Haftanın Özeti yeni adresinde

1 seneyi aşkın süredir bu blogda yayınladığım ‘Haftanın Özeti’ artık yolculuğuna ‘Dünya Halleri’ adlı yeni sitesinde devam ediyor.

Haberdar etmek istediğim konuları ayrıntılarıyla yazacak vakit bulamadığımdan “an azından linkini vereyim” düşüncesiyle 2 Kasım 2014 tarihinde başladığım ‘Haftanın Özeti’ serisi ummadığım bir ilgiyle karşılaştı. 40 hafta boyu hem içeriği hem de kitlesiyle palazlanan bu çaba 41. haftasıdan itibaren; yani yaklaşık 1,5 aydır Dünya Halleri markasıyla yeni adresinde yolculuğuna devam ediyor.

Her ne kadar ilk haftasında duyurusunu yapmış olsam da neredeyse her gün “neden artık özetler yayınlanmıyor” tarzı sorular alıyorum. Demek ki blogumu sadece RSS üstünden takip edenler az değilmiş. Bu yazının yazılma sebebi ve muhatabı da onlar.

Bu vesileyle sizden ricam: güncel gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız lütfen sosyal medya hesaplarımı takip ediniz (Çok geveze bir kullanıcı olduğum söylenemez. Üstelik şahsi hesabımı takip etmek istemeyenler için konu bazlı tematik hesaplarım dahi var).

Önemli bir hatırlatma: [highlight]Özetler için e-bültenleri ve site bildirimleri almaya devam etmek için yeni sitede tekrar kayıt olmanız gerekiyor[/highlight]. Toplamda 10 saniyenizi almayacaktır. Buradaki kayıtları oraya olduğu gibi aktarmak istemedim.

Ve bu bloga gelirsek…

İlk fırsatta kafamda biriken konularla yeniden beraber olacağız. Sanmayın ki bu uzun boşluk ihmalden. Hayatta çok az şeyden buraya yazmak kadar keyif alıyorum. Fakat tek tabanca savaştığım zaman adında amansız bir rakibim var.

Görüşmek üzere.Yayın Tarihi:

Kategori:

Etiketler:


Yorumlar

14 yanıt

 1. Hayat Erkegi avatarı

  ya aslında burdan devam etsen daha iyiydi ://

 2. Misafir avatarı
  Misafir

  // Banka reklamını görür görmez siteyi kapattım. Bankanın desteğiyle hayatı özetlemek? Hayatı ve özetleri o çıldırtıcı renklerin içine sokmak. Algıda banka izi bırakmak…
  Ağabey; ben sayfanı takip edeceğim, senin renklerin daha güzel! //

  İlk başta böyle yazmak geldi içimden sonra; ‘Kuzuloğlu’nu takip etmek gerekir’ diyerek sık kullanılanlara ekledim. Hayırlı olsun.

 3. Misafir avatarı
  Misafir

  birader, zamanında haber versene. sadece rss teknolojisiyle hayata tutunan insanlar var burda 🙂

  kaç haftadır bakıyorum feedly’de yok. arattım da twitter’dan ulaştım.

 4. MG-42 avatarı
  MG-42

  Tıkladığımda banka logosu çıktığı için reklam sanıp kapatmıştım. Bi garip geldi. Neyse bağımlısı olduğumuz için banka logosu olsun, bülent ersoy şarkısı açılsın fark etmez. Takılcaz işte. Umarım kurumsallık ismi altında, onedio tadında bi siteye benzemez. Bu hali çok iyiydi çünkü.

 5. Ahmet Kartal avatarı
  Ahmet Kartal

  ticari kaygı, doğallık gitti tutmaz.

 6. Enes Urhan (@eneszu) avatarı

  Serdar aynı Serdar, kalite aynı kalite.

  Bu denli keyifle okuduğum özet serisinden bir kazanç doğması açıkçası beni sevindirdi. Çizgisinden ödün vermeyeceğine inancım tam.

  * Widget bölümüne ufak bir şekilde yeni sitenin banner’ı konulur ise iyi olacağı kanaatindeyim.

 7. Bilgilendiren Haberler avatarı
  Bilgilendiren Haberler

  bu seferki pek haftanın özeti gibi olmamış. normal blog gibi geldi bana

 8. Emre avatarı
  Emre

  Yeni mecrada, yazıları Calibre üzerinden veya kolay yoldan (bedelsiz) Kindle’a atma imkanımız bulunuyor mu?

 9. ruyayorumlaritabirleri.com avatarı
  ruyayorumlaritabirleri.com

  yeni yeriniz vatana millete hayırlı olsun

 10. wordpresstemalari avatarı
  wordpresstemalari

  Hayırlı olsun hocam başarılar dilerim

 11. ekonomist avatarı
  ekonomist

  Yeni adreste de keyifle takip edeceğim. Haftanın özeti ve yazılarınızın sürekliliğini diliyorum.

 12. Adem avatarı
  Adem

  Önemli tavsiyemdir: dunyaninhalleri sitesinde bir yazı yayınladığında, başlığın sonuna veya başına “Haftanın Özeti xx” yazmalısın yoksa o sitenin yazısı olduğunu farketmiyorum. Birçok feed yazısı aktığı için sadece o başlıkları okuyunca çekici gelmiyor tıklamak. Anlamıyorum önemini. Peki bunu sen nereden anladın? diye soracak olursan, siteni tekrar feedly’e eklemeye kalkıştım, bi de baktım zaten varmış ama hiç okumamışım ve atlatmışım makaleleri…

 13. […] heves ise bu blogdan ortaya çıkan Dünya Halleri oldu. Bazılarınıza garip gelebilir ancak şu bahsettiğim süreçte en gurur duyduğum işlerden […]

 14. […] geçme” çabam zamanla dallanıp budaklandı ve 2015’te Dünya Halleri adlı bağımsız bir siteye dönüştü. 2019 yılına geldiğimizde artık altından kalkamayacağım bir yüke dönüşünce ışıkları […]

Görüşlerinizi paylaşın: