Kategoriler
Genel

Flipboard kullanıcılarına bir duyuru

Pazar günleri yayınladığım ‘Haftanın Özeti’ni Flipboard formatında takip etmek isteyenler için bilgiler, linkler.

Haftanın Özeti 10 haftayı geride bıraktığına göre gelenekselleşmiş sayılır (podcast konusunda o kadar istikrarlı olamadım mesela). Bu içeriği daha anlamlı nasıl dağıtabilirim diye düşünmeye devam ediyorum. Hangi alternatife bakarsam bakayım yine de en makul ve kullanışlısı blog gibime geliyor (belki öncelikli olarak bloga yönelik oluşturduğumdandır).

Arada bir boşluk bulunca Flipboard‘da 5 farklı dergi oluşturup 10 hafta boyu paylaştıklarımın büyük bir bölümünü kategorik olarak derledim. Bir bölümü diyorum çünkü PDF gibi bazı içerik türlerini Flipboard’da link olarak bile paylaşamıyorsunuz. Ayrıca fark ettim ki (özellikle bittorrent ile ilgili) bazı siteleri kategorik olarak reddediyor.

flipp

Diğer yandan Flipboard’da her içerik için 1 link kullanılabiliyor. Açıklamalarda destekleyici diğer linkleri ekleyemiyoruz. Daha da kötüsü her biri için girdiğim açıklamaları (yorumları) göstermiyor!

Bütün bu kısıtlamalara rağmen 506 siteyi dergilere aktarmayı başardım. Flipboard kullananlar bir baksın, hoşuna gidiyorsa takibe alsın. Gidişatı ve tepkileri gözlemek amacıyla birkaç hafta güncelleyerek duruma bakacağım (itiraf etmek gerekirse o kadar uğraştırdı ki bırakmaya vicdanımın elvereceğini hiç sanmıyorum).

Flipboard Linkleri

Unutmadan; bu içerikleri webden de takip etmek elbette mümkün. Ancak kendi uygulamasını yükleyerek çok daha zengin bir kullanım tecrübesine ulaşmak var. Dergi listesine Flipboard profilimden de ulaşabilirsiniz.

Dergiler hakkındaki görüşlerinizi ve alternatif önerilerinizi yorumlarda beklerim.

“Flipboard kullanıcılarına bir duyuru” için 11 yanıt

Flipboard’un web sürümü ne kadar kullanışsızmış meğer. Haftanın özetlerini başkaları nasıl yapıyor bilmem ama ben bizzat zaman ayırıp bilgisayardan giriyorum yoksa oradan oraya bağlantıların ucu kaçıyor. Oyumu blogdan yana kullanıyorum.

Elinize sağlık amirim. Flipboard’un görselliği tabi ki daha güzel ama bahsettiğiniz sıkıntılar dolayısıyla , kullanışlılık açısından blog’unuzu tek geçerim. Yormayın kendinizi buradan görüşmeye devam edelim. 🙂

Gecenlerde kaldirmistim fakat bu bulunmaz nimetten oturu tekrar indiriyorum. Elleriniz dert gormesin

Çok karmaşık geldi. Blog en iyisi. Herkes kendi rss reader’ına sizi kaydedebilir. Ben feedly’den yanayım. Flipboard’a gerek yok diye düşünüyorum.

ben de blog’a daha sıcak bakanlardanım. belki biraz paranoyakça gelecek ama flipboard’un özelliklerinde kısıtlamaya gitmesi hatta günü gelip ben bu servisi durduruyorum arkadaş demesi ( Gmail Notifier bende derin bir yaradır) vb ihtimalleri beni oraya mesai harcamaktan alıkoyuyor.

Elinize sağlık Başarılarınızın devamlı olması dileğiyle İyi günler..

blog asla ölmeyecek, eski ama kesin bir yoldur amirim ki siz benden daha iyi bilirsiniz. Benim oyumda çoğunluktan yana.Yine de medium ve/veya line tarzı yeniliçikçi birşeyler de burada hoş olurdu.

Görüşlerinizi paylaşın: