İcraatın İçinden

MYK Medya olarak bir video blog açma fikri epeydir aklımızdaydı. Elimize bir sürü komik videolar geçiyor, kendi stüdyomuza bir sürü ilginç video arkası görüntüler oluyor, sağda solda çektiklerimiz de cabası. Hem isminden hem de ilk bölüm olmasından dolayı aşağıdaki gibi bir fikir aklıma geldi. Sonra iki üç dakikada bir şeyler karaladım, kamera karşısına geçip okudum.…

MYK Medya olarak bir video blog açma fikri epeydir aklımızdaydı. Elimize bir sürü komik videolar geçiyor, kendi stüdyomuza bir sürü ilginç video arkası görüntüler oluyor, sağda solda çektiklerimiz de cabası.

Hem isminden hem de ilk bölüm olmasından dolayı aşağıdaki gibi bir fikir aklıma geldi. Sonra iki üç dakikada bir şeyler karaladım, kamera karşısına geçip okudum. Bu ikinci denemenin sonucudur. Fazla da yapaylaştırmadan paylaşalım dedik.

Bağlaçlar, terimler ve genel yaklaşım için Başbakan Erdoğan’ın Aralık 2008 tarihli ulusa sesleniş konuşmasını kurcaladım.Videonun genel yapısınıysa Turgut Özal’ın İcraatın İçinden kayıtlarından birine dayandırdık. Efektleri de o tatta yapmaya çalıştık.

İşte de metni (bir kısmını çekim sırasında prompter’dan okurken aklıma gelen şeylerle değiştirdim):

Aziz ve muhterem izleyicilerimiz.

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bu ilk icraatın içinden programında birlikte olmanın o büyük heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. MYK Medya çatısı altında sizlere en iyi hizmeti vermek için hep beraber yürüdüğümüz bu yoldaki hal ve ahvali bundan sonra bu kanalda sizlerle paylaşmaya gayret edeceğiz.

Aziz izleyicilerimiz. Malumatınız MYK Medya kurulalı daha 2 sene olmadı. Halka hizmet adına bize verilmiş bu kısa sürede aklımızdakilerle, geldiğimiz nokta arasındaki farkı anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor. Yeni bir şirket, hayatında ilk defa birlikte çalışan insanlar, Türkiye’de benzeri olmayan bir girişim ve bu kısa sürede ortaya çıkan 3 marka. Sonuçlar hepimizin malumu, takdirinize bırakıyoruz.

Teknosohbet adıyla internette bir program yapalım diye kolları sıvayıp kendi stüdyo, ekip ve ekipmanına sahip televidyon diye bir internet televizyonu, Yahoyt.com adlı bir teknoloji portalı ve kaybolduk.biz adlı bir sosyal navigasyon sitesi yarattık. Şunu da hemen ifade edeyim ki, sabır ve selametle ilerlediğimiz bu çabada dahası da yolda.

Çok şey yaşadık, çok şey öğrendik, çok çalıştık, çok yorulduk ama hamdolsun hepsine de değdi. İyi bir ekiple, saadet dolu bir ortam içinde, huzurla çalışan, yaptığı işten keyif alan ve keyif veren işler çıkaran bir web şirketi olma yolundaki maceramızda Allahın izniyle başarıya ulaştık.

Seneyi kapatırken aramıza katılan alkislarlayasiyorum.com bizim heyecanımızı bir kat daha arttırdı. Yine aynı dönemde hiç hesapta yokken tesadüfler eseri başlattığımız TürkTicaret.Net koalisyonu da gücümüze güç kattı, bizi en az 5 sene öteye taşıdı.

2009 yılında daha cesur hedefler koyduk. Hep birlikte hepsini tek tek gerçekleştirecek ve buradan paylaşacağız.

Sevgili izleyicilerimiz; Konuşacak çok zamanımız olacak. Şimdilik bu kadar yeter diyor, 2009 yılının ülkemize, milletimize ve insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini Allah’tan temenni ediyor, sizleri tekrar en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Kalın sağlıcakla.

Bu ilk bölümü bir de buradan paylaşayım dedim.Yayın Tarihi:

Kategori:


Yorumlar

8 yanıt

 1. Tolga Akyıldız avatarı

  Farklı bir yaklaşım. Rahmetli Özal bu konuşmayı yapsa ancak bu kadar olurdu herhalde. 🙂

 2. Murat Buyurgan avatarı

  Gayet güzel olmuş. Bir sonrakini merakla bekliyoruz.

 3. Resat avatarı
  Resat

  Cok iyi olmus tebrikler..

 4. younononotyou avatarı
  younononotyou

  “Allah’ın izni” faktörünün çarpan etkisi ve başarıya ulaşma noktasındaki yetisi, mizah konusu edilemeyecek ya da “ümüğü” sıkılarak içinden mizaha “teğet” geçilemeyecek kadar önemlidir.

  Herşey, Allah’ın izniyle olur. Sadece sağlıklı evlat, borçlardan kurtulma, iyi bir insanla evlenmek gibi genel durumlar değil sadece. Google botları dünya web ini Allah’ın izniyle indeksler, Ya da Larry Page, Allah’ın izniyle “page rank” algoritmasını geliştirir, ya da Zuckerberg, Allah’ın izniyle connectu klonu scriptini dünya’nın en büyük internet firmaları arasına sokar.

  “Agresif dindar” profilinden ziyade “Dostane Gürgen Acısöyler” mahlasına yaraşır bir hoşgörü (dinlerarası ayrı) ile yaklaşmak isterim size, yani şunu demek isterim, heyecan güzeldir, kimse startup un fail olduğu anı düşünerek işe başlamaz. Ama bunu yaparken, yüksek emeğin maksimum noktasında başlayan gidişat değiştirici kuvveti yanınıza almanız olayı en basitinden daha da “kolaylaştıracaktır”. Evet, Allah büyüktür. Evet, herşey Allah’ın izniyle olur.

 5. Mehmet ALP avatarı

  Hocam akbank reklamının sonunda çıkan kişide sizsiniz herhalde:) bir an geldi geri gitti tam tanıyamadım ama size çok benziyor(:

 6. aydın avatarı

  çok başarılı bir giriş ve sunum:)Emre Parlak yapıyormuş grafikleri ben hep Hasan Yalçın’ın parmağı vardır diye düşünüyordum,devamını hiddet ile beklemekteyiz.Rahmetli Özal’ın kameraya doğru sessiz şekilde “başladı mı” tarzı bakışları aklıma geldi bir an:)

 7. Eğitişim Kariyer Enstitüsü avatarı

  Çok başarılı bir çalışma olmuş devamını bekliyoruz.

Görüşlerinizi paylaşın: