Kategoriler
Donanım

Nokia N96 fotoğraf kalitesi

Nokia’nın ‘internet sizin cebinizde’ şeklinde iddialı bir reklam kampanyasıyla tanıttığı N96’yı uzunca bir süredir kullanıyorum. Daha önce de N96 kullanıyordum. Bir gün burada detaylarını belki paylaşırım (gerçi televidyon’da bayağı detaylı anlatmıştım, sonra Buraklar da el attı).

En iddialı olduğu yanlarından biri fotoğraf kalitesi. Ne var ki mekana, ışığa ve bazen keyfine göre sonuçlar çok değişkenlik gösterebiliyor. İşte çok farklı zamanlarda, farklı ortamlarda çektiğim kareler. Karar sizin:

(Bu arada WordPress için doğru dürüst, kolay yönetilebilir bir galeri plug-ini bilen varsa ve yorumlarda paylaşırsa ben dahil çok kişi sevinecektir)

“Nokia N96 fotoğraf kalitesi” için 10 yanıt

aslında şunu da söylemeliyim ki cep telefonu! cep telefonudur. Fotoğraf makineli olunca ondan hayır gelmez. Bu iki aleti ayırmak lazım bence.. Ocaklı bulaşık makinesi gibi bişiy oluyor. Bence ayrı ayrı kullanılmalı.. Çok da hafif fotoğraf makineleri var. Cep ayrı dır. Fotoğraf makinesi ayrı… Ben böyle düşünüyorum. 🙂

“Ne de iyi fotoğraf çekiyor bu, herhalde çok megapiksel bişiydir!” mantığını bırakalım artık, renklam hilesi bunlar efendim. Telefon incelemelerinizde siz de zaman zaman bunun kamerası az megapiksel, vala otekinde çok megapikselli bişi vardı, ötekinin kamerası bundan çok daha iyi felan gibi yorumlar yaptığınıza şahit oldum, çok üzüldüm. Efendim benim 2mpx kameraya sahip bi telefonum var, belki n96 dan daha iyi fotoğraf çekemiyor fekat bundan da kötü çekmiyor. Mesele sensor boyutu meselesi, mercek meselesi, yazılım felan meselesi (15 dakikada harikulade bi fotoğraf çekmiş, ben neyleyeyim öyle makineyi). İş kafada bitiyor, değiştirelim artık bu kafaları (buraya bi abuk gülümseme yetmez diye açıklıyorum, espri) Neyse bu çok uzadı, bi de ukala oldu ama idare ediniz, saygılar, sevgiler.

sızın grafıklerı kullanan arkadasın fotografını cekmıssınız.rıca etsem o arkadas hangı programı kullanıyor?”MYK’da bir kurgu anı”

Kullandığımız yazılımlar: Edius Pro (kurgu), Adobe After Effects (efektler), Adobe Photoshop (resim düzenleme).

Arkadaşlar bir yorum yapmadan duramıyacağım 🙂
Öncelikle 5 MP olayının ne olduğunu bilmek lazım çektiğiniz resim 2mp ise görüntü bozulmadan o şekilde izlersiniz ama 5 mp de onun 2 katından fazla mesela bu 37 ekran bir normal tv ile 100 ekran bir lcd plazmayı kıyaslamak gibi 🙂 kadak 7 mg makinam var n96 dan terk farkı daha seri çalışması sonra video kaliteside tartışılmaz 480*680 dvd kalitesinde 45fps de kayıt yapıyo mükemmel kayıt ben fotoculuk yapmıyorum yapsam dijital değil optik kullanırdım dijital ise amatördür bunun için yanımda bir foto bir video kamera taşıyamam
tv wifi navigasyon kamera hepsi bi arada ve hepside mükemmel omasada tüm ihtiyacları oldukca başarılı yerine getiryor…

Görüşlerinizi paylaşın: