İçeriğe geç

Dünyanın merkezini ancak keşfediyorum

Pazar günü evde işe gömülmüş çalışırken arkamdan gelen bir mızırdanma kulağıma çalınıyor.

Ali…

Dönüp kucaklıyorum; avcumun içini ancak dolduran bedenini kavrayıp havaya kaldırıyorum. Minicik ayakları koca göbeğimde pıt pıt ediyor. Dünyadaki pek çok keyiften henüz habersiz oğlumun yüzünü bana baktıkça koskoca bir gülümseme kaplıyor. Çevirip havaya kaldırıyorum; keyif ve bir türlü kuramadığı laflarla dolu ağzından salyalar akıyor.

Kafamı çeviriyorum; Zeynep bana başka kimsenin bakmadığı bir hayranlıkla bakıyor. Gözlerini kırpmadan ona söylediklerimi dinliyor, gülüyor. Söylediğimi değilse de onu ne çok sevdiğimi anlıyor.

Tenleri de nefesleri de mis gibi anne sütü kokuyor. Derin derin nefesler alıyorum.

Bu anları kaydetmek istiyoruz; keyfin sarhoşluğundan doğru dürüst fotoğraflarını bile çekemiyoruz.

Büyüyüp de kafa tutacakları, aksileşecekleri, iki çift lafı, bir gülümseyişi esirgeyecekleri günler gelmeden böyle sadece göz göze gelerek mutlu olabildiğimiz; başka her şeyi unuttuğumuz günler ne de kıymetli…

Dünyada evlattan daha önemli bir şey ya da bu anlardan daha büyük mutluluk var mı sahi?

Olmamalı.

Kategori:Genel

21 Yorum

 1. Allah analı babalı buyutsun oğlunuz ali cok tatlı 😀 😀 😀

 2. Melis Tükel Melis Tükel

  Babalarına fazlasıyla benzeyen harika bebekler…

 3. sanmıyom : ) allah herkese nasip etsn bu mutlulukları..

 4. Üstad;
  Kız babası olmak dünyanın en büyük keyiflerinden biridir. Bu ,ömür boyu Zeynep’in başarılı, mutlu ve sağlıklı günleriyle devam etsin.
  Sevgi ile kal…

 5. elif demirtaş elif demirtaş

  çok tatlılar maşallah:)) evlattan daha önemli birşey var mı henüz bu duyguyu tatmadım ama yazdıklarınıza bakılırsa yok gibi görünüyor:))

 6. Gökhan Gökhan

  10 yaşında bir kız ve 16 aylık bir erkek çocuk babası olarak bu yazdıklarıoız bana o jadar yakın!geldiki buraya yazmadan edemedim. Bdnde bir baba olarak aynı hislere s`hibim. Böyle anlar inaoılmaz bir zenginlik kauıyor ruhum`, rahatlıyorum bende çocuklarımla birlikte mttlu oluyorum ve Dünya’nın bazı çirkinliklerini unutuyorum. Çocuklarınızla ¶mür boyu lutluluklar eilerim.

 7. Darısİ başımıza. Herkez bir ister size!iki tane birden geldi. Iemde sipariş gibi biri kız, biri drkek. Ne muulu size…

 8. cosmo cosmo

  bu kadar mı guzel anlatılır.. bu kadar mı özendirilir :DD ben de istiyorum onlardan!!! aman nazar degmesin diyerek…

 9. maşallah 🙂 NAZAR DEĞMESİN dünyanın en güzel kendinden yazılım ve donanımı olan en ileri keşifleri işte bebekler. çipleri hazır takılı geliyo bunların… böyle bakarsın hayret edersin. Dişi çıktı bezden kurtuldu dersin aaa boyu sana yaklaşır… acayip çok acayiptir: annelik babalık işi!

 10. Serdarcım çocuk gibisi yoktur, bende 2 tane var oradan biliyorum 🙂

  bir de iyi bir fotoğraf makinesi lazım sana. gerçi sen daha iyi bilirsin ama nikon d60 öneriyorum, evladiyelik.

  başarılar.

  Derin Arşivcier Birliği adına
  Mehmet Arşiv

 11. Abi mükemmel ötesi varlıklar bunlar..
  Yanaklarını koparıp koparıp yemeli bunların..
  Allah analı babalı büyütsün.

 12. bu baba olma kafası hakkaten, veledi eline tutuşturduklarında başlıyo yav, ondan ötesi yalan. Siz şimdi yavaştan “Double” Terrible Two’ya doğru yelken açın ailecek : ) Biz girdik o kanala ama varsa Terrible Sixteen falan, ona da varım anasını satiim.

 13. Hep birlikte adım attığımız o büyülü diyarda şu anda birbirimizi ne kadar iyi anlıyoruz… İnsanın ertesi günkü gelişmeyi sabırsızlıkla beklerken, evladının bir gün öncesini nostaljik bir hüzünle andığı o tuhaf diyar… Kuzucuklar lokma gibi :))

 14. yazınızı eşime okudum.sizinle birebir aynı fikirde.ona tercüman olduğunuzu söyledi.sitenizi keyifle takip ediyorum.

 15. […] içini zor doldurduğunuz uzaylı görünümlü prematüre günlerinizden bu halinize gelişiniz an be an gözümün önünde. Sizin her halinizi çok sevdim, her saniye sizinle gurur duydum. […]

Görüşlerinizi paylaşın: