Kategoriler
Podcast

Sezyum ile acımasız dil darbeleri

Sanal Alem podcastinin konuğu Kaan Sezgin ile yedi düvele saydırıp sektirdik. Evet yaptık bunu.

Sanal Alem podcastinin bu dördüncü bölümde konuğum Kaan Sezgin ya da daha bilinen adıyla Sezyum ile sırasıyla Atilla Atasever, Stoya, Sasha Grey, fantasti.cc, Cüneyt Özdemir, Ayşe Arman ve TTNET meselelerine eni konu bakıyoruz.

“Sezyum ile acımasız dil darbeleri” için 12 yanıt

abi çok keyifli olmuş. 25 dk değil 4 saat olsa sıkılmadan dinlerdim. böyle belli kalıpların içinde olmadığın zaman programlarının tadına doyum olmuyor.

Yayının başında bahsettiğiniz TRT Radyonun yaptığı yayın ülkemiz sularındaki denizcilere yapılan güvenlik uyarılarıdır. Esas olarak adı ‘Denizcilere ilanlar’ olarak geçer ve günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak yayımlanır. Yazılı kopyaları gemilere gönderilerek bu bilgilerin haritalara işlenmesi ve buna göre rota çizilmesi sağlanır. Bahsedilen kordinatlar su altı ve üstü çalışmaları, tatbikatlar, su yüzeyine yeni çıkmış bir kaya parçası gibi denizde seyiri (navigasyon) ve güvenliği engelleyecek her türlü bilgi ve belgeyi kapsar. Seyir Hidrografi ve Oşinografi dairesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlıdır. Devlet kanalları, VHF,MF, HF, navtext, inmarsat gibi uydu ve telsiz sistemlerinden bu bilgilere gemilereki kitaplarda bulunan frekanslar aracılığıyla ulaşılır.

Çok güzel bir program olmuş. Radyo ve televizyon programı şeklinde aslında görüntüsü de alınıp çeşitli kanallara da dağıtılabilir bence

Görüşlerinizi paylaşın: