Sinirlisin ama hangi türden?

Bir süpermarkette iki tip sinirli insan tipine rastlamak mümkün. Birisi kasa sırasından dolayı öfkelenip söylenen, etrafa rahatsızlık verendir. Öteki ise…

http://flickr.com/photos/shirleytwofeathers/2733891433/

Anger Management filmini izleyenler hatırlayacaktır; meşhur bir ‘öfkeli/sinirli’ tanımı vardır. Zaman zaman aklıma gelir. Öfke yönetimi veren uzman doktor hastasına şöyle der:

Dave, there are two kinds of angry people – explosive and implosive. Explosive is the type of individual you see screaming at the cashier for not taking his coupon. Implosive is the cashier who remains quiet day after day and then finally shoots everyone in the store. You’re the cashier.

Kişisel yorumlarımla şöyle açıklayabilirim: hayatta iki tip sinirli vardır. Dışa vuran ve içine atan. Dışa vuran süpermarkette kasiyere bağırıp çağırandır. İçine atansa gün boyu bu tipleri dinleyip için için sinirlenen, dişlerini sıkan, içinden küfreden ve sonunda bir gün nalburiye reyonundan aldığı baltayla bütün müşterilerin kafasını uçuran kasiyerdir.

Hayatta yaşadığım örneklere bakılırsa ben ikinci tipe giriyorum.

Hiç de mutlu değilim bundan.Yayın Tarihi:

Kategori:


Yorumlar

2 yanıt

  1. Umut Akyol avatarı

    Hayatta sadece iki tipi bulunan tek bir şey bile var mı ki bunun olsun, takmayın kafaya. Ancak, bir şekilde ter atmak gerek. Herkesin aklına çeşitli yöntemler gelecektir.

  2. Yigit AKYOL avatarı

    Açıkcası Türkiye şartlarında “İnsan Olmak” zor.Ben kasiyerlerin insan olduğuna inanıyorum.Toplum bilinci otosansürü var çünkü.Bağırma, diğer insanlara ayıp olur gibi..Maalesef “cazgırlık” tutturmuş millet.Geçen emin önünde kuşlara yem atarken, kuşları habire kovalayan bir çocuğun 8. kuş kaçırtmasında önüne çıktım diye annesiyle karakolluk oluyordum.Neymiş çocukmuş neden engelliyormuşum.Fiziksel bir temsım olsa saldıracak herhalde..Benim içim rahat, ben bilinçliyim kasiyer olarak.Bilinçsizler düşünsün.Benden balta değil elektrikli testere çıkar.

Görüşlerinizi paylaşın: