete fosfat da aynı topun kırmızı) fare zehiri, genel temizlik ürünleri aynı… Dışarıda yediğiniz yemeklerde kullanılan yağ, eviniz yanındaki baz istasyonu ve/yada trafo.. Trafikte soluduğunuz araçlardan çıkan yanan maddelerin partikül ve ağır metalleri….Kendi kendimize işkence: sigara denen kanser anası….

  Kendimiz için her zaman zaten öleceğiz hayatı planlamak niçin diyebilir, dik bir tavır sergiliyebiliriz hayata karşı ama bu sevdiklerimiz için mümkünmüdür. Onlarsız yaşamak… Bu nedenle mentalitemiz boşvermişlik olmamalı.

 219. feyyaz avatarı

  Allahu teala hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için her an ölecekmiş gibi ise ahiretimiz için çalışmamızı nasib eylsin rabbim mekanlarını cennet bahçelerinden bir bahce siz sevdiklerinede sabırlar versin nur icinde yatsınlar başınız sağolsun…

 220. samet2004 avatarı

  Aslında burdaki değerli yorumcuları okurken öncelik le serdar beye allah tan rahmet diliyorum yüce Rabbim sabır versin serdar bey şu anda bende akciğer kanseriyim hastalığı 3 ay oldu ses Kısikligyla ogrendim hastaneye gittiğim de aslinda sanki hiç hastalığı yakalandım şu an hastanede yatıyorum tabiki allah tan umut kesilmez derdide dermanida veren allah ama hastalık tan çok ağrılar inanin çok zor ben aslında hem size hemde burdaki değerli yorumculara şunu anlatacak istedim lütfen sevdiklerinizi üzmeyin SİGARA icmeyin herkese saygilar mutluay daştan

 221. 6243540 avatarı

  Once basınız saolsun sabır diliyorum çünkü çok yakında o sabri bana söylemek gereğinde kalicak insanlar benimde babama bu pankreas kanseri ve karaciğer gibi bütün organlarına yayıldığı yani metastas olduğunu 3 ay önce doktor söyledi ve o anı hayatta unutamam hastanedeki durumumu sonrasında eve mecburen gülerek gitmem gerektiği anneminde hasta oluşu diyemedim içim kan ağlarken babamın bana kızım pet sonucu ne deyişi yalanlar yalanlar.su an babam bitmiş durumda ağrılarını içine acıtıyor ama biz uzulmiyelim diye onu giyindirince yikadim da döktüğü göz yaşları her yanağını öpmek istediğimde benden önce davranması kalkması zor anda kaldırmaya gittiğimde anlayışı çok acı evet gözünün Feri kalmadı unutmaya başladı çok acı kelimelerin cümlelerin hayatın bitti dediği bu olsa gerek çok acı ALLAHIM yardım etsin sabır versin yazacak kelime yok her şey ALLAHDAN kısaca babam oluyor. Ve biz bakıyoruz ne doktorlar ne tıp bu hastalığa çare bulamadi.bir doktor söylemişti yazısında ölüme care bulununca bu hastalığa da bulunur diye Okadar ki illet bir hastalık.

 222. Ali Tutku avatarı
  Ali Tutku

  Aynı acıları şu an kardeşim, ben, üvey babam, anneannem, dedem, teyzelerim ve eşim annem için yaşıyoruz. Küçük hücreli akciğer kanseri (pankreastan sonra en beter 2. kanser türü) teşhisi koyulalı 13 ay oldu. Kaybediyoruz. Yoğun bakımda. Kaybedemiyoruz. Acı çekiyor mu bilmiyoruz. Bir şey söylemek istiyor mu bilmiyoruz. Hepimiz çok acı içindeyiz. Ama şükrediyoruz, Allah daha beterinden saklasın diyoruz. Ağlayamıyoruz. Çünkü içimizde ağlamayanlar var. O ağlamıyorsa benim hakkım değil diyoruz. Üzmeyelim, ağlamayalım diyor, göğsümüze oturan fili besleyip duruyoruz. O fil ağırlaşıyor, ağırlaşıyor… Kaybedemiyoruz. Annemin yüzünde huzur görmeyeli o kadar uzun zaman oldu ki. Annemin normal halini hatırlayamıyoruz. Boşluktayız… Teşhis konduğundan beri öksüz kalmış iki kardeşiz. Ama öksüz kalamamanın acısı içindeyiz. Kardeşim aşağıda. Az evvel dışarıya çıktık gülüştük gezdik sohbetler ettik. Ama adım gibi eminim ki o da ben gibi için için ağlıyor. 2 gün önce sizin bahsettiğiniz gibi feri gitmiş gözleri sabit bir noktaya bakıyordu. Gidiyor dedik… Huzura eriyor. Ödem atması için ilaç vermişler. Bugün gözleri eskisi gibi parlaktı. Beyazı bembeyaz, elası her zamanki elasıydı. Ama hala sabit bakıyordu ve sanki artık annem değildi. Dualar ettim. Öptüm. Gözlerinin yaşını sildim. Ağladım. Konuştum. Sohbet ettim. Açıklamalar yaptım. Bu yazıyı yazarken birçok şeyi tekrar yaşadım. Ama S. Kuzgunoğlu da yaşamış, biliyor. Bir kitap bile yazılabilir bu süreç ile alakalı. Acının herhangi bir aksesuarınız kadar size yakın bir materyal olduğu o kötü süreç…Allah herkese sabır versin. Huzur nasip eylesin inşallah…

 223. Izzet avatarı
  Izzet

  Babanizin yerinde olsam herhalde şöyle söylemek isterdim:
  Kanser her zerreme yayılmış her doktor ayri ayri ömür biçiyor. Yolun sonundaki Ölüm denen Olgu’yu görüyorum artik. Çouklarima bakıp ; Neden bitirmiyorsunuz Can kolay çıkmıyor Kıvranmamı görmenizi istemiyorum….. Her gün Agır Agır ölüyorum neden buna bir son vermiyorsunuz.. Çocuklarimin yuzlerine bakıp onları tanıyamamak Dokunmak ama hissedememek sıkın bir mermi bitsin artikk…

 224. Nihat NAYİR avatarı

  Bende eşimi 4 Haziranda kaybettim,aralık 2014 bir karın ağrısı ile başlayan süreçte doktorların en fazla 8-10 ay dedikleri olayı ,gözümün önünde eriyerek 4 Haziranda Cuma gecesi Hakka yürüdü. Rabbim mekanını cennet eylesin.Kanser bize de uzak olan ama duyduğumuzda içimizi titreten bir hastalıktı,en derinden yaşadım 3 çocuğumla birlikte Kaybettiklerimizin muhasebesini yapıyoruz.

 225. abc avatarı
  abc

  Teyzemde mide kanseriydi ve biz tam 7 ay önce ögrendik 4. evredeydi kemoterapi tedavisi bile görmesini istemedi doktorlar ama teyzem ben iyileşemeyecekmiyim dediği için ailesi kemoterapi görmesini istedi ve zamanla iyi oldu kemoterapiden sonra 4 gün yatakda sonra ayaklanıyodu eskisi gibi 3 ay sonra hiç yatakdan kalkamaz oldu ve 24 aralık 2015 günü annemle babamın evlilik yıl dönümü anne yarımı kaybettik acısı çok taze ve insan öldüğünü kabullenemiyo sanki o halen evinde cocuklarıyla gibi ama zamanla o acı dahada büyüyo hiç eksilmiyo ve mide kanseri 38 yaşındada görülen bi hastalık herkes sağlığının kıymetini bilmeli.

 226. Nurgül avatarı
  Nurgül

  Benimde canım annem bundan ikibucuk yıl önce akciğer kanseri oldu bütün ailesi kanserden ölmüştü bizde onu kontrol amaçlı hastaneye götürdük ama o korkunç gerçekle kısa sürede karşılaştık .Hem de 3 evredeydik ve o amansız mücadele hiç bir şey eskisi gibi değildi artık aldığımız nefesi bile rahat alamıyorduk artık sanki bütün sevenleri ciğerlerinden rahatsızdı akciğerden ameliyat oldu sol akciğerini aldılar diyaframın bir kısmını sol taraftaki leflerin bir kısmını 4 ay evde yattı babamız çalışıyordu bizler evinizi çocuklarımızı bıraktık annemiz iyileşip yataktan çıkana kadar ona baktık ama artık eskisi gibi değildi canım annem yürürken zorlanıyor eğilince kalkamıyordu onu ameliyat eden doktor bize iki buçuk yılınız var kıymetini bilin dedi bizim canımız ciğerimiz annemiz evimizin nefesi neşesi düzeni ışığı herşeyi sadece iki buçuk yıl çok zor ama inanmadık bu allahmı dedikbu ne bilir bizim canımızın ömrünü dedik ama bir yandanda acabamı dedik kemoterapi denilen ilet tedavi süreci derken annem toparlandı ama bizim içimizde o kaybetme korkusu annemizi yazın alıp tatile gittik yine evlerimizi düzenlerimizi arkamızda bıraktık annemizle son tatilimiz dedik allah razı olsun eşlerimizde bizleri idare ettiler çok güzel bir yaz geçidin canım annemizle babamızda emekli oldu oda geldi yanımıza her sabah birlikte yürüyüşe çıktılar gece gündüz el ele benim babam annemi çok sevdi birgün kırmadı her zaman çok değer verdi çok güzel bir yaz tatili geçirdik ailecek herşey yolunda derken annenin sol kolu çok ağrımaya başladı annemi orda babam bırakıp doktoruna geldik kardeşimle hemen getirin bir kol emarı birde beyin emarı çekelim dedi annemi babam alıp geldi dilimleri çektirip tekrar yazlığa götürdü babam annemi hiç burada bekletmedi sanki bu hastalık burada kalırsa tekrar gelecek dedi aynı gün alıp götürdü benle kardeşim İstanbul da kaldık iki gün sonra tahlili almaya gittik 22 ağustos anlamın doğum günü annemizin başında 8 tane tümör olduğunu öğrendik o gün abimiz ablamız ve 3 kardeşiyle annemizin ölüm fermanı almış gibi feryat figan ağladık annemi babam getirdi ona damar tıkanıklığın varmış dedik aslında anlamıştı oda bize kıyamıyordu bilmiyormuş gibi davranıyordu ışın vermezsek 40 gün yaşa dedi doktorumuz hemen kabul ettik ışın verdiler şimdi ocak 22 ve yeniden annem çok kötü artık bilinçsizce konuşuyor ölmüş ablalarının yanında oturduğunu söylüyor söylediğimiz hiç bir şeyi anlamıyor 6 aydır verdiğimiz savaşı kaybediyoruz aslında iki buçuk yılık savaşımızı .Annemiz bize bakarken sanki vedalaşıyor çok zor bütün yavruları dağıldı bu acı hepimizi perişan etti artık evlerimize gitmiyoruz gidersek bizi bırakıp gidecek sanıyoruz ama biliyorumki başından bir saniye bile ayrılmadan bile elini sıkı sıkı tutsak bile annemiz bizi çok yakında bırakıp gidecek çok büyük bir acı dilerim allah bize ve bizim gibi sevdiklerinden sonsuzadek ayrıllacakların yar ve yardımcısı olsun

 227. zeynep avatarı
  zeynep

  Hislerimi okudum desem yeridir
  Annemi süresini bilemedigim bir vakitte bu lanet kanserden kaybedecegim.
  Bir kız çocuğu kendisi de bir anne olsa dahi, annesinin öleceğine nasil inanır ben hala inanamiyorum. Doktorlara kulağımı tıkasam annem iyi olacak diyorum, olmuyor.
  Başınız sağ olsun.

 228. Can avatarı
  Can

  Su an bunlari okuyor musun bilmiyorum ama ayni aciyi bir yil once annemi kaybederken hissetmistim. Kapidan ayakta cikan ve lutfen iki ayda bitsin diyen bir kadin icin. Bu olaylardan bir hafta once kilometrelerce yuruyen, her daim guler yuzlu olan biri icin.Bizim hikayemiz iki ayda bitti ve doktorlarin dedigi tek sey onu cok yormadik demekti. Biri annenizin bir gunde 15 kilo veri diger 20 kilo alacagini soyle inanmazsiniz ya da ten renginin 2 saat icerisinde beyazdan yesile donecegini soylese inanmazsiniz ama bazi olaylar maalesef oluyor. Boyle bir olayi buradaki insanlarla paylastigin icin tesekkur ederim. Maalesef pankreas kanseri gelismis kemoterapilerle bile %94 oraninda olumculken turkiyede tavaninin alcisi dokulen hastanelerimizde hastalara bir sans birakmiyor. Insanlar yollari suslemek konserlere gitmek yerine hastanelerimize biraz yardim etseler daha iyi olacak. Oraya gidip kalmadan bunu kimse anlayamaz. 10 yil okumus hekimlerimizi oralarda harciyoruz. Boyle giderse en basit mudahelerde bile enfeksiyonlarin onunu alamayiz. 5 dakikalik bir parasentezde bile enfeksiyon kapiyor hastalarimiz lutfen biraz bilinclenelim.

 229. […] Sanford-Burnham Tıp Araştırmaları Enstitüsü’nde pankreas kanseri üzerinde çalışan bir grup E47 protein molekülüyle kanser hücrelerini durdurup tekrar eski haline çevirmeyi  başardıklarını açıkladı. Bir diğer gelişmenin meme kanserinde yaşandığını da belirtmiş olalım. Kanser tedavisinde mutlu sona az kaldığı söyleniyor. (Kanserin nasıl bir illet olduğunu gayet iyi bilirim.). […]

 230. Ali emrah indibi avatarı
  Ali emrah indibi

  Sozun bittigi yer taktiri ilahi ALLAH sabir versin geride kalanlara bizim babamiz evimizin diregi ailemizin reisi kisacasi var olus sebebimiz babamiz suanda illet demiyelim ALLAHin vermis oldugu hastalik KANSER ile mucadele veriyor 4.ve son evrede bugun annem ayaklarini ov oglum dedi ovamadim bakamadim o kocaman davul gibi sismis ayaklarina dokunuyorum etleri sanki su dolu balon gibi olmus sekilde ALLAH yardimcisi olsun nerde varsa zor bir durum bizler bakarak aci cekiyoruz kimbilir kendileri nasil aci cekiyor ama inaniyoruzki amansiz hastalikdan vefat edenlerin mertebesi yuksek mertebedir bu bizi rahatkatiyor 3gunluk yalan dunyada ALLAH cc bu hastalikda kullarina töğbe sansi ve zamani veriyor ki kulum beni hatirlasin son zamanlarinda af dilesin bu firsati degerlendirenlere ne mutlu beni, babam her GUN her dk af diliyor RABBINDEN ALLAH kabul eder INSALLAH gunahlarini BAGISLAR kimseyi kimseye muhtac etmeden verdigi emaneti imanli bir sekilde geri almayi nasip etsi ALLAH geride kalanlara sabir ve ders almayi nasip etsin HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR SONRA BIZE DONDURULECEKSINIZ AYETI KERIMESI HER NEFIS OLUMU TADACAKTIR AYETI dunyanin nekadar kisa ve bos oldugunu anlatiyor bu yalan dunyadan imanli ayrilanlardan eyle bizi ALLAHIM

 231. Sibel avatarı

  Teyzem akciger kanseri kemoterapi tedavisinde ne kadar yaşar acaba ?

 232. tosun paşa avatarı

  umarim benimde yorumlarimi okursunuz bende babami kaybettim ; arkadasiydim muaviniydim dert ortagi garsonu yoldasiydim babam lenfoma hastasiydi izmirde kemoterapi gordu bizi hep doktorlar aldatti ? para icinmiydi hersey kemoterapi gormezse ölür dediler.. eee babam kemoterapi almadan once cok saglikliydi aldiktan sonra fenalasti bunu doktorla paylastik olucak dedi yan etkisi dedi belkide basindan saldi tek derdi docentlik ucretini almak ve ilaclari yazmakti lanet olsun bu kansere lanet olsun bu kemoterapiye insanlari kandiriyorsunuz ve nitekim vucutu kaldirmadi solunum yetmezligine bagli kalp durmasi bilmiyorum isyanda etmek istemiyorum neden biz de diyemiyorim sabir diyorum herkez akil veriyor aglama diyor neden aglamiyayim ki cok ozluyorum senib1 hafta oldu acim cok taze ama ben hala kanserin yenilenebilir bir hastalik olduguna inanmiyorum

 233. çiğdem avatarı
  çiğdem

  Ateş düştüğü yeri yakıyor dedikleri tam da bu..Ölümün bu kadar yakınımızda olduğunu bilmiyordum.Hayatta en çok sevdiğinle geliyorsa bir de.Bende babamı bu illet yüzünden kaybettim. Boyun fıtığı ameliyatı oldu ve sonuçlarını beklerken gün gün eridi kollarımda aklımıza dahi gelmedi illet.Gizli akciğer kanseri olduğunu son evresinde söylediler.Artık yapıcak bişeyimiz kalmamıştı.Ogün o hastaneyi o doktorların başına yıkmak istedim.Gün gün eriyişini izleyerek kaybettim canımı.O gittiğinden beri hayat durdu zaman durdu.Yüreğine ilmek ilmek işliyosun hergün onsuzluğu.Bir de hayat vuruyor her seferinde yüzüne babasızlığını.Yolda ne zaman baba kız görsem kıskanırım..Rabbim hepsinin mekanı cennet etsin.

 234. Büşra avatarı
  Büşra

  Merhaba arkadaşlar .Bugün gördüklerimin acısını nasıl anlatımın bilmem ama şunu bilin umudunuzu kesmeyin arkadaşlar teyzem pankreas kanseri olduğnu ögrendimiz gün beynimden vurulmusa döndüm insanın kalbinin dört parmak altında hissettiği acı hiçbir zaman geçmiyor bahsederken konuşamamak kahrolmak çok acı .Eğer bu sitedeyseniz arkadaşlar hasta olan yakınımızda umudunuzu kestigniz içindir ama öyleyse çok yanlış yerdesiniz 2 hafta önce buradaki tüm yorumları okiudum ve kendimi teyzenin öleceğine hazirladim ne kadar utanç vericiymis meğer Rabbim umudu kesmiyor en son yanına gittigmde almadılar 17 yasinda bir kızım ve sadece dlegim son kez teyzemin sesini duymak ve gözlerine bakmakdi 4.evreyi geçiriyordu hasata yakinlari gelsin yarına çıkmaz demişler bu sözü duymak kalbinizin altındaki acıyı her zaman hissettirir neyse girdim içeri teyzeme son kez dokundugmu hissedercesine onunla konuştum bunun acisi sayılmaz bir şey sonra gözlerini acti tabi gözler gormiyor bilinç kapalı ben 17 yasinda bir kız olarak bunları bile bile teyzeme uyan dedim sabah haber geldi tedaviye yanit var 1 hafta içinde Rabbime şükür bilincinde yerine geldi gozleride görüyor sağlığında iyi tuvalete bile gidiyor tabi bu hafta içinde annemin geldiklerini anlatamam ama benim sabaha kadar uyyamadigimi hergece ağlayıp sabaha gozleriin şişmesine alistigmi nefes almak da nasıl zorlandigmi bahsedebilirim bunlar hiçbir şey arkadaşlar benden bahsetmek çok yanlış ama teyzemin acısını dusunemiyorum komaya girdiğinde ölür seçimlerindeki acıyı hissetmesi ve ona nolur ölme bi kere goruyum barı diye yalvarislarimi hissetmesinddki acıyı ben nasıl anlatyim daha ve teyzem hayata döndü derken eşinin vefatı bizi üzen başka bir şey oldu arkadaşlar umudunuzu kesmeyin benim teyzem komadan cikdi ve dua edin ve hissesini hissettirin Allah büyük yaşadıklarımızi görüyor ve Rabbime şükür teyzem çok iyi onu ziyarete gittim saçları kesilmiş bıyıkları bile uzamış ama o bu haliyle dünyanın en güzel teyzesi ve canımı acıtan neydi bilyor musunuz hala gozlerime ben yaşamak istiyorum der gibi bakmasi bakın bunu Tarif edemem arkadaşlar uzun saçlı merhametli vicdanli bir kadının simsiyah vücudunu saçları olmayışı ve en acitanda yaşama isteğinin olmasi çok acı arkadaşlar Rabbim herkes e acil şifalar versin ve umudunuzu kesmeyin çünkü en büyük ilaç o hissedini ve hisseddirin sevgi ve minnetle

 235. Arif Ümit avatarı
  Arif Ümit

  Benim babamda pankreas kanseri ve 4 evrede ne yapıcam bilmiyorum babam ağrıdan kıvranıyor herşey bitti galiba Allah kimsenin başına vermesin kimseye ölüm acısı çektirtmez inşallah diyicemde bizde birgün ölücez ama babam Canımdı benim be

 236. HURİ ÖZGENÇ avatarı
  HURİ ÖZGENÇ

  Serdar Bey, babanıza ve dayınıza Allah rahmet eylesin… Bu vesile ile yorumları okuyan herkesin diğer aleme göç etmiş tüm yakınlarını Allah mağfiret eylesin…Çok zor bir acı…Tarifsiz bir boşluk…Canımın içi anneme veda edeli henüz 17 gün oldu…Aklımdan hiç çıkmıyor…Anmadığım bir gün bile olmadı…55 yaşında ve çok ani gitti…ÖLÜM, ibret alınacak şeylerin başında geliyor…DUA, hem bizim için hem onlar için faydalı…İçimde kopan fırtınalar var, daha fazla diyecek bir şey bulamıyorum…Allah Sabırlar versin hepimize…

 237. sinem avatarı
  sinem

  15 gün önce eniştemi ablamın eşini bu illetten kaybettik 🙁 o benim abimdi….47 yasında 3. evrede ayak şişmesi ile farkettik.Tahliller,teshis hepsp içinde 1,5 ayda kaybettik.keske ciğerimi çıkarıp verebilsem kurtulsun istedim olmadı………Tek tesellim acı cekmeden konusa konusa bizi bırakıp gitmesiydi.Acım çok ağır ve taze.Allah herkese sabır versin…Hala kabullenemiyorum 🙁

 238. Çağlar KURT avatarı
  Çağlar KURT

  Merhaba, yazınızı gözlerim dolu dolu okumaya çalıştım, babam şu anda ömürünün son günlerini yaşıyor belki, belki sizler bu yazıyı okurken o çoktan Rabbi Rahimine ulaşmış olacak, ne acı ki bize kalan yanlızca hüzünlü gözlerle bu gidişi seyretmek ve ağzından çıkacak bir isteği padişah buyruğu gibi yerine getirmeyi beklemek.

  Akciğer kanseri tedavisi gören babama doktor bugün en fazla 6 ay yaşar dedi ve elimize bir sürü morfin bazlı ilaçlar verdi, sırf babam anlamasın diyede “- sana küçük bir tedavi başlayalım bu ilaçlarda ağrılarını dindirir İnşallah daha iyi olacaksın” dedi. ve bana bu ağrı kesicileri ömür boyu alması gerekecek dedi, ÖMÜR BOYU ne uzun değil mi halbuki neresinden bakarsan bak kastettiği 6 ay işte, su gibi geçecek 6 ay.

  O dağ gibi adam, o bir zamanların pehlivanı, o evladı olmakla onur duyduğum adam, şimdi babasından yardım bekleyen çocuk gibi bakıyor gözlerime,ne oldu baba ne oldu sana !!!, kahroluyorum eriyorum bitiyorum ama ne çare ki Hak vaki olacak.

  ve en kötüsü de şu babama 6 ay ömür biçildiğini benden başka kimse bilmiyor, ne çileli annem ne de kardeşlerim. bir türlü dilim varmıyor söylemeye, söylemeyeceğim de sanırım.

  ve o hala ben haftaya köye gideyim diyor. Köye gideyim buralar bana iyi gelmiyor diyor da ben ona baba gidemezsin diyemiyorum.

  Erzurumlu Emrah’ın da dediği gibi

  Yıkılsın Dünya’nın pembe-i rengi
  Dinlemez öldürür yoksulu begi…

  Hiç bir emaneti zayi etmeyen Allah’a emanet olunuz. Rabbım hastalarınıza şifa ihsan eylesin, sizlere sabır versin.

 239. Canan avatarı
  Canan

  İlk önce allah sabır versinn sizi cok iyi anlıyorum baabamda aynıydı 18 03 2017 de hastaneye yattı 20 04 2017 vefat etti pankreas kanseriydi allaha şükür onunda hiç sancısı yoktu ama hali dermanıda yoktu sanki anlattıklarınızda yazdıklarınızda su an yıne o anlrımızı yasadım cok zor cokk

 240. Büşra avatarı
  Büşra

  Serdar bey sizi çok seviyorum. Geç okuduğum bi yazı… Hayata bakış açınız bana hayatın bir armağanı. Her yazınızda bir ahbapla muhabbet ediyormuşum gibi oluyorum. Allah size, eşinize, çoluğunuza çocuğunuza, sevdiklerinize güç kuvvet sağlık sıhhat versin. Tekrar Tekrar ve tekrar sizi çok seviyorum.

 241. Aykut Kadir Kurt avatarı

  Sıra bozuldu. En temelden gitti. Sıra bozulunca şükür bile edemiyor insan. Nereye el atsan boş. Dünyadaki bilmediğim kısıtlı vaktimi enkazdan geri kalan bildiğim (inandığım her şey neredeyse yıkıldı) şeylerle geçirmeye çalışıyorum. İyi insan olmaya çabalıyorum. Altı ay sonra kendime ne kadar eksikmişim demek için okuyorum, yeni beceriler katmaya çalışıyorum. Son zamanlarda sizi takip ediyorum. Vallahi sağolun. Oğlum var çünkü ve onun için tek ben varım.
  Game of Thrones 1. Sezonda Kral Robert çok haklı: 7 krallığa sahip olmak hiçbir şey ifade etmiyor, onu özlüyorum ve geçmeyecek.
  Uzatmayayım bunu yapıyorduk; Belkidesensin.org yapmaya da devam ediyoruz.
  Ekip adına sevgiler,
  Dilara’nın Aykut’u

 242. Yasin avatarı
  Yasin

  Dün gece okuyayım dedim yetiştiremedim, sabah işe gelince şöyle bir bakayım twitlere diye açtım en son kaldığım yerdeyim ve okumaya başladım. Abi sabah sabah güneşin karşısında daha da bir hissettim o anları… Allah cennetine alsın inşallah, geride kalanlara da sabır versin.

 243. Kanser avatarı

  Başınız sağ olsun. Kanser zor bir hastalık. Kanserli yakını olmak da oldukça zor. İşte geldik gidiyoruz. Herkes kendi devrini yaşıyor.

 244. Dav avatarı
  Dav

  Allah rahmet eylesğn. Başınız sağolsun. Allah tüm hastalara şifa versin inşallah. Ölenlere rahmet. Kalanlara sabır. 🙁 Yazıyı yeni okudum.

 245. Engin avatarı
  Engin

  Benim canim babamda şimdi bunları yaşıyor, caresizlik o.kadar zor ki..Dağ gibi adami çocuk gibi kucagimizda taşıyıp gözlerine bakıp bunlarda geçecek demek çok daha zor..Rabbim tüm hastalara sifa versin..Ölümün bile hayirlisini versin..

 246. Fatma avatarı
  Fatma

  Safra kesesi kanseri diye arttığımda yazınızda ulaşmıştım anneciğim sağ iken.. Öncelikle babanıza Allah tan rahmet dilerim..maalesef anneciğimizi 11 gün önce safra kesesi kanserinden kaybettik . Aynı gece ben de yanına gitmek için dua ettim ama olmadı nasıl devam edeceğim hakkında fikrim yok.. Sadece birgün buluşacağımız fikri ve arkasından söylenen güzel & samimi sözler bir nebze ferahlık veriyor..

 247. gökhan avatarı

  allah hasta olanlarımıza şifa versin ailemizi bizden eksik etmesin onlar biizm için herşey… yakını kaybedenleri duyunca yada okuyunca çok üzülüyorum. dünya ölümsüzmüş gibi yaşıyoruz herkes birgün ölecek ama insan ailesinden bunu birine yakıştıramıyor… o acı sona hergün yaklaşıyoruz malesef… keşke anneler babalar ölümsüz olsa hiç ölmeseler 🙁

 248. Fatih avatarı
  Fatih

  Daha önce mide ve karaciğer kanserinin 3 ncü evrelerinden dönmüş biri olarak babanızın elini tutup onunla konuşmanızın ne anlam ifade ettiğini tahmin bile edemezsiniz. Ben 2,5 sene mi yanımda bana su verecek bir insan olmadan geçirdim bu şekilde, ameliyatlar kemoterapiler, bulantılar, boş öğürmeler. Kaldıracak kimse olmadığı için kusmak için gittiğim klozetin başından 14 saat kalkamadığım günleri hatırlıyorum. O yalnızlık ölümden beter. Şimdi de kolon kanseriyim ve sadece bu yalnızlığı ruhum kaldıramayacak diye tedavi olamıyorum. Şimdilik yürüyebiliyorum gezebiliyorum, ne zaman ağırlaşıp düşeceğim bilmiyorum, baktığım herşey anlam kazanıyor, dinlediğim her şarkı…
  Geride bir iz bırakamadan ölecek olmak koyuyor en çok.
  Eskişehir’de bir kimsesizler mezarlığına gömülecek olmak,
  Kimsenin mezarıma çiçek getirmeyeceğini bilmek.
  Ben biliyorum,
  Siz babanıza yapılabilecek en büyük iyiliği verdiniz.
  Elini tuttunuz, içiniz rahat olsun.

 249. Emine avatarı
  Emine

  Oncelikle başınız sağolsun Serdar bey
  Şuan benim anneciğim de Akciğer Adeno CA son evrede ve bağırsak ameliyatı geçirdi dügümlenme yaşadı Onkoloji Dr. 6 ayı bulmaz diyor yarası hastalığından sebep dikişler attı geç iyileşir deniyor çok zayıflıkdan uyluk kemiği yaraya dönüşmeye başladı diğer ciğeri lenf nodlarina kemiğe metastaz yapmış durumda ağrıları var ilaçla sakinlestiriyorum 😭 daha bizi ne yada neler bekliyor bilemiyorum naparim ne ederim diye düşünuyorum Anneme destek konusunda çok yalnız durumdayım buda psikoloji mi bozuyor
  Herseyler ust uste geliyor eşim bana iyi yönde psikolojik desteği yok tersi bir durum
  Ben Annemi çok seviyorum onsuz yarım kalırım. Rabbim anneme ve tüm hastalara Sifasini versin. yok emanetini alicaksa aci cetirmesin hakkında Hakkimizda hayırlısını versin
  Yazınızı okuyunca içimi (.) kadarda olsa dökmek istedim

 250. Mehri avatarı
  Mehri

  Başınız sağolsun bu günlerde bizde aynı acıları yaşıyoruz çok zor…

 251. Bahadır avatarı
  Bahadır

  Başınız sağolsun. Allah sabrını artırsın. Keza biz de aynı acıyı 22 haziran gecesinden beri yaşıyoruz. Babam akciğer kanseriydi. 62 yaşında. Küçük hücreli türünden. 4. Evre. Gördüğü tedavi ile bi hayli iyileşmişti. Tâ ki plevral efüzyon kadar. Sağ akciğerinden 4,5 litre sıvı alındı. Ve o günden sonra bir daha eskisi gibi olamadı. O gecenin sabahında kemoterapi uygulanmıştı ve akşam aniden solunum ve nabzı durdu. Üstüne üstlük gelmek bilmeyen ambulans yüzünden neredeyse 40 dk. oksijensiz kaldı ve doğal sonucu olarak bilinç kaybı. Nabız kalp masajı ile alındı. Fakat heyhat kasılmalarla ve solunum cihazına bağlı olarak 2 gün yaşayabildi canım babam. Yoğun bakımda annem kendisini ziyaret edip çıktığında hemşireler vefat ettiğini farketmişler. Sanki son ana kadar hayat arkadaşını beklercesine… O haberi vermek üzere bizi hastaneye çağırdığında anlamıştım. Hayatımın en uzun yoluydu o birkaç km. Doktorun ağzından dökülen o kelimelerle kulaklarım uğuldadı. Haykırdım, ağladım, dövündüm ama nafile. Giden geri gelmiyor ve hala da gelmiyor. Hergün sanki babam bi yerlerden çıkıp gelecekmiş gibi hissediyorum. Alışması çok zor bu gerçeğe. Tek tesellimiz fazla acı çekmeden Allah yanına aldı. Babalar bu hayatta bi ailenin en güçlü kimliği. Zamanınız varken babanızla daha çok vakit geçirin. Hiçbirşeyi ertelemeyin. Hayat erteleyecek kadar uzun değil….

 252. Hakan Yılmaz avatarı
  Hakan Yılmaz

  Serdar Bey Başınız sağolsun. Burada yorum yapan birçok kişiyle aynı kaderi paylaşıyorum. Biricik annem maalesef 2012 yılında konan teşhisten sonra (over ca) artık son zamanlarını yaşıyor. 3 aylik palyatif bakimdan sonra 10 gündür yoğun bakımda ve bugün gördüğümde sizin babanızın 13 Eylül 2011 tarihindeki durumundaydı. Allah’ım Annemin bu konumdaki hastaların ve bütün hasta yakınlarının yardımcısı olsun inşallah.

 253. Hilal avatarı
  Hilal

  😭😭😭benim annemde son evre ve soylediklerinizin aynisini yasiyoruz sonuna yaklasdik sanirim😢😢

 254. İnan avatarı
  İnan

  zor bir süreç allah yardımcımız olsun..allah acı çektirmesin..başınız sağolsun..

 255. Volkan avatarı
  Volkan

  Hocam hep aynı haberleri ben de takip ediyorum lakin somut olarak hiçbir şey göremiyorum. Tıptaki gelişmelerin çoğu bürokratik veya finansal sebeplerden ötürü sadece lafta kalıyor.

 256. Volkan avatarı
  Volkan

  Babam Pankreas kanseri hastası. Whipple ameliyatı oldu kemo ve radyoterapi aldı. Pet temiz çıkmıştı, şimdi kanser 4 ay sonra aynı oranda tekrar etmeye başladı. Yazınızı okurken içim parçalandı ve muhtemelen biz de aynı acıları yaşayacağız. Kanser ağrıları yönetimi konusunda sizin kadar pozitif olamayacağım. Pankreas kanserinden vefat edenlerin yakınları hep çok korkunç acılar çektiklerinden bahsediyor.

  “En fazla 4 hafta yaşayabileceğini ekledi. Sırada bilinç kapanması ve ölüm öncesi kanser ağrıları başlayacaktı. Ağrıların çaresi vardı; acı çekmeyecekti ama diğer hiçbir şeyin yoktu”

  Bahsettiğiniz kısımda perkütan kordotomi tarzı bir ameliyat mı yapıldı? Elbette hepimiz öleceğiz lakin imkan varken acı çekmeden ölmek isteriz.

 257. Birsen Aytaç Işık avatarı
  Birsen Aytaç Işık

  Cok üzüldüm.Başınız sağolsun. Bende son evre kanser hastası bir anneyim. Bir hasta anne olarak oğluma yaşattığım sıkıntılar ve sizin de yaşadığınız gibi stresli zamanlar nedeniyle üzgünüm. Eminim babanız da bu duyguları hissetmistir. Ama bazen elden bir şey gelmiyor canınız yanarken bile iyiyim demekten başka..Sabırlar diliyorum. Rabbim evlatlarımızı korusun ne denilebilir ki başka. Şimdi oğlumun tüm özel gunlerini kacırmamaya çalisıyorum. Mesela Ay sonu bedelli askerlige gidecek ve ben uzak da olsa yemin törenine gidebilmek icin dua ediyorum bugüne şükür diyerek. En büyük hayalim kayınvalide kıyafeti ile düğün merasimini görebilmek…Kimbilir belki olur..Umut işte

 258. Emre avatarı
  Emre

  1 ay önce annemi kaybettim . “Hayat kestirilebilir bir şey değil. Onun için hiçbir şeyi ertelememeye çalışın.”->yapmayı beceremedim.

 259. Nesibe avatarı
  Nesibe

  Ben yazınızı yazdığınız tarihten 8 yıl sonra okuyabiliyorum yazdıklarınızı…. Tatile girdik… 1.5 ay… Aile, e, çocuklar derken birkac gündür gençliğimde olmadığı kadar roman, klasik okuma ihtiyacı içinde çocuklara aldığımız Arkadaş yayınlarının 100 klasik eserlerini sırayla, hızlıca keyifle okuyordum…. LinkedIn de denk geldiğim “Aslında ne olduğunuz, yillarca neler yapıp, ortaya çıkardığınız” ile ilgili yazıya denk gelince aynı açlıkla, keyifle ve bu yazı gibi kimi yazılarınızda ağlayarak okudum, okuyorum hala… Yüreğinize, yazma isteğinize ve yazan ellerinize sağlık… Babanız nur içinde yatsın….. Mekanı cennet olsun…

 260. ebru aydin avatarı
  ebru aydin

  merhabalr yazinizi goz yaslariyla okudum neden mi 30 mart da bu illetden 37 yasinda canimin ici ablami kaybetdim bitkisel ve kemoterapiyle ben 10 ay yasatabildim ama cok aci cwkti benim ablam hic bir igne serum dindirmedi hele demissinizya gozunun feri gitdi bende ablamda yasadim guzelim ablam ole zayifladi aci icindeki hadi ebru herkeze kosar derman olursun bisey yap ben calmadigim kapi kalmadi ama yapamadim bisey onu kurtaramadim ole bi baktiki gozume sonlez biseyler solemek isdedi ama anlayamadim konusamiyodu gozleri donuktu ayaklari buz gibi birakti gitdi bizi inanamiyorum hic kanserden olen yok ailede nerden buldu nasil nuldu bilmiyorum ama ocagimiz sondu uyku uyuyamiyorum hafiflemiyo ciyerim sonmuyo onu kefenle gordum bn sen sakrak hic susmayan her dugunde karsilikli gobek atdigim ablami kefene sardim bn

 261. Zarife avatarı
  Zarife

  Öncelikle başınız sağolsun şu günler banada o kadar zor geciyorki kime derdimi anlatayım bilmiyorum eşim akciğer kanseri ve doktorlar her an hayatını kaybedebilir diyorlar bu okadar zor birseyki kimseyle konuşamıyorum sürekli ağlıyorum ama hiç bir şey çözüm degil

 262. Gökçe Şeker Çelikaslan avatarı
  Gökçe Şeker Çelikaslan

  Başınız sağolsun ağlayarak okudum 😥Aynı durumu şuan annem yaşıyor.Sırtında ağrı olunca ve sanki bir gaz bulutu mideden sırta bıçak gibi saplanınca hemen anladım birşeyler ters gidiyor.gözleri hafif sararınca kesin karaciğer diye şüphelendim.Dahiliye polikliniğinde ultrasonla mide pankreas ve onikiparmağa bakıldı hiçbirşey gözükmedi.Eve geldik bir ay daha aynı sıkıntıları yaşadık üstelik ilaçlar bile o ağrıyı yatıştıramadı.Tekrar gittik endoskopi kararı alındı aynı gün endoskopide onikiparmak bağırsağında geniş lezyon ve tümör gözüktü.Doktor bu bölgede iyi bişey çıkmaz patoloji sonucunu bekleyelim dedi bir hafta sonra sonuç çıktı.Doktor dediki malesef en kötü kanserlerden biri çok zor ihtimalle whipple ameliyatıyla belki kurtulur ama şikayetleriniz artmış belkide son evredesiniz.Sonuç beklediğimiz bir hafta süresince pankreasla ilgili öğrenmediğim hiçbir şey kalmadı.Işık hızıyla yayılan bir illet.Ve anneme hiçbirşey daha açıklamadım.Ama annem çok güçlü bir kadın olduğundan bunun üstesinden gelebilir diye düşündüm ve pes etmeden ne olursa olsun o ameliyatı yaptırma şansımızı araştırdım.Ne ankara ne istanbul ne antalya ne samsun ne trabzondaki doktor kalmadı aramadığım.Telefonlarını bulup watsuptan hep sonuçları yolladım.Ve buişin bir onkologla ve genel cerrahla birlikte organizesiyle olabileceğini keşfettim.trabzonda muhteşem donanımlı feyyaz özdemir hocaya karar kıldık.hemen özelden bir randevu aldım.Acele etmeliyiz şansımız olabilir dedi.Pet çekilmesi lazım ama farabide uzun sürer o kadar vaktimiz yok özelde çektir ve hemen sonucu at dedi.attım metastaz yok.karaciğerden emin olmamız lazım lekeler var iğne biyopsi lazım metastazmı başka birşeymi hemen yaptırdım ve sonucu özel patolojiden çıkardım bir günde sonucu aldım.Tümör değil lezyon çıktı.Buna bile çok sevindik.Feyyaz hoca Farabide aynı hastanede çalışan genel cerrah Serdar topaloğlu hocaya yönlendirdi.Ve ameliyat kararı verildi.Çıkma şansı sadece %15 ve 7 saat süren korkunç bir ameliyat.Herşeye hazırlıklı ol sakın sevinme dedi canım doktorumuz.(Harika bir insan)biraz mesafelidir ama böyle disiplinli başka doktorlar görmedim.Dedimki hocam ben annemin yaşama ihtimali bu ameliyatla %1 bile olsa o ihtimali kullanmak istiyorum.Diğer türlü bir ay survi süresi veriyorsun.Ağrı çekerek ölmesini görmektense al ameliyata masada kalsada annemde üzülmeyecek bende vicdanım bir nebze olsun rahatlayacak en azından denedik diye.Doktorumuzda rahatladı tabiki.Annemle helalleştim o gece sabaha kadar uyuyamadım.Kabustu ve çıkabileceğinden emin değildim.Herşeyi konuştuk ağlaştık gülüştük.Hadi dön arkanı yat hiçbirşey daha bitmedi yeni başlıyoruz dedi ve sabah şarkı söyleye söyleye ameliyata gitti.Geleceğim bekle dedi inandım hiç aklıma kötüyü getirmedim.1 saat iki saat üç saat derken 6 saat sonunda boş bir sedye üzerinde patolojiye gitmek üzere olan bir kova organ gördüm belki yüz kişi ameliyatta ama içime doğdu sedyeye koştum.Hasta bakıcıya o annemin değil mi dedim evet dedi ve sustu.Ben hala soramıyorum kötü birşey duyacağım diye.Adam döndü dedi ki ben böyle hasta görmedim gözün aydın atlattı odaya in ve bekle annen şarkı söylüyor dedi.İyice ayılsın odaya getireceğiz dedi ve ben devamını hatırlamıyorum.Daha sonra odaya indim annemin heryerinde hortumlar makinalar anlatamam bütün karnı boydan boya kesik.karnında üç delik her bir delikte drenler hortumlar aman allahım.Gözünü açtı yaşıyacağım dedim sözümü tuttum dedi ve tekrar bayıldı.21 gün hastanede yattık ve serdar hoca sevinme diye ilk günden tembihledi yine beni ve ekledi ben elimden geleni yaptım çok zordu süngere dikiş attım (pankreas dokusu) sende saksıda çiçek seyreder gibi hastaya bakmayacaksın düzenli ve disiplinle dediğim herşeyi yaptıracaksın (yürüyüş nefes çalışması ve sırta vurarak balgam attırma) ben resmen askerlik şubesinde emir eri gibi hocanın karşısında hazırola geçtim.Dediği ne varsa o 5 kablo ve mama kan serum şişeleriyle koridorlarda 24 saatin 20 saati bakım yaptım.Hergün gelip sevinme bu ameliyat riskli heran kaybedebiliriz 3 7 11ve 21 . günlerde hastayı kaybedebiliyoruz.Sevinme diye diye son taburcu olacağımız gün artık biraz sevineyim mi dedim kafa salladı başardık dedi .Şuan kemoerapi ve radyoterapiyle gayet iyi gidiyoruz.Tekrar etme riski yüksekmiş ve biz 3. evrede ameliyat olabildik.5 eylül 2019 ameliyat günü Bugün 13 kasım 2019 Sonuçta annem pazara gidiyor markete gidiyor.Kemo falan hiç takmıyor evde kendini salıp yatağa atmıyor.Sürekli hareket halinde ve evişlerini ben yapacağım diyor sakın bana hasta demeyin bitti bu iş diyor.Doktor liste verdi o kendine özgü zararsız yiyeceklerden oluşan şeyleri yapıp yaptırıp yiyor. İştah maşallah normal.2.kür kemo aldı ne saç döküldü ne mide bulandı.Herşey şuanlık iyi buna da binlerce şükür.Diyeceğim şu hiçbirşey için ümidinizi kaybetmeyin sadece acele edin erken davranırsanız o sizi yenemez izin vermeyin ve hayatı ne olursa olsun sevin.İnanın ki iyi düşünmek iyi sonuçları getiriyormuş.Şükürler olsun rabbime ve mucize doktorlar Feyyaz özdemir Serdar topaloğlu ve adnan çalık hocaya.Organların efendisi hepsi 🙏🏼

 263. Bilal avatarı
  Bilal

  Babama haziran ayında pankreas kanseri teşhisi konuldu denizli İzmir de araştırdığımız en iyi doktorlara götürdük hepsi son evre dedi yapılacak bir şey yok dediler. Elimizden geldiği kadar duyduğumuz her tedaviyi uyguladık. Sizin de değiniz gibi her şeyi birebir aynı yaşadık fazladı var eksiği yok. Bugün itibari ile bilinci kapandı. Yüce rabbim hasta yakınlarına sabır güç kuvvet versin. Çok sancılı bir süreç yaşayacaklar. 5 ay allahım şifa ver diye dua ettik. Son bir aydır allahım sen daha fazla çektirme diye dua ettik. Biz ömrümüzün sonuna kadar bakardık ama yatan ve o kadar acı çektiğini göre göre artık allahım sen bilirsin allahım daha fazla çktirme al yanına der olduk.

 264. Kenan avatarı
  Kenan

  281 yorum yazılmış, bir çoğu da babasını, dedesini kaybetmiş benim 17 yıldır evli olduğum 2 çocuğumun anasi 42 yaşında ve pankreas kanseri, üzüntüden kahroluyorum gözümün önünde eriyip gidiyor, ne planlarımız vardı, ne güzel bir aşk yaşıyorduk allahim sabir ver. zor çok zor

 265. SevdaTekin62 avatarı
  SevdaTekin62

  Keşke benim hayat hikayemi duyan olsada içimin acısı hafifletse, ben canımdan öte herşeyim yol arkadaşım kalbimin sol yanı eşimi toprağa verdim daha36 yaşında giderken gözleri açık olması aklımda çıkmıyor onu intihara sürükleyen defalarca sesini duyurmasına rağmen duymayan sağır insanlar sesimi duymadı ne adaletini koruyabildim nede ölüme iten insanlar cezasını çekmediler sonuçmu? Üç çocuğun boynu bükük ve yaralı eş bıraktı eşimin son sözü kulağımda çıkmadı!beni yaktınız sizde yanın! Demesi oldu çok başımda olaylar geçti kitap olsa derdimi döksem kalem dayanmaz acılarıma bu yaşta bu yük ağır geldi bazen diyorum eşim hasta olup veya trafik kazası geçirse derdimdimki taktir ilahi derdim buda allahın emriydi ama kabullenemediğim soru şu neden biz? Diyorum kendi kendime, hayatta ders alıp şükretmeyi bilsek bu kadar canımız yanmaz diyorum

 266. Noa avatarı
  Noa

  Tüylerim diken diken olmuş halde okudum. BİZ de bu süreci 3 aydır yaşıyoruz. Arabasıyla yalovadan gelen babamı bugün tanımak çok zor. Öyle kötü bir hastalık ki hergün bir sonraki kötü evreye geçiyorsun. Şuan hala hastanedeyiz artık yemek yemiyor, su içmiyor, yerinden kalkamıyor, sesi soluğu kesik vaziyette öylece yatıyor. RABBİM tüm hastalara şifa versin. Ama şu da var ki ;Hastalık ve musibetler Bizim sahibimiz Allah cc. Tarafından bize verilen bir hediyedir. Demek öyle seviyor ki ve öylesine affetmek istiyor ki veyahut cennetteki derecesini öylesine yükseltmek istiyor ki böyle ağır sancılı bir musibeti yaşatıyor. Hastaya,en riyasız gösterişsiz bir ibadeti yaptırıyor. Hem öyle bir ibadet ki belki 1 dakikası 1 gün ibadet hükmüne geçiyor, günahlara kefaret oluyor. Bu bakımdan baktığımızda görünüşte acı ve elem verici olan bu hal netice itibariyle rahmet ve cehennemden kurtuluşa dönüşüyor. Allah kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemez. Sabır kurtuluşun anahtarıdır… ALLAH TÜM HASTALARA ŞİFA VERSİN

 267. Serdar avatarı
  Serdar

  Etkilenmemek elde degil Allah rahmet etsin geride kalanlara sabirlar versin. Bende ayni sekilde abimi kanserden kaybetmis birisi olarak acinizi cok iyi anlayabiliyorum son zamanlarin o kadar hizla gecmesini bi deri bi kemik kalmasini birebir yasadik malesef ama su bi gercekki insan elinden hic bisey gelmiyo Rabbim verdi bu cani yine zamani geldigi icin Rabbim yanina aldi.

 268. Ufuk avatarı
  Ufuk

  Annemi mide kanseri yüzünden 2 gün oluyor kaybettim bir arafegünü cok acılar cekti çok hastane köşelerinde hırpalandı doktor tedaviyi kesip yapabilecek birşey kalmadı demesi ve 2 hafta zaman biçmesi ne kolay söyleniyor dediğide çıktı 17 gün sonra sonnefesini ağzından kan boşalarak verdi dudaklarını pamukla ıslatarak yanında oldum kaydı gitti elimin arasında Anneciğim nasıl dayanılır ki

 269. Özgur avatarı
  Özgur

  Annem şu an yoğun bakimda cok fazla ağrilari var.Safra yolu kanseri karaciger metastazi nedeniyle ameliyat oldu 2 ay önce.Malesef hic iyiye gitmedi.10 gun once evde fenalasarak hastaneye kaldirildi.Hastanede şuurunu kaybetti sonrasinda yogun bakim.Elimizden hicbirsey grlmemesi ve acilarini dindirememek cok zor.Bu aci bu üzuntu anlatilamaz.Allah annemin acilarini bir an evvel dindirsin.Tek duam budur.Allah kimseye bu acilari yaşatmasin

 270. fatma avatarı
  fatma

  Benimde canımdan can babamın pankres kanseri olduğunu öğrendik 15 gün oluyor biyopsi istedi Dr yaptıracağız çok şükür diğer organlara sicramamis ben çok korkuyorum babam ölecek diye

 271. Didem avatarı
  Didem

  Şu an babamda hastanede 7 ay önce 2. Evre pankreas teşhis koyuldu çok şanslıydık ameliyat olabildi kemoterapi çok zor geçirdik radyoterapi 10 .gün kötüleşti bağırsak tıkanması hastaneye yattı 3 gün öne tekrar ameliyat bağırsak tümor ve her yere yayılım varmış dr hazırlıklı olun iyi değil diyor babam ya dağ gibi adam yakışmıyor hazmedemiyorum sonra eriyen acı çeken babama bakıp rabbim nolur ya tez şifa ya tez yanına al diyorum bu nasıl bi illettir neden diyorum en az 3 yıl demiştik ameliyat oldu şanslı dedik nasıl bi sinsi kanser bu babam ölüyor ve yapacak bişey yok deniliyor delirmemek mümkün değil en kötüsü hala gözlerine bakıp herşey güzel baba geçicek diyorum kelimeler sözler cümleler bu acıyı anlatamaz çünkü tarifi yok herkesin hikayesi aynı sadece kişiler farklı allahım nolur dayanma gücü ver bize

 272. Kee avatarı
  Kee

  Başınız sağolsun şuan benim babamda aynı durumdan hastanede yatıyor karaciğerinde tümör varmis pankreas karaciğere sıçramış ve bize ameliyat olsada olmasada 6 aydan az ömrü olduğunu söylediler safra kesesinde çamur oluşmuş onu temzlediler karnına delik açtılar pis kanı akitsin diye ziyaretçilerden enfeksiyon kaptı diye yoğun bakımda şuan biz bitik durumdayız ben yeni bebeğime geç kavuştum dedesi daha doyamadi kızım dün gece dede dedi dedesi duyamadi inşallah hastaneden ckar kendi duyar görür Annemiz bize güçlü gözükmeye çalışıyor o bixe teselli veriyor Rabbimden tek dilegimiz bize en çokta anneme bağışlasın babamızı sizlerden de tek ricam bizede dua edin

 273. Nagehan çekiç avatarı
  Nagehan çekiç

  Google da pankreas kanseri kaç yıl Yaşar diye yazdım yazınızı gördüm param parça oldum biz 2.evrede fark ettik ameliyat oldu Işın ve kemoterapi aldı ama bu ay 4.evreye geçtiğini öğrendik ölüyordu babam bağırıp çığlık atmak istiyorum adaletsiz dünya ya

 274. Zafer avatarı
  Zafer

  ahh yaa ahhh. :(((( ortak kaderime sahip birisini buldum. sizi en çok ben iyi anlarım. aynı hastalıktan ben de babamı kaybettim. ve yaşadıklarınızın hepsi bizimki ile aynı.:((((

 275. Bülent avatarı
  Bülent

  Allah gani gani rahmet eylesin.mekani cennet olsun.benimde kayın pederin pankreas kanseri vücudun herbolgesine yayıldı.anlattiklarinizin hepsini yaşıyorum.tum işlerimizi bıraktık şehir değiştirdik hastamızın en iyi şekilde memnun etmeye çalışıyoruz ama bir fayda yok hergun eriyor.Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin.bu hastalık hasta ile birlikte tüm aileyi etkiliyor.bizlerde dahi unutkanlık kafa karışıklığı oluşmaya başladı.Allah yardımcımız olsun.

 276. Ayşe Bilgin avatarı
  Ayşe Bilgin

  Yazınızdan çok etkilendim. Allah rahmet eylesin kayınpederiniz ve dayınıza. Acılar paylaşıldıkça azalır. Yazının sonuna eklediğiniz Jack Andraka’nın kanser testini çok basitleştiren buluşunu anlattığı konuşma görüntüsünü paylaşmanız : ne kadar aydınlanmacı ve insancıl olduğunuzu gösteriyor. Allah sizi ve sevdiklerinizi korusun.

 277. Cihan avatarı
  Cihan

  Allah bu hastalıktan tedavi görenlerin yardımcısı olsun babamda kolon kanserinden vefat etti Mekananları cennet olsun tüm hayatını kaybedenlerin

 278. Ali Zafer Vatansever avatarı
  Ali Zafer Vatansever

  Gece saat 01:31 yazınızı okudum. Başınız sağ olsun. Annem akciğer kanseri ve onunla ilgili bişeyler ararken sayfanızı gördüm. Bütün duygularınıza katılıyorum. Eski fotolarımıza çok sık bakıyorum üç ayda tanınmayacak hale geldi. Kemoterapi olmak istemedi kardeşlerim ve ben karşı çıktık. Gözümin öninde eriyor. Ne kadar sürecek bilmiyorum. Yazı göremeyecek muhtemelen. Aklımın bir köşesinde neden bilinmez 11 Haziran tarihi var. Bazen altı ayı daha var diyorum bazen de saçmalama daha uzun yaşayacak. Karmakarışık duygular.
  Tek dileğim acı çekmemesi.

 279. Hasret avatarı
  Hasret

  Yazınızı okurken hiç bitmesin istedim kitap yaziyomusunuz bilmem ama tavsiyem yazmanız. Ve sonra paylaştığınız o hastalık için olan video da duyarlılığınz için ayrıca tebrik ederim

Görüşlerinizi paylaşın: