Allah adamı Attila Taş yapar

Ay em kıliğnin aut may klozıt anne!

Biz onu kıvrak dansları ve “David Copperfield uçmuyor, arkasından ip bağlı” açıklamalarıyla belleklerimize kazıdık. O hiç durmadı. Ham Çökelek mayasını bile tutturamadı. Sonra buza maya çalmayı denedi, yine olmadı.

Şimdilerde yeniden hayatımıza girmek üzere. Nedense menajeri bana sürekli bültenlerini yolluyor. Atilla Taş… (Asıl ismi Attila olması gerekmez mi?) Meğer dostumuz hacca gitmiş (böyle birini daha hatırlıyoruz, değil mi?). Daha doğrusu umreye. Kendini her açıdan fotoğraflamış.

Piyasaya çıkacak albümünden hemen önce hem de. Başkası olsa kötü niyetli düşünüp kasten denk getirdi diyeceğim.

Sonra işin mezhebine uygun olarak Milli Gazete’ye vermiş röportajı. Şöyle diyor:

İnanın maneviyatımız ölmüştü. İnsanlar bulundukları yerlerde sürekli ekmek parası için bir çaba içinde. Ama, kapitalizm, bu çabayla neredeyse herkesin bünyesine girmiş.  Benim bulunduğum camiada özellikle manevi değerler kayboluyor. Daha çok kazanayım, daha çok ünlü olayım diye boş heveslerin peşinde koşturuyorsunuz. Bunun hiçbir sonu yok. Maneviyatınızı doyurmazsanız, ne kadar kazanırsanız kazanın. Maneviyat yoksa hiçbir şey yok. Maddiyatı kazandıkça maneviyatımızı yitirdik. Şükretmeyi unuttuk. Nimeti bize kim verdiğini unuttuk.

Allah kabul etsin Taş Bey fakat biz yaladık, yedik, yuttuk mu bu numaraları? Hadi umreye gittin; sonra o kaşları aldırırken sağ omuzda bir titreme gelmedi mi?

Sizi dehşet verici bu görüntülerle başbaşa bırakıyorum!

Biz bu dostumuzun ABD dönüşünü de unutmuş değiliz daha!

Gelelim röportaj adlı dosyada basına sunulan bilgilere. UYARI: Şiddet duygularını tetikler (noktasına dokunmadan aynen ekliyorum):

 • ABD’deki New York Film Akademisi’nde iki yıl sinema eğitimi alan Atilla Taş, bu iki yılda ABD’de yaşayan Türklerin yaşamlarını konu edindiği iki kısa film çalışmasına imza attığını ifade etti. “Uzun metraj için şu an için çok erken” diyen ünlü sanatçı, önümüzdeki dönem için bir “SÜTERMAN” adlı, çocuklara yönelik bir dizi film senaryosu yazdığını da vurguladı.
 • Ritme dayalı müzik tarzını ülkemize taşıyan ilk birkaç sanatçıdan biri olduğunu ifade eden Atilla Taş, “Günümüzde, yaptığımız müzik bazı kesimlerce “içi boş” olarak addedilse bile çok uzun yıllar sonra bu müzik tarzının irdeleneceğini ve müziğimin çok uzun yıllar sonra daha da iyi anlaşılacağına inanıyorum.” dedi.
 • “Umre hayatımı değiştirdi” sözlerinizden “düzenli ibadet yapıyorum”u çıkarmalı mıyız? Sorusunu ise ünlü sanatçı şu sözlerle cevaplandırdı: Umrenin ardından Allah’a çok şükür 5 vakit namazımı aksatmadan kılmaya başlamıştım. Ancak maalesef hayatın temposunun içerisine yeniden girince aksatmalar başladı. Allah affetsin. Şimdi Cuma namazlarımı kılıyorum, fırsat buldukça da vakit namazlarımı kılmaya çalışıyorum”.
 • Önümüzdeki günlerde Seyhan Müzik’ten çıkacak olan albümüyle ilgili de iddialı açıklamalarda bulunan Atilla Taş, albümünün en iddialı parçalarının ise Çikolata, Dağlar, Hamsi adlı çalışmaları olduğunu belirtti. “Bu yaz herkes ÇİKOLATA ile şenlenecek” diyen Atilla Taş, bu yaz da çocukların sevgilisi olmaya hazırlandığının işaretlerini verdi.

Hala hayattaysanız izninizle kahpe felekli, rakı köklemeli bir de klip sunayım:

http://www.youtube.com/watch?v=xgsvAbD-uoI

Hadi yine de efendilik bizde kalsın. Kan kusalım, kızılcık şerbeti içtik diyelim. Boy boylayalım, soy soylayalım…Yayın Tarihi:


Yorumlar

5 yanıt

 1. sevko avatarı
  sevko

  Serdar abi her zaman böyle performans bekliyoruz senden.

 2. İbrahim avatarı

  İlk fotoğrafa çok şaşırdım açıkcası, hani insalar umreye veya hacca giddiklerinde bu tip fotoğraflar çektiriyor mu bilmiyorum ama benim tanıdıklarımın bu tip anıları yok. Hani iyi mi yapmıştır kötü mü yapmıştır bilemem ama internette yayınlanması pek sağlıklı olmamış gibi …

  Teşekkürler

 3. TEAkolik avatarı

  Haklısın üstad ;

  Hele ki böyle ümre, hac gibi ibadetlerde çekilen resimler ve basına dağıtılması… İnsanın kafasında soru işaretleri bırakıyor. Yahu ibadet ediyorsun. Allah ve Sen arasında neden 3. ve 4. saşıslar bunu biliyor ?

  Cuma namazına giderken cami önünde bir kameraman yakalasa resimlese anlarımda … Neyse sözü fazla uzatmak istemiyorum. Adam gerçektende ibadet yapmıştır arkasından konuşmuş olmayalım…

 4. hebele avatarı

  Allah kahretsin ya =) abi ne yaptın sen ya 🙂 Televidyon’da izleye izleye hayranın oldum. Tüm videolarınızı izledim ve bitince sitene geldi sıra. İlk girdiğim topic burası oldu. Okudukça yarıldım FAKAT

  sonuna gelmez olaydım. Sittin sene önce tanıştığım şu şarkı&kliple bir daha karşılaşacığımı söyleseler inanmazdım. Ne lanet günlerdi. Dilime dolanıyordu, İnsan bazen yeni güne ister istemez diline bir şarkı dolanmış bir şekilde uyanır ya lisedeyken de bu şarkı dolandığında ne rezil olmuştum. Beynimin pause komutu yok ki.

  Üniversiteye geldim ve finaller zamanı yine doladın dilime. Teşekkür ediyorum. Hele bir sınavlarda da dolansın da kağıda abartıp bir de “Kahpe Felek” yazarsam varya sitene geri gelip heryere “Nuri Alço Ölmez” yazmazsam 🙂

  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
  Hebele hebele hebele (bkz:bu nasıl bir gülüş)

 5. elif avatarı
  elif

  “meze olma” sözünün inanılmaz olumsuz imaları olduğu bir dilde, bir insanın bir diğerine “masamıza meze ol” şeklinde bir davet yapabilmesindeki süflîlik, 12 yaşımdan beri iliklerimi titretir.

Görüşlerinizi paylaşın: