Yeni Apple Macbook laboratuvarımızda!

Apple’ın satışa sunduğu yeni Macbook serisi monoblok gövdesi, yükselen performansı ve multi-touch desteğiyle yeni bir kullanım tecrübesi sunuyor.

Macbook vs Macbook Air
Macbook vs Macbook Air

Bilkom yeni Macbook‘un ellerindeki tek numunesini verdi. Timur ile bir inceleyeceğiz. Ardından bugün elimde görünce resmen saldıran Burak kendi programında Macbook Air ile karşılaştırmak için istedi. Televidyon‘da detaylarını göreceksiniz bolca nasıl olsa. Genel özet şöyle:

 • Monoblok tasarım cidden güzel. Hayran bırakıcı.
 • Alet ısınmıyor eski Macbook’lar kadar.
 • Bizdeki modelin geri aydınlatmalı ekranı ve tuşları yok. Tuş sorun değil ama ekranda ciddi fark var.
 • Fiyatı henüz belli değil.
 • Multi-touch destekli touchpad güzel de tıklama tuşunun entegre olması bazen işleri karıştırıyor.
 • Firewire yok ama ne gam?

Detaylı inceleme çok yakında Televidyon’da.


Yayın Tarihi:

Kategori:


Yorumlar

7 yanıt

 1. Burak Bayburtlu avatarı

  Yeni Macbook’u çok tuttuk biz 🙂

 2. Arda Arıcan avatarı
  Arda Arıcan

  Klavye aydınlatma aklıma çok takaıldı. Geçen haftalar da Mac forumlarında ve Apple sitesinde araştırmıştım. Yeni nesil Macbook’larda klavye aydınlatması olduğunu öğrendim. Macbook içerisinde modellerine göre ayrılıyor mu? Yani Macbook’un düşük modellerinde klavye aydınlatılması kaldırılmış mı?

 3. Arda Arıcan avatarı
  Arda Arıcan

  Apple çok büyük bir yanıltmaca yapmış. Az önce Turkmac forum içerisinde bu konuyu açtım ve Macbook’larda kalvye aydınlatma olmadığını söylediler. Macbook resimlerini incelediğimizde ise numara tuşarının üzerinde ışık aç/kapat simgesi olduğunu gördük. “Onu Steve abine sormak lazım.” dediler. Gerçekten acıklı bir durum. Zira Air ile Macbook Pro’da kullanılan klavye aydınlatma özelliğinin Macbook’larda olmamasının nedeni ne merak etmiyor değilim.

  Teknosohbet içerisinde ki incelemeye yorum yazmıştım, “Klavye aydınlatması var.” diye. Olmadığını öğrenince ise hatamı düzelttim.

 4. özgür aydın avatarı

  arkadaşım nasıl aydınlatma yok bende unibody macbook kullanıyorum ve ışıklı tuş takımı var ama şöyle bişey var bu sensöre bağlı yani gün ışığında yanmaz karanlığa koy bak nasıl aydınlanıyor ve f1-f2 tuşları tuştakımı ışığını açıp kapamaya yarıyor hani resimlere bakarak yazmak yerine bir bilene danışmak gerek..

  şuana kadar kullandığım en iyi cihaz diyebilirim

  2.4 Ghz 2 GB ram ile mükemmel performans alıyorum ram upgrade ini yakında yapacağım ama ddr3 ram fiyatlarına bakmadım şimdilik bekliyorum

  kısaca TUŞLARDA AYDINLATMA VAR hemde sensörlü ışık yokken kendiliğinden geliyor .:)

 5. özgür aydın avatarı

  mserdark ın incelemesi gündüz yaptığından ışıklandırması yok sanmış olabilir ama ışıklandırma karanlıkta çıkıyor dert etmeyin karanlıkta kullanımı harika oluyor birde ışığı sizin ayarlıyor olmanız güzel isterseniz kapatabiliyorsunuzda isterseniz kısık loş bir tuş takımı gözünüze batmadan kullanım sağlıyor..

 6. erman avatarı
  erman

  arkadaslar peki bu tus aydınlamayı nasıl aktif hale getirebilirim

 7. tenzen avatarı
  tenzen

  benim macbook ta ne ışıklar açıkken nede kapalıyken hiçbir şekilde tuş takımı ışıkları çalışmıyor (tabi varsa) bunun nasıl aktşf hale geleceğini bilen varsa yazarsa hiç fena olmaz.. şimdiden teşekkürler..

Görüşlerinizi paylaşın: