Zihnimin Kıvrımları – 2: ‘Geçmişi Yeniden Yazmak’

Google aramasında hakkında hiçbir sonuç çıkmayan insan sahiden yaşıyor mudur? Instagram arşivinden eski sevgiliyi silmek şart mıdır?

Zihnimin Kıvrımları’nın ikinci bölümünde bugünü elden geçirerek geleceği inşa etme çabamızın kökeni ve yansımalarına bakıyoruz.

Kaynaklar


Yayın Tarihi:

Kategori:


Yorumlar

12 yanıt

 1. Batın Sezer avatarı
  Batın Sezer

  Anlattığınız her konuyu büyük bir merak ve keyifle dinliyorum, izliyorum ve tavsiye ediyorum. Özellikle Coronavirüs dosyası 2. bölümü, ilerde tekrar izlemek üzere arşivime aldığım nadir youtube içeriklerinden biri. Bu arada 30 dakika çok az ne ara başladı ne ara bitti anlamadım. Neyse bugün de zihnimi kıvırdığınız için teşekkürler 😀

 2. Emre Aydın avatarı
  Emre Aydın

  Amirim videolar ne kadar uzun olursa aydınlanma kat sayım da bir o kadar artıyor. Kısaltmaya gerek yok, devamm 😄

 3. Taha avatarı
  Taha

  Serdar bey zamanın ve hayatın kıymetini idrak etmemize yardımcı olan bu paylaşımınız için çok teşekkür ederim

 4. Sinan avatarı
  Sinan

  Ne zamandır instagramı silmeyi düşününüyordum. fitili siz ateşlediniz teşekkür ederim 🙂 . Biraz daha kitap tavsiyesi yapsanız çok daha güzel olur. Ağzınıza sağlık.

 5. Salih Üzümcü avatarı
  Salih Üzümcü

  Uzun süredir Google podcast te sizi takip ediyordum kayıtlar çok eski olmasına inat. Biliyordum buraların değerleneceğini. Keşke şu virüs yüzünden olmasaydı ama bu külfetin de bir nimeti olmalı değil mi amirim?

 6. Ahmet ŞAHAN avatarı
  Ahmet ŞAHAN

  Türkiye cumhuriyetindeki sözüne , yorumuna , söylediklerine güvendiğim 2-3 kişiden birisin . DEVAMKE 🔟

 7. Rıza Aşkar avatarı

  Müstakbel Vekilim,

  Böyle senin ağzından dolu dolu dinlemek daha bir güzel oluyor. Malum gözlerimizi dunyayi kurtaracak teknoloji bozdu, kitapları dahi dinler olduk. Ahmet Umit’in köradamin dediği gibi; Hak yerini buldu. Yorumlari artık buraya düşelim. Maharet Zuckerberg’de midir ki onu basarina ortak edeyim. Seni sosyal mecrada gördüğüm için mi burdayım. Serdar yeni paylaşım yapmıştır diyemi sosyal medyadayim? Bize vakit ayırdığın için teşekkürler.

 8. Tolga avatarı
  Tolga

  Üstad, Genel Olarak Söylediklerinizi Çok Beğendim.
  Sizden Videonun, 21. Dakikasının 29. Saniyesini Tekrar İzlemenizi Rica Ediyorum. Jean-Luc Godard Derken Size Ne Oldu? Kolaylıklar…

 9. Сервет Ефенди avatarı

  İlk önce bizler için değerli fikirlerinizi bölüşdüğünüz üçün size çok teşekkür ediyorum.Ümumulikde sizi ben kaç yildir izliyorum fikirlerinize ve kendinize saygım hörmətim çokdur.Ümumilikde bir toplum olarak çok şanslısız Serdar Kuzuloğlu Sinan Canan Sultan Tarlacı Doğan Cüceloğlu Nevzat Tarhan Emin Çapa gibi insanlar var ülkenizde bu insanların kadrini bilin 🙂 Sizin hayata bakis tarziniz cok mukemmeldir benim icin konu ustune konu aciyorsunuz ve kaynaklar getiriyorsunuz inanin her paylasiminiz bir kitab gibi :)Size Михаэль Лайтман havasi var 🙂 Bu insanin paylasimlari cok guzel eger rusca biliyorsaniz https://www.laitman.ru/ sitesine goz atmanizi dilerim :).Bu arada paylasimlarinizi bol edin bizler severek dinlemeye haziriz.Sizde ben Владимир Познер havasi goruyorum Iyi ki varsiniz.Sevin sevilin cunki buna layik bir insansiniz.Azerbaycandan Selamlar 🙂

 10. Emine avatarı
  Emine

  Merhaba, benden sizden pek çok şey öğreniyorum. Ayrıca hiç sıkmıyorsunuz. özellikle bu korona günlerinde podcastler çok faydalı. teşekkürler.

 11. Ahmet avatarı
  Ahmet

  Amirim, apple podcaste indirirken hata veriyor? Sadece ben mi problem yasiyorum bilemedim ama bilgi vermek istedim. Tesekkurler

  1. M. Serdar Kuzuloğlu avatarı

   Ben herhangi bir sorun gözlemleyemedim. Geçici bir sorun olabilir.

Görüşlerinizi paylaşın: