MYK’nın ilk site alımının hikayesi

MYK Medya olarak ana hedefimizi içerik üretmek olarak belirlemiştik. Bu konuda işbirlikleri de hedeflemiştik. Ama bunu hayal bile etmemiştik.

MYK‘dan çok söz ediyor olabilirim ama hayatımın büyük bir bölümünü de bu firma oluşturduğu için doğal olarak böyle bir sonuç çıkıyor. Bu seferki meseleyse paylaşmak için birkaç gündür sabırsızlandığım bir konuyla ilgili. Çok uzun yazmak istediğim bu konuda çok kısa bir paylaşım yapmak zorundayım şimdilik (ne yazık ki).

Video ile ilgili olduğumuz için işimiz gücümüz internetteki benzer kaynakları takip etmek. Bunların birçoğu birbirinin aynısı ve açıkçası YouTube, Vimeo ve Google Video, izlesene varken gerisine temelde ne gerek var bilemiyorum. Diğerlerinde tüketici olarak eksikliğini hissettiğim bir şeye rastlamıyorum.

Bu pazarda ciddi bir sıradanlık söz konusu. Hep aynı videolar, aynı tasarımlar, aynı hizmetler…

Ama Türkiye özelinde bir farkla…

O istisna siteyi ilk olarak Saan Kezyum‘un bana ishal edasıyla yolladığı linklerden tanıdım. Sonra televidyon‘da çok hayrını gördük (en son bayramda mesela).

Kim yapıyor, nerelidir derken öğrendik ki sitenin kurucusu de Televidyon izlermiş. İki gün sonra ‘Ben de yapsam‘ bölümüne bir başvuru düştü kendisinden. Sonra Facebook’tan bir mesaj attı (Mesut Bahtiyar). Sonra e-posta adresine ulaştım. Salı günü telefonumu verdim, Çarşamba günü aradı ve Cuma günü İzmir’e gidip kendisiyle buluşmaya karar verdim. Cuma sabahı uçağa atladım, akşam uçağıyla dönerken ikimizin de hayatında yeni bir sayfa açılmıştı.

Konak Pier’deki Home Store’da oturup konuşmaya başladık bu harikulede siteyi.

Alkışlarla Yaşıyorum‘u dolaşırken hep böyle benzersiz bir içeriğin nasıl olup da böyle kullanışsız bir arayüzle yansıtılabileceğini düşünüp dururdum. Giderken de niyetim “şu işi verin bize bir el atalım birlikte bakalım neler olacağına” demekti. Lafı dolandırmadan bunu söyledim. Fatih’in de meğer aklında buna benzer bir şey varmış.

Günün özeti şu: alkislarlayasiyorum.com MYK’nın satın aldığı ilk site oldu.

Şimdi çok hızlı bir şekilde sitenin önünü ardını; içeriği hariç HER ŞEYİNİ derleyip toplayacağız. İçerik ayağı yine Fatih Aker ve ekibinde olacak. Biz iş geliştirme, pazarlama, PR, kodlama, tasarım, SEO, hukuksal süreçler ve fonksiyonlar gibi meselelere yoğunlaşacağız. İçerik alanında benim de elimin boş duracağını söylemem mümkün değil 🙂

Ön çalışmalara başladık, yeni logoyu, paletleri ve ana hatları neredeyse tamamladık bile. En geç Mart 2009’da yepyeni ve çok daha keyifli bir alkışlarla yaşıyorum sitesine hazır olun. Türkiye’nin en iddialı dikey video community’sini yaratmak için sıvadık kolları. Taslakları paylaşabilmeyi çok isterdim ama henüz çok erken. Fakat pop-art ve retro’nun tadına doyacağınıza eminim 😉

Alkışlarla Yaşıyorum benchmark ve audit süreci

2009’a dair daha güzel ne olabilirdi düşünemiyorum… Dualarım kabul oldu desem yeridir.

İnternet alemine, vatana, millete hayırlı, uğurlu olsun.

(2008 bombaları bitmedi. Beklemeye devam edin. Bu konuyla ilgili buradakinin ötesinde bir detay da sormayın; cevap yok!)


Yorumlar

24 yanıt

 1. Volkan Yılmaz avatarı

  alkışlarla yaşıyorum çok sağlam bir site, içeriği ile muhteşem oldukça geniş bir kitleye hitap etme kapasitesi var bence, myk için çok iyi bir seçim olmuş.

  ne mutlu size, sevdiğiniz bir alanda iş yapıyorsunuz ve çok başarılısınız. benden myk için bu yılın son temennisi; bu ilk ama son satın alma olmaz inşallah daha da büyür güzelleşir işleriniz.

 2. Süleyman Şentürk avatarı

  Severek takip ettiğim sitenin sizin tarafınızdan alınmasına da sevindim. Umarım içerikte herhangi bir değişme olmaz. Umarım her üç taraf(eski sahip, yeni sahip ve biz takipçiler) açısından da iyi gelişmelere sahne olur.

 3. Baris Unver avatarı

  Hayırlı olsun şimdiden, hakikaten iyi olmuş. Yalnız hem AY için, hem de Televidyon için daha iyi bir Flash video oynatıcı lazım. AY zaten klasik bir oynatıcı içeriyor, Televidyon’unki ise korkunç. Benim en kullanışlı bulduğum oynatıcılar YouTube, Vimeo, Snotr (nokta com) ve Today’s Big Thing (nokta com) sitelerinin oynatıcıları.

 4. Yusuf Ozan Tasdemir avatarı

  ‘Alkışlarla Yaşıyorum’ uzun zamandır takip ettiğim bir site. Doğrudan bir çok arkadaşıma WOMM yapıyorum ve inanılmaz geri dönüşler alıyorum. Hakkında yapılacak bir çok yorum olabilir, AlkislarlaYasiyorum.com MYK ile daha da güçlenecek buna eminim. Kullanıcılar tarafından paylaşılanlar devasa bir arşiv, müthiş bir içerik. Gelişmeleri sabırsızlıkla takip edeceğim. Tebrikler MYK, doğru yerde doğru karar vecizesi sanırım bu noktada çok uygun. Başarılar.

 5. Hüseyin Erkmen avatarı

  İlk defa duyuyorum bu siteyi bundan sonra ara ara takip ederim artık. Hayırlı olsun.

 6. Elvan Dalton avatarı

  Giderken de niyetim “şu işi verin bize bir el atalım birlikte bakalım neler olacağına” demekti. Lafı dolandırmadan bunu söyledim. Fatih’in de meğer aklında buna benzer bir şey varmış.

  Günün özeti şu: alkislarlayasiyorum.com MYK’nın satın aldığı ilk site oldu.Helal olsun…

 7. Erman Haskan avatarı

  Alkışlarla Yaşıyorum, çok sevdiğim bir siteydi. MYK sayesinde daha da iyi olacağına inanıyorum. Özellikle de videoları embed edebilme özelliği eklenirse çok güzel olur.

 8. […] oldu. Konu hakkında detayları, satın alma hikayesini Serdar Kuzuloğlu'nun blogundan […]

 9. Volkan Karakuş avatarı

  Ben de satın alma haberini Siberkültür’de duydum ve çok sevindim. Bizim evde de arkadaşlarla sıkça girdiğimiz ve bahsi geçen bir sitedir zira kendisi. Her zaman tasarımcı gözüyle bakıp üzülür içeriğiyle zevk alırdım. Şimdi işler değişecek sanırım.

  Hayırlı uğurlu olsun efendim.

 10. […] Kuzuloğlu’nun verdiği şu habere göre, süper eğlenceli nostaljik&komik video sitesi alkislarlayasiyorum.com‘u […]

 11. GoogleBoy avatarı

  Merhaba Serdar Bey. yeri değil, mail atacaktım mail adresim sen sagol heklenmiş (; kusura bakmayın. Bloglar arası kaynaşmak amacıyla MİM oyunumuz var. Size de bir tabak ayırdım, cevaplarmısınız bilmiyorum (; kolay gelsin.

  iyi günler…

  http://h-demirbas.blogspot.com/2008/12/mim-salabim-2009-vaatlerim.html

 12. Mehmet ALP avatarı

  Alkislarlayasiyorum bence çok güzel bir tercih , benim videorella’yı alacak değildiniz ya:) başarılar serdar bey…

 13. […] tam kapatırken gerçekleştirdiğimiz Alkışlarla Yaşıyorum sitesi alımı bizim için o kadar stratejik ve isabetli bir kulvar açtı ki, bunun neden böyle olduğunu […]

 14. Fırat Demirel avatarı

  vay vay vaayy.. 🙂 daha yeni bildirgecten aldım haberi, nezamandır ugramıyordum bloga, iyi olmuş bu iş.
  alkışlarlayaşıyorum gerçekten geçmişe dair enstanteleriyle güzel işler yapan bir portal(dı). ama eminim mserdark ve ekibiyle daha da güzel olacak.. başarılar efenim.. 😉

 15. yeşim avatarı

  Alkışlarla yaşıyorum gerçekten farklı içeriğiyle takip ettiğim sitelerdendi. İzmir’den çıkan nadide projelerden olması da beni sevindiriyordu. Neyse artık İstanbul_izmir ortak projesi oluyor sanırım. Tasarımı ve içerikteki yenilikleri merakla bekliyorum.
  Başarılar…

 16. […] Sitenin geçtiğimiz günlerde MYK Media tarafından satın alındığını bizzat Kuzuloğlu kendi blogunda açıkladı. İçeriği ile gayet doyurucu olan site, yenilenmiş tasarımı ile çok yakında yayınına devam […]

 17. […] erişmiştir.Alkışlarlayaşıyorum.com için MYK Medya’nın düşündüğü planları buradan inceleyebilir,ayrıntılı hikayeye şuradan ulaşabilirsiniz.İlerde çok duyacağız anlaşılan […]

 18. […] Medya‘nın ilk satın alması olarak 26 Haziran 2008′de Serdar Kuzuloğlu tarafından duyurulan Alkışlarla Yaşıyorum isimli video sitesinin bugün içinde yenilenmiş yeni yüzüyle yayına […]

 19. […] Medya‘nın ilk satın alması olarak 26 Aralık 2008′de Serdar Kuzuloğlu tarafından duyurulan Alkışlarla Yaşıyorum isimli video sitesinin bugün içinde yenilenmiş yeni yüzüyle yayına […]

 20. […] Kuzuloğlu MYK Medya’nın Alkışlarla Yaşıyorum’u satın alma hikayesini paylaşmış kendi […]

 21. […] Fatih Aker tarafından kurulan AlkislarlaYasiyorum.com bir dönem MYK Medya çatısı altında hizmet vermişti. Daha sonra MYK Medya’nın TürkTicaret.net ortaklığı ile devam eden süreçte […]

 22. […] was founded in 2004 by Fatih Aker and served under MYK Media for a while. Following this, MYK Medya became partners with TürkTicaret.net and in this period […]

 23. webhoca avatarı

  Bir devir daha kapandı amirim 🙁

 24. […] oldu. Konu hakkında detayları, satın alma hikayesini Serdar Kuzuloğlu'nun blogundan […]

Görüşlerinizi paylaşın: