İçeriğe geç

Merhaba Dünya!

Bu benim internet hayatımdaki üçüncü blog denemem.

İlkinde daha doğru dürüst bir blog yazılımı bile yoktu. O dönemlere ait birkaç anahtar kelime yazayım da anlayın: AltaVista, mIRC, Netscape, ICQ… Web kiraları ateş pahasıydı ve açıkçası ne yazacak fazla bir şey vardı ne de okuyan.

Üzülerek kapattım.

İkinci denememde durum değişmişti ama bloga dair ziyaretçi istekleri öyle iştahla artıyordu ki onları yarım heves bırakmakla asıl işimi boşlamak arasında gidip gelmeye başlamıştım.

Yine kapattım.

Senelerce bu blogun yerinde duran sayfamın dibinde aynen şunlar yazıyordu

Planı nedir: Zaman bulup güncelleyebileceği bir blog sahibi olmak. Bilgiler, siteler, yazılımlar, dergiler, kitaplar, şarkı/türküler uçup gidiyor havaya; yazıktır…

Görünen o ki, tam da şu anda bu makus kaderi yeniyorum. Ama bir köşe yazımda da değindiğim gibi gazetecinin blog açması futbolcunun antremandan sonra kafayı boşaltmak için koşuya çıkması gibi. Yani zaten işin olan bir şeyi (yazmak) bir heves şeklinde tekrarlamak zor. Porno filmlerdeki kadınların sahiden çıkarttıkları ses kadar keyif aldıklarını düşünmek kadar safiyane.

Bütün bu gerçeklere rağmen bu üçüncü denememde uçup gitmesini istemediğim şeyleri elimden geldiği kadar aktarmaya çalışacağım. Dünyayı değiştirmeyeceğim, gündemi alt üst etmeyeceğim. Burası benim küçük güzel blogum olacak.

(Bendeki blog açma hevesini yeniden yeşerten FriendFeed‘e de buradan samimi bir teşekkür iletmem gerek)

Kategori:Genel

41 Yorum

 1. Üstad;
  Hoşgeldin, iyi ki geldin. Yıllardır yazılarını, yorumlarını keyifle okuyoruz. Daha özel bir paylaşım alanında, daha hınzır ve daha keyifle okunacak yazılar olacağını düşünüyorum. Emeğine yüreğine sağlık.
  Sevgi ile kal…

 2. Tebrikler, zevkle takip edecegiz.

 3. Eksikti ya da ben öyle düşünüyorum. Televidyon vs. bir yana bir gazete yazarının/gazetecinin blogunu okumak heyecan verici olacak diye düşünüyorum. Ne güzel, ne güzel…

 4. Hoşgeldin…

  Futbolcu ile ilgili benzetmenin halk arasında yerleşmiş bir deyimi vardır. Çok severim 🙂 Postacının izin gününde şehri dolaşmaya çıkması gibi…

 5. Blog işi başkadır hocam. Gazetede, dergide işin olanı yazarsın. Sektörel bilgiler verirsin bir yandan, belki bir yandan bir şeyleri eleştirirsin. Ama kalkıp da gazetenin teknoloji köşesine son aldığın albüm hakkında bir sayfa yazı yazamazsın. “Ulean heroes da sağlam girdi, Lost’un boşluğunu doldurdu. Bir de Prison Break adam olsa” konulu bir şeyler de yazamazsın.

  Bence blog’unda işin olandan ziyade keyfin olanı yaz. Çok süper olacaktır..

 6. Çok sevindim üstadım.. o yazıyı üzülerek okumuştum..
  zaman bulupta yazarak bizi sevindirirsen mutlu oluruz ..

  En büyük MYK Medya , Yaşasın Trendle Mücadele Müdürlüğümüz..
  ve Timur Sırt 🙂

 7. Güzel haber 3’üncüye anca yetişebildik

 8. tebrikler, umarım bu sefer uzun soluklu olur 🙂

 9. Tebrikler…

  Gazete yazılarınız, friendfeed’iniz ve teknosohbet programınız gibi, blogunuzu da takipte olacağım, olmayanları uyaracağım.

 10. sizin gibi bir duayenin bilgilerinden yaralanabilmek bile büyük bier mutluluk bizim için hoşgeldiniz tekrardan 😉 Başarılar

 11. Hayırlı olsun takip etmeye çalışacağım

 12. Seni aramızda görmek çok güzel.Yazılarını takip etmeye çalışacağım.

 13. Hoşgeldin. Yazılarını zaten yıllardır okumaktayım ancak bu ortam daha samimi be. Daha yakın hissediyorum.

 14. yuvana hoş döndün 😀 4.denemeye şahit olmayız umarım.

 15. eFe eFe

  vay vay vay Televidyon Cini Serdar abi Blog alemine giriş yapmış hoşgeldin Serdar abi (:

  İyi Bloglamalar, ailecek de izliyoruz ikizlere selamlar (:

 16. hoşgeldin.akşam akşam biraz da geç olsa da bu kadar güzel bir haber almak acayip sevindirdi beni.takibe almamak elde değil.1 günde 3 post olması da ayrı bir güzel.iyi bloglamalar 🙂

 17. Hayırlı olsun bakalım ekipler amirinden neler çıkacak.

 18. Anneciğiim. Hoş geldiniz bayım 🙂

 19. Hayırlı olsun efendim.Kalıcı olması dileğiyle.

 20. Hayırlı olsun, takip edilecek bloglara biri daha eklendi. Kaliteli içeriğe açız 🙂

 21. Hayırlı olsun hocam. Geçte olsa farkettim blogunuzu. (: Başarılar.

 22. Serkan Köylü Serkan Köylü

  Geç farkettik biraz ama olsun takipteyiz:)

 23. Abi seni ve yazılarını kesintisiz takip ediyorum.Bu yazıyı yazalı aradan tam 6 yıl geçmiş.Gençlere öğrenme ve blog yazma arzusu veriyosun.Bende uzun zamandır ara verdiğim blog serüvenime birkaç karalama ile başladım paylaşmak güzeldir 🙂 Emeğine sağlık.

 24. Sanırım yorum bırakanlar sizi önceden tanıyan arkadaşlar.Ben iki blog atlayıp buraya ‘İnternet Ekipler Amiri ‘lakabınızın cazip çağrısıyla geldim.Herhalde mazisi eski bloglardan şansım açıldı.Zira yaşım kemalin üstünde ve vakitlerim haliyle kıymetli.Sizi izlemek keyifli olacak.Şimdiden teşekkürler ve ben de hoş geldiniz diyorum.Ece Evren.

 25. Yine gözlüklerimin kurbanı oldum ve 2008 deki dönüşünüzü yeni bir dönüş sandım.Neyse hala buralardaysanız farkederim inşallah.Sağlıcakla kalın.

 26. İskender İskender

  Ülke kur vatandaşım olayım

Görüşlerinizi paylaşın: