Kadınlar hep çiçek, erkekler hep öküz!

Doğanın temel yöntem ve kanunlarından uzaklaştıkça zorlaşan kadın-erkek ilişkilerine yönelik erkek cephesinden bir tutam tespit.

Kadın-erkek ilişkilerine yönelik ahkam kesecek kadar bilgi ve tecrübem yok. İlişkiler için birçoklarının gösterdiği çaba da gözümde büyür. Bana göre bir şey olacaksa olur, olmayacaksa olmaz. Üstüne düşüp çabalamanın doğal olmayan bir şeyi tetiklediğini düşünmüşümdür hep (her konuda).

Bunların kimilerinde yaşa göre değişen halleri de var. Örneğin çocukluk, gençlik döneminde (genellikle) paranız yoktur. Olan da ailenizin size uygun gördüğüyle sınırlıdır. Dolayısıyla kendinizi gösterme şekliniz boyunuz, saçınız, sakalınız, bacak boyunuz, memeleriniz, kalçalarınız, ayakkabınız, penis boyunuz üstünedir.

Yaşla değişen kaynaklar

Yaş ilerledikçe bunların eskisi kadar önemi kalmaz. Zira statüyü gösterecek, kendini belli edecek başka şeyler çıkar. Oturduğun semt, yaşadığın ev, çalıştığın şirket, cebindeki para, elindeki telefon, altındaki araba, bilgin, görgün, tecrübelerin, çevredeki algın…

Ama ne olursa olsun kadın-erkek ilişkilerinde değişmeyen şeyler de var.

En temel konulara genellikle kılıflar uydurup soyutlaştırmasak apaçık göreceğiz. Örneğin bir bakışta vurulmayı tesadüfi bir şey sanarız. Oysa tamamen biyolojik, kimyasal ve matematiksel bir süreçtir. Öngörülebilir, kurgulanabilir. Yüksek dozda heyecan ve çoşku bu olayın gerçekleşeceği en doğal ortamıdır.

Kadın ve erkeğin farklarını yalın bir bilimsel yaklaşımla incelerken kahkaha attıracak kadar eğlenceli bir dille anlatan Türkçe’ye çevrilmiş bir kitap da var: Spermler Erkekten, Yumurtalar Kadından. Aylin Yalçınkaya’nın çevirisiyle Türkçeleşen bu kitabın orijinali It’s not you, it’s biology.

Kitap kadın ve erkeğin cinsellik ve ilişkiler konusunda neden farklı düşündüğünü inceliyor. Erkeğin bahanesi her daim etrafa saçabilecek on milyonlarca spermin hayalarında pinekleyip durması. Kadın ise koca bir ay boyunca türlü çeşit sancılara vesile olan 1 adet yumurtaya sahiptir. Yani tek bir şansı vardır.

Bu yüzden erkek hoyrattır, kadın seçicidir. Erkek bir ay boyunca yüzlerce kadını dölleyebilir, kadın ise sadece bir erkekten hamile kalabilir.

Bu yaklaşım erkeği damızlık bir hayvan, kadınıysa doğum makinesi gibi gösterse bile temelde bütün ilişkileri yöneten bir içgüdüyü tetikliyor.

Adını hatırlamadığım kadın ve erkeğin eş-sevgili seçimlerini ele alan bir belgeselde rastlamıştım. Yaşı kaç olursa olsun kadının her erkeğe ‘benim çocuğum bundan mı olacak?’ öngörüsüyle baktığını anlatıyordu.

Kadınların erkek seçim kriterlerinde diş, tırnak, el, kalça gibi erkeklerin tuhaf bulduğu ayrıntılar olması boşuna değil. Çünkü bunlar (aynen kurbanlık hayvan seçiminde olduğu gibi) sağlık işaretleri. Bu ayrıntılar genlerin düzgünlüğüne yönelik ipuçları veriyor. Dolayısıyla doğuracağı çocukların mümkün olan en iyi halde yaşama başlamasını garanti ediyor.

Doğada dişileri dölleme adına erkeklerin birbiriyle gırtlak gırtlağa gelmesi, en iyi kadını en güçlünün seçmesi boşa değil yani.

Güç, hırs, kuvvet, liderlik gibi duygusal kavramlarsa baba figürü olarak nasıl duracağına işaret ediyor. Ve elbette onlar da önemli.

Araştırmaların tamamı ister tek gecelik ilişki, ister flört isterse evlilik amaçlı bir ilişki olsun her kadının bu kriterlere farkında bile olmadan dikkat ettiğini ortaya koyuyor.

Eğlenelim mi, evlenelim mi?

Erkeklerinse iki hali var. Bu da son dönemlerde iyice karikatürize edilen ‘evlenilecek kadın-eğlenilencek kadın’ ekseninde gidip geliyor.

Erkek eğleneceği kadında genellikle dar, sıkı kalçalar, orta boy göğüsler, vamp bir hava, sekse yatkınlık gibi şeyler bekliyor.

Evleneceği kadındaysa öncelikle daha geniş basen-kalçalı olanlara yöneliyor. Çünkü genişlik kolay doğum-doğurganlık gibi nispeten doğru anatomiyi temsil ediyor bilinçaltında. Hiçbir biyolojik karşılığı olmasa da çocuğunu emzireceğini düşünerek daha büyük göğüs de tercih sebebi.

Liste böyle uzayıp gidiyor.

Ama kadın evlenecek de olsa, eğlenecek de olsa kriterleri değişmiyor.

Bunun için penis orta yerde salınırken, vajina ve klitoris dehlizlerde saklanıyor.

Erkeğin kadına kıyasla sadakat olarak nitelendirilen kavramda daha zayıf olmasının sebeplerinden biri de bu. Kadın evi, bereketi, çocuklara kol kanat germeyi temsil ediyor. Erkekse zaten eve ekmek getirme derdinden dolayı hep ormanda avda. Dışarda… Her daim hazır, aklı bir karış havada. Her orgazmında on milyonlarca sperm saçıyor. Kadınsa binbir çileyle üretip tükettiği bir adet yumurtaya mahkum.

Kadınların erkekleri peşinden bu kadar koşturması, uğraştırması boşuna değil anlayacağınız.

Etrafımda birçok sorunlu ilişki yaşayan arkadaşlarım var. Birçoğu da (nedense) bana akıl danışıyor. Ben de gözümün gördüğünü aklımın erdiğince söylemeye çalışıyorum. Hiçbir faydası da olmuyor. Olmasını beklemeleri de hata zaten. Bu konuda isim yapmış niceleri varken hem…

Haddim olmayarak hem kendi yaşamımdan hem de gözlemlediklerimden sıkıntıların kökenini şöyle özetleyebilirim:

 • Değiştirmeye çalışmak: Kadınlar da erkekler de kafalarında ideal eşler yaratıyor ve sürekli onun peşinden koşuyor. Karşısına çıkan her potansiyel eşi o kalıba sokup deniyor. Girmezse traşlıyor ya da parça ekliyor.
 • Değiştirememek: İnsan karakteri değişime dirençli. Ne de olsa yıllar süren ufak tefek şeylerin tortusundan söz ediyoruz. Hele de bir ilişki için yaşanan değişimin kısa süreli olacağı kesin çünkü ilişkilerin heyecan dozu ve emek verme şevki de zamanla sönüyor. Ardından gerçek karakterler, huylar yeniden bütün haşmetiyle ortaya çıkıyor.

Etrafımda fikir isteyen, sorun yaşayan herkese tek bir şey öneriyorum: insanları olduğu gibi kabullenmek.

Ama nedense bize rehberlik etmesi gereken kaynaklar hep bambaşka şeyler söylüyor. İşim gereği her ay birçok kadın ve erkek dergisi okuyorum. Hepsinde karşı cinsi fethetmek için işe yarayacak ‘numaralar, hileler’ sıralanıyor.

Suat Yağmuroğlu’nun meşhur ‘Garantili Kız Tavlama Sanatı’ kitabından bazı konu başlıkları daha aydınlatıcı olur belki:

 • Yalan söyleyin.
 • İltifat edip armağanlar verin.
 • Sabırlı olun.
 • Üsteleyin.
 • Size güvenmesini sağlayın.
 • Kıskanmayın.
 • Kıskandırın.
 • İnkar edin.

İlişkilerin tanışma ve ilk dönemleri hep sahtedir. Ama HER ZAMAN ipuçları verir. Dans etmekten hoşlanmayan bir adam ilk teklifinizde bunu kabul edebilir ama dansından ya da yorumlarından bundan aslında hoşlanmadığını mutlaka belirtir. Kıyafetlerine karışılmasından hoşlanmayan bir kadın bir süre sizin ‘nazik’ teklif, rica; hatta uyarılarınıza uyabilir ama bunun acısı bir gün çıkacaktır.

“Bütün erkekler öküz!”

Bunun sonunda dans edemediği için öküz damgası yeyip laf sokuşturulan bir adamla istediği kıyafetleri giyinemediği için sinir olan bir kadın bu ve benzeri şeylerin acısını hayal bile edilemeyecek başka şeylerden çıkacaktır. ‘Eften püften sebeplerden ayrıldılar’ lafını duyduğunuzda altında hep böyle şeyler arayın bence.

Oysa herkesi olduğu gibi kabul etsek ne olur?

Yani evet o adam belki dans edemiyordur, burnu kemerlidir, sizi iyi bir evde yaşatamıyordur ama belki çok güzel yemek yapan, şefkatli ve eğlenceli biridir? O kadın hayallerinizdeki vücuda sahip olmayabilir ama belki size hayatınız boyunca destek olacak, güven verecek biridir?

Ya da olduğu gibi kabul edemediğimiz kişileri en baştan reddetsek ne olur?

Çocuk doğurmak istemeyen bir kadın kabul edilemezse illa fikrini değiştirmek için çabalamak neden? Kendi ideallerinize yönelik bencillikten mi yoksa onun fikrine saygısızlıktan mı?

Ya da hayatın ve getirdiklerinin her zaman bizim istediğimiz şekilde olamayabileceğini düşünerek mevcutla mutlu olmaya çalışmak çok mu zor?

Hayatın ne kadar kısa, yaşanan günlerin ne kadar mucizevi olduğunu öyle kolay unutuyoruz ki kendimize ve sevdiklerimize böyle zehir edebiliyoruz.

Toparlamak gerekirse; benim tavsiyem insanları olduğu gibi kabul etmeye çalışmanız olacak. Edemiyorsanız uğraşmayın. Uzun vadede asla işe yaramaz, başka sorunları tetikler.

Ve unutmayın: hayalinizdeki eşi asla bulamayacaksınız. Onun için hayallerinizi bulduğunuz eş üstüne inşa etmeyi deneyin.


Yorumlar

21 yanıt

 1. Mert avatarı

  ağbi son bölümü KAPANIŞI SÜPER YABMIŞSIN.ELİNE SAĞLIK SÜPER YAZI EMEĞE SAYGI..!!

  Beyler tartı nerede ??!! ++reeppp

 2. şimdioldu avatarı

  Kişi kendini bilmek gibi irfan olmazmış 🙂 Şimdi oldu …

 3. 34cyl84 avatarı

  ^Hayatın ne kadar kısa, yaşanan günlerin ne kadar mucizevi olduğunu ne kadar kolay unutuyoruz ki hayatı kendimize ve sevdiklerimize böyle zehir edebiliyoruz.^süper cümle.

  Herkesi herşeyi olduğu gibi kabullenebilmek en önemli erdem bir birey için fakat önemli olan Gerçekten olduğumuz gibi ve hissettiğimiz gibi davranabilmek o zaman gerçekten doğal olunabilir sanırım…Ve elbette dogallıktan uzak herşey itici ve zorlamadır.

  yorum yazmayı hiç sevmem ama buna yazmak istedim zira bilimsel temellere oturtulmuş nükteli bir yazı .Hatta en üst başlıktan tüme varım yaparsak (money=women)capitalist bakış açısına göre fazla duygusal olmuş:)

  ps:duygularla yaşamıyorum ki romantik olayım…:)

 4. 34cyl84 avatarı

  Serdar Bey;headerınıza gönderme yaptım fakat düşününce capitalism lafı biraz ağır kaçmış galiba;pardon:)
  (gerçi,param var gücüm var şeklinde karşınıza çıkıp evlenme teklif etmiş birilerinin olma ihtimali oldukça düşük olduğu için hissedilen şeyin ne olduğunu idrak edebilminiz oldukça güç capital düzene karşı:) galiba erkekler empati konusunda biraz geriden geliyorlar.fakat tabi ki parasız bir erkek de kendini güçsüz hissedebilir.)ama aşık olabilmek için paranın şart olduğunu düşünmüyorum…
  ps:capitalist yerine pek de romantik olmayan yaklaşım diyelim…:)

 5. yorumcu avatarı

  yıllardan beri ilişkileri bitip bana sevgilisi hakkında şöyleydi böyleydi Allah belasını versin diye yakaran arkadaşlarıma anlatmaya çalıştım ama bunu bir türlü anlatamadığım konuyu öyle bir ele almışsınki abi bir konu ancak bu kadar güzel anlatılabilir.Beraber oldukları zamanın boşa geçirilmiş günler olduklarını düşenenlere onlara onun öyle olmadığını son cümlelerinden biriyle haykırıyorum “yaşanan günlerin ne kadar mucizevi olduğunu ne kadar kolay unutuyoruz ki hayatı kendimize ve sevdiklerimize böyle zehir edebiliyoruz”

 6. asi_kardelen avatarı

  her ne kadar yazıya bir çok söylemim olsada resimler harika….

  ama kısa ve net olarak romansı aşkların kapitalizmdeki çelişkisidir…günümüzün kadın ve erkek ilişkileri…

 7. freelancer03 avatarı

  hayalinizdeki eşi asla bulamayacaksınız. çok dogru. çünkü insanoğlunun istekleri bitmezzzzz. yok efenim güzel olsun, boyu uzun olsun yada 1.50 den kısa olmasın, tırnakları kısa olsun vs. :))

 8. Ayşe Şimşek avatarı

  Serdar Bey yazınızınızın ‘kimse değişmez, bu nedenle insanları olduğu gibi kabul edelim’ ana fikrine sonuna kadar katılmaktayım. ayrıca dediğiniz gibi ilişkiler konusunda herkes birbirine akıl danışıyor fakat kimse de bildiğinden şaşmıyor. Fakat bazı kısımlarına ciddi itirazım var. öncelikle erkeklerin aldatma bahanesi olarak spermlerini saçacak yer araması dolayısıyla önüne gelenle beraber olması, buna mukabilse kadınların 1 ay boyunca sadece tek 1 yumurtaya sahip olmalarından dolayı çok daha seçici davrandıkları saptaması. bu aslında sıkça savunulan bir önerme, erkeklerin aldatmasını meşrulaştıran, sağlam bir biyolojik veri olarak önümüze konuyor. bense erkekelrin bu nedenle çok eşliliği seçmesinin çok gerilerde kaldığını, aldatmalarının asıl nedeninin arkalarındaki çok sağlam toplumsal destek olduğunu savunuyorum. erkeklerin artık hiç de spermlerini saçmaya meraklı olmadıklarını tam tersi planlanmamış 1 hamilelikten ödlerinin patladığını gözlemliyoruz. hatta işi hamile kalan kadını “spemlerimi çaldı” iddiasıyla suçlamaya kadar vardırmaktadırlar. bırakın pek çok kadına tohum saçmayı, kendi eşlerinden olan çocuklarına bile sahip çıkmamamaktadırlar. eşlerinden boşandıklarında, çocuklarından da boşandıklarını sanıp, doğum günlerinde çocuklarını arama zahmetine bile girmeyen türlerinin varlığından bizzat haberdarım. çok eski çağlarda bebek ölüm oranı çok yüksekken, yaşamda kalma ihtimali çok düşükken bu önerme geçerli olabilir ancak. bu önerme doğada hala geçerli olabilir malum pek çok hayvanın soyu tehdit altında fakat insanlık için çok eskilerde kaldı. bizim filmlerde işlenen çocuğu olmayan erkeklerin kısır olduğunu kabul etmemesi, bu nedenle 2. bir kadınla evlendirilmesinin nedeni bunun toplum tarafından çok ayıp kabul edilip, bu erkeklerin’dölsüz’ gibi sıfatlarla anılması da bence bu erkeklerin sahip olduğu ‘soyumu sürdüreyim’ endişesinden çok maruz kaldıkları toplumsal baskıya işaret etmektedir. erkelerin aldatmasının toplum desteğiyle olduğunun çok sağlam kanıtları var ama bunu hala biyolojik gerekçelerle açıklamaya çalışmak , biyoloji biliminin erkeklere desteğinden başka bir şey değil. aynı biyoloji bilimi nedense kadın vücudunun sayısal olarak cinsel ilişki kapasitesi bakımından erkekten çok üstün olduğunu es geçmektedir efenim. genelevde çalışan 1 kadın, günde ortalama kaç erkekle beraber olur, sayısal veriye sahip değilim ama malum olduğu üzere 1 erkeğin asla yakalamayacağı ortalamayı yakalar. fakat bu mesleği yapan kadınlara ne dendiğini, bunun en yaygın küfürlerden biri olarak kullanıldığını da biliyoruz. hatta bütün küfürlerin kadınlık ve eş cinsellikle ilgili küfürler olduğunu da. en gelişmiş ülkeler de dahil olmak üzere çok sayıda erkekle cinsel beraberlik yaşayan kadın ‘ fahişelik’ suçlamasıyla çok rahat karşılaşabilirken, dünyada mağdurunun suçlandığı tek suçun tecavüz olduğunu bilirken, aldatmayı biyolojik gerekçelerle açıklamak durumu sadece ucuzlatmaktır. bana çok sayıda kadınla yatmış erkek için üretilmiş bir küfür bulunursa, biyolojik gerekçeleri de dikkate alabileceğime inanırım ancak.
  hörmetler efenim.

  1. Süleyman avatarı
   Süleyman

   Ayşe hanım, yazdığınız yorumda aleni bir şekilde erkek düşmanlığı yapmışsınız. Her kadın bir olmadığı gibi her erkek de bir değildir. Bu işler hezeyanlarla, boş laflarla olmuyor. Ayrıca sadece hata yapan erkekler değildir. kadınların da sütten çıkmış ak kaşık olmadıklarını kabul edin artık. Cinselliği kullanarak erkekleri iliğine kemiğine kadar sömüren kadınlara da bir sözünüz misal. hem ben istediğim kadınla istediğim gibi birlikte olurum bu kimseyi ilgilendirmez. Sizi de ilgilendirmesin.

   İyi günler.

 9. Bence değil avatarı

  Öncelikle bu güzel yazı için teşekkürler. Ama anlaşılan bazı arkadaşlar hala bazı kalıplarda tıkılıp kalmış ve yazının bütünü anlamaktansa yazıda bahsi bile geçmeyen “aldatma” konusuna takılıp kalmış.

  Erkeklerin aldatmasını kolaylaştıran toplumsal baskı, kadınların hemcinslerinin oluşturduğu bir olgudur. Bilakis kadınların aldatmasının önündeki en büyük engel de yine hemcinslerinin toplumsal baskısı ve algısıdır.

  Bir arkadaşım bana bir gün Dünya’yı kadınların yöneteceğini söylemişti. Kadınlar birbirlerini bu kadar çekemezken, bu kadar birbirlerini kıskanırken biribirileri arasında hiyerarşik bir düzen kurmalarını imkansız gibi görüyorum.

  Keza bu mümkün olsaydı, bugün hala Amazon kadınlarından bahsediyor olacaktık.

 10. emine avatarı

  “hayalinizdeki eşi asla bulamayacaksınız. Onun yerine bulduğunuz eşler üstüne hayaller inşa edin.”
  Çok güzel bir söz,gayet gerçekçi.

 11. anonim avatarı

  burada sadece erkekler ve kadinlar arasindaki “universal” olarak gordugunuz farklar uzerine yorum yapiyorum.
  yazdiklariniz zaten genel insan kitlesinin, cok da arastirmayan, okumayan, elestrisel dusunmeyen kitlenin inandigi ideolojidir. o yuzden aslinda bunlarin uzerine kitap yazilmasina bile gerek yok. zaten varsayilan “doga”dir bu. asil onemli olan bu basit ikilemleri gecip (bkz: erkek hoyrattır, kadın seçicidir. Erkek bir ay boyunca yüzlerce kadını dölleyebilir, kadın ise sadece bir erkekten hamile kalabilir) bu varsayilan kavramlari sorgulamak, incelemek, sadece inanmayip elestrisel gozle bakmak degil midir esas olan? yillar boyu bu konular uzerine kafa patlatan filosoflari gidip biraz okusak? “gender” denilen ve turkceye de garip bir sekilde “toplumsal cinsiyet” denilen kavrami anlamaya calissak? asil zor ve onemli olan bu degil midir?

 12. chat avatarı

  herkezin fikrikendine bendende kiza yuz aptala söz vermeye gelmez bırak be dostum aşk için yanmaya değmez giden sevgilidir aldırma gitsin gençlik birdaha geri gelmez

 13. […] Erkeğin kadının çanta zevkini fark etmesi evlenme sonrasına denk gelebilir.Yazının amacı erkek-kadın farkları değil elbet. Bakımdan bahsedeceğiz. Yavaştan başlayalım.Kadınların hayatları boyunca […]

 14. […] ve zamana rağmen hala birbiriyle ahengi yakalayamamış olmamızı? Eski bir yazımda üstünden kabaca geçmiştim ama sorunun özünü farklılıkları yok sayma ve baskın çıkma çabasına bağlıyorum.Kimi […]

 15. Arsenic avatarı
  Arsenic

  ilginc bir yazi olmus. Elinize saglik. Yanliz yazinizda erkeklere haksizlik ve hakaret ettiginizi dusunuyorum. Gerek sectiginiz soz ve resimler gerekse verdiginiz orneklerle. Erkeklerin damizlik at gibi sugursuzca hareket ettiklerini dusunmuyorum. Nice arkadasimi bilirim sirf hanimina ve yavrularina bakabilmek icin nice sikintilara ve baskilara boyun eger. Yine esi uzulmesin diye esinin onu uzdugunu ifade etmez. Belki bana boyle sizede oyle ornekler geldi. Diger taraftan bu tur bir yazi hanimlara yapilmis olsa “Vay! bir hanim efendiye boyle mi denir? Kadin Haklari nerde Okuz erkekler(!)” diye manset dozajinda sesler yukselir. Fakat bir cok konuda hak vermemek elde degil. Sokaktaki 10 erkekten en az 6 sinin uckuruna hakim olamayabilcegini dusunuyorum. Bir digeri ise karsimizdakini oldugu gibi kabul edebilmek ve degistirmemek. Kesinlikle dogru. Hayalinizdeki esi asla bulamiyacaksiniz sozune katilmiyorum.

 16. […] erkek kafasıyla bakarsak kadınların göçece ruhlu bir hayat yaşadığını söyleyebiliriz. Marmara Depremi […]

 17. Hasan avatarı
  Hasan

  Herkes islama göre yaşasa bunlar olmıyacak milletimizin koyun sürüsü psikolojisi muazzam o herkes giyiyor ben niye giymiyeyim erkekleri vurup öldürün ama erkek doğanın gereği aslan gibi olmalı doğruları var ama yanlışları çok olan bi konu günümüzde hem erkekler hemde kadınlar özgürlüğü fazla abartmış ve bu yüzden ilişkiler ve evliliklerin hepsi problemli oluyor ne ekersen onu biçersin o yüzden her haltı yiyim sınra evlenirim psikolojisinden çıkmak lazım hayat her zaman tecrübe büyüklerinize danışın

 18. Zeynep Arzu avatarı

  Şu klasik fotoğraf yanlış… Sanki kadınların içinde canında yaşamaktasınız “kalp” işareti kadının da bacak arasında değilse yanındaki adam bir baba, abi ya da oğul gibi olur yani “sadece arkadaş”… Bir kadının kendi için “özel” erkeğe bakış açısı seksten azade değildir, tersine ilk izlenim cinsel çekiciliktir artık nasıl bir tip o kadının kafasında seksi geliyor ise… Bu ilk bakışta, tanışmada, birkaç dakikayı alan bir seçimdir ve bilinçdışıdır. Erkek = seks kadın = duygu, anaçlık değil bunları aşın artık. Kadının cinsel aktivitesi yumurtlamasına bağlı değil öyle olsaydı ayda sadece 3 gün hazır olurdu tersine, yumurtasının döllenemeyeceği adet dönemi incesi ilişkiye fazlası ile hazır olur ve çok beklenmedik birçok günde de yeter ki şu namus belası baskısı olmasın ve kadın gerçekten kendine çekici gelen erkekle eş olsun, sevgili olsun ya da partner olsun. Erkek milyon tane sipermine karşın milyon tane kadını dölleyemez buna ne zamanı yeter ne de en önemlisi enerjisi. Oysa kadın bir erkeğe nazaran daha çok erkekle daha kısa zamanda beraber olabilir enerjisi de yeter… Cinsellik insan için üremenin çok ötesine geçmiş ve gerçek bir zevk aracı olmuştur. İnsanlar maalesef hala korkuyorlar bundan en önemlisi erkekler kadının bu gücünden kadınlar da kendi gücünden korkuyor malum lafları yememek için.

  1. Tayfun avatarı
   Tayfun

   Çok doğru söylüyorsun

 19. Tayfun avatarı
  Tayfun

  Serefsiz öküz sensin herkese öküz diyemezsin

Görüşlerinizi paylaşın: