Süpermarketteki kasiyer

Dünyada iki tip öfkeli vardır. İkinci türle karşılaştığında unutamayacağın bir anıya sahip olabililrsin!

Notlar aldığım ender filmlerden biri, 2003 yapımı Anger Management. İçinden bir pasajı tekrar hatırlatmak istedim.

Filmdeki öfke yönetimi uzmanı Dr. Buddy Rydell (Jack Nicholson) tesadüfen hastası olan ve hiç de öfkeli biri gibi görünmeyen Dave Buznik’e (Adam Sandler) şöyle der:

Dave, dünyada iki tip öfkeli insan vardır; dışa vuran ve içine atan. Dışa vuran en sık karşılaşılan tiptir. İndirim kuponunu kabul etmediği için marketteki kasiyere bağırıp çağırır. İçine atana çok az rastlanır. O bütün gün boyunca sessizce oturan kasiyerdir. Bir gün dayanamaz ve silahı alıp marketteki herkesi vurur. İşte sen o kasiyersin!

(Dave, there are two kinds of angry people in this world: explosive and implosive. Explosive, which is the most common, is the type of individual you see screaming at a grocery store cashier for not taking his coupon. Implosive, the least common, is the cashier at the store who remains quiet at his job day after day until he then finally loses it and just shoots everyone in the store. You’re the cashier. / Türkçesini anlamlı hale getirmek için biraz değiştirdim)

Dürüst olmak gerekirse, ben o kasiyerim işte.Yayın Tarihi:

Kategori:

,

Yorumlar

5 yanıt

 1. ulas avatarı

  abd’de olsaniz fbi simdiye kapiniza gelmisti 😉

 2. osman avatarı

  “Suskunlar” kitabını okudunuz mu? Rendekar doğru söyler. Suskunluk yaratıcılığın arka fonudur. “Zambaklar en gizli yerlerde açar” der bir şiir. Sen bakma bu beylik filmlere he mi?

 3. umituymak avatarı

  bir süredir aramızda süren yazar-okur ilişkisini bu yazının ardından bir gözden geçirmem gerekiyor bir süre görüşmesek iyi olur değil mi :),

  inceden bi tırstım….

 4. egemavisi avatarı

  Görünüşe bakılırsa ben de o kasiyerim!

 5. Yasin Değirmenci avatarı

  Bu yazıyı aynı zamanda “Hakkımdaki hemen her şey” kısmına da ekleyin bence 🙂

Görüşlerinizi paylaşın: