Yemeksepeti’ne dair birkaç ayrıntı

Bir toplantı vesilesiyle ilk defa ziyaret ettiğim Yemek Sepeti’nin ofisinden gözüme çarpan birkaç ayrıntı.

Sansüre karşı ne yapabiliriz diye Nevzat’ın ev sahipliğinde ofisinde buluştuğumuzu yazmıştım. Ayak üstü muhabbet sırasında aldığım (ve Nevzat’ın yazabilirsin dediği) bazı ayrıntıları paylaşmak isterim:

 • Yemeksepeti‘nin günlük sipariş sayısı 14 bine yaklaşmış durumda. Bu cümleden yola çıkarak hemen ortada “her siparişten 1 lira kazansan…” tarzı muhabbet dönmeye başladı. Türk refleksi 🙂 Amma da yiyormuşuz dedim içimden.
 • Çağrı merkezinde 23 kişi çalışıyor. Aksayan siparişler, şikayetler veya tebrikler için.
 • Siparişin doğru dürüst gelmesi için kimi üyeler webdeki formu doldururken not kısmına “Nevzat da yanımızda, ona göre” diyormuş!
 • Şu an kullandıkları villanın yanını da kiralamışlar. İşler büyüyor demek ki. Daha da büyüsün, 40 kişiye daha iş ve biz şehirlilere evde / işte aç kalmama imkanı doğsun. (Nevzatların eski tek oda ofisini hatırlıyorum da şimdi bakınca için için gururlanmadan edemiyorum)
 • Bahçede bir langırt masası var. Biz toplantıya girerken oynuyordu birileri, 3 saat sonra hava kararmışken çıktığımızda hala oynuyorlardı. Siparişler aksıyorsa sorumlulardan biri o langırt masası olabilir.
 • Nevzat’ın iddiasına göre rakiplerin ayakta durma şansı yok. 6 ay ile 1 yıl arasında her açılan kapanıyormuş. Doğru mu, değil mi karşılaştıracak bilgim yok doğrusu. Olabilir…
 • Arda Kutsal, Burak Büyükdemir ve Hasan Yalçınkaya ile birlikte toplantıdan çıkarken bahçeden öyle bir köpek saldırısı başladı ki ben böyle bir şey görmedim. Biri pitbull olmak üzere iki HAYVAN mümkün olsa tel örgüleri aşıp bizi parçalayacaklardı. Ne yaptık biz bunlara anlamadım. Hasan hemen kaskını takıp motora binerek uzaklaştı 🙂 Eğer onlar Nevzat’ınsa nasıl bir olay onlara muhtaç bırakmış dükkanı öğrenmek isterim.

Bu arada bir ayrıntıyı da unutmayalım. Yemeksepeti kartvizit olarak kendi konusuyla da ilintili olarak o meşhur Mabel sakızını kullanıyor. Şu an bu satırları okuyan kaç kişi hatırlıyor bilemem. Ben hala bulduğum pastanelerde bolca alıyorum.

Sakızın dış kaplamasının önünü isim ve illüstrasyon için, arkasınıysa adres ve iletişim bilgileri için kullanmışlar.

Bence harika bir fikir. Benden başka kişiler de böyle düşünmüş olacak ki ödül almışlar birkaç tane. Ama işin ilginci toplantılarda masaya getirince çoğu insan anlamıyormuş. Kimi masada bırakıp gidiyormuş hatta! Yaratıcılık da zor zenaat.Yayın Tarihi:

Kategori:


Yorumlar

9 yanıt

 1. Simto Alev avatarı

  Çağrı merkezlerinde bir arkadaşım işe başladı. Gelen her sipariş, restoranta iletiliyor. Buna rağmen her siparişte restorantı arayıp “sipariş geldi mi?” diye soruyorlarmış. Gerçekten çok başarılı ve takdirlikler..

  Ayrıca sanırım yakın zamanda büyük bir zincir restorant daha listelerinde olacakmış..

 2. Baturalp avatarı

  “Nevzat da yanımızda, ona göre” fikri süpermiş, denemek lazım mutlaka 🙂
  bu arada yanlış hatırlamıyorsam cafemiz’in çıkışındaki masada genelde mabel sakızlar oluyordu, yemeğin üstüne, çok da süper, bütün restoranlar yapsa keşke.

 3. Tayfun avatarı

  Bu yazıyı 2014te okumak daha ilginç oldu 🙂

 4. Bahadir avatarı
  Bahadir

  Bu yazıyı 2015’te yemeksepeti satıldıktan sonra okumak daha da ilginç oldu 🙂

 5. Fevzi avatarı
  Fevzi

  bu yazıyı 2015’in sonlarına doğru okumak daha daha da ilginç

 6. Ercan avatarı
  Ercan

  Bu yazıyı 2016 sonunda ve yemeksepetine bağlı bir işlet sahıbı olaeak ayrı bır ilgiç

 7. Cihat Ersin Aydin avatarı
  Cihat Ersin Aydin

  2018’de okumak ayrı bir keyifli oldu. 🙂

 8. Onur avatarı
  Onur

  2019”dan saygı ve selamlarımla

 9. serhat karayel avatarı

  2020’den selamlar ‘ yemek sepeti gibi bir plaform açmayı dusunurken 😀 ‘

Görüşlerinizi paylaşın: